Amerika Kim Midir?

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF
Yazar: 
Fevzi Moray

 

  
   Merhaba sevgili dostlar,  çok önemsediğim ve ilginizi çekeceğini düşündüğüm bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bildiğiniz gibi,   geçtiğimiz yüzyılda barışa hizmet adı altında sayısız siyasi organizasyonlar (NATO,BM, AB,vb.)  hayata geçirilmişti. Maalesef ki bu kuruluşları bizlerle buluşturan küresel güçler  barışı sağlamayı bir tarafa bırakın , adeta savaşı körükleyerek ana niyetlerini ortaya koymuşlardır.
 
Ve ben  iddia ediyorum ki;  siyasetçi  yalnız bizde değil dünyada hiç güvenilmeyendir. Neden mi?.  Çünkü,
 ‘ siyasetçi ağzından çıkanla kafasından geçen bir olmayandır’ da ondan..  Bu düşüncenin yorumunu siz değerli dostlarıma bırakıyorum..
(…)Bu yüzyılın ise nasıl geçeceğini söylemek için kain olmaya gerek yoktur. Hal böyle olunca Amerikalı bilge insanların  ,  kendi halkını uyandırmak adına vizyona koyduğu  film , internet ortamında tüm dünya insanlığının da dikkatine sunulmuş bulunmaktadır.. Emperyalist güç Amerika’nın, bu güne kadar  dünya insanlığı üzerinde gerçekleştirdiklerini biliyorsunuz..Ancak bundan sonra gerçekleştireceği  vahşeti bilmek isteyeceğinize  eminim.. Film , dünya insanlığının üzerinde oynanan oyunları ve alınacak önlemleri  içerdiğinden umarım kısa zamanda yayından kaldırılmaz. Ancak  yayından kaldırılır düşüncesiyle, tarafımdan  bilgisayar ortamında yeniden düzenleme yapılmıştır.Eğer ilk linki tıkladığınızda görüntü alamıyorsanız  yükleyeceğiniz  ikinci dosyayı kullanarak dile getirilen önemli söylemleri inceleme, üzerinde yorum yapma ve kaleme aldıklarınızı sevdiklerinizle paylaşma imkanı bulacaksınız.

 
   Her zaman belirttiğim gibi  dünya anbean Amerika’nın hakimiyetine girmektedir. Onun dikte ettiği hususlar süratle devreye sokuluyor ve ne yapılıp ediliyor kabul ettiriliyor..Dünya iki kutupluyken insanlığa yaşatılan vahşeti hepimiz gayet iyi biliyoruz..Ancak dünyanın nimetlerini eline geçirmenin andını içmiş Küresel Jandarmanın,  artık 21YY ‘da  ayaklarının daha bir kuvvetli olarak yere bastığına şahit oluyoruz..
 
   Geçen yüz yıl sonlarına kadar denge stratejisiyle ayakta duran  iki kutuplu dünyada alınan kararları tavsiye niteliğinde kabul eden bir Amerika gerçeği vardır… Anımsanacağı gibi Birleşmiş Milletler (BM)  kararlarını  dahi elinin tersiyle iten  Küresel Dev,  hedefini ele geçirmek adına insanlığa yapmadığını bırakmamıştır geçen yüzyılda…
 
   Tek kutuplu dünyanın hakiminin(!?), her  türlü dolabı çevirerek mağduru oynadığı  ve yaptığı katliamları  tarih sayfalarına, ‘haklı müdahale’ olarak yazdırdığı da artık sır değildir..
 Dünyaya barış ve huzuru getirmek üzere yola çıkmış Dünya hakiminin geçen yüzyıldaki  icraatlarına bakılırsa  tek kutuplu bu dünyada  hedeflerine ulaşmak için neler yapabileceğini düşünmek bile istemiyorum. İnanın olacaklar içimi ürpertiyor.
Filmin içindeki Amerikalı söylemcilerin kendi  halkına yaptığı uyarılar “kızım sana söylüyorum gelinim sen anla” misali  kabul edilip  tüm dünya insanlığının  bundan dersler çıkarması gerekmektedir.
 
Saygılarımla
 
Fevzi MORAY
                                                          
Yayından kaldırılması düşünülen link:
 
http://www.dailymotion.com/video/x9mek3_bol-ve-yonet-silinmeden-izleyiniz-l_news
 

 

Yorumlar

Zeitgeist Belgeseli

İlk kez 2007 yılı Haziran ayında Google Video’da yayınlandı. Yayınlanır yayınlanmaz günde 70 bin,ayda yaklaşık 2 Milyon izleyenle internet üzerinde en çok izlenen ve toplamda en çok indirilen film oldu. 15 Mart 2008’de dünya genelinde gösterim günü ilan edildi ve 1800 noktada özel gösterimler düzenlendi. Aynı gün Türkiye’de Boğaziçi Üniversitesi’nde ve Atlas Pasajı Nefes Cafe’de gösterildi. IMDB’de 8.8 puan aldı. Film din, para, ve korku üçgeni içerisinde kıstırılan toplumların nasıl yönlendirildiğini ve büyük planın tekno-totaliter bir Dünya Devleti kurmak olduğunu ileri sürüyor. Zeitgeist’de artık koplo teorisi sınıfından çıkmış ve herkesce doğru kabul edilen 11 Eylül Saldırılarının bizzat Amerika tarafından düzenlendiğini, kredi sistemini, savaş ekonomisini, merkez bankası ve Federal Reserve tarafından nasıl köle bir toplum yaratıldığını anlatıyor.

Burada Fehmi Bey'in yayınladığı kısım bu belgeselin 2. bölümündendir. Tüm belgeseli internetten bölüm bölüm de olsa izleyebilirsiniz. Google arama motoruna "zeitgeist" yazmanız yeterlidir. Tüm belgeseli seyretmenizi şiddetle tavsiye ederim...

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.