Bunlar - Onlar

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

Bunlar sürekli hor görüldüler, aşağılandılar, iktidardan indirilmeye çalışıldılar. Komplolar kuruldu bunlar için, iftiralar atıldı, yargısız infazlar yapıldı. Ancak bunlar her ezilmiş topluluk gibi inançlarını yitirmediler ve günün birinde bir kurtarıcının gelip bu zulme dur diyeceğine ve zulüm yapanlara hesap soracağına inandılar.

İşte o kişi on yıldır iktidar!

Bunlara yıllarca yapılan zulme hiçbir zaman alkış tutmadım. Halkın seçtiği kişinin özgür iradesiyle Türkiye’yi yönetmesi gerektiğini düşündüm hep… İktidar olmasının yanında muktedir olması gerektiğine inandım. Ama nedense şimdi yine aynı şeyleri düşünüyorum. Sadece aktörler yer değiştirdi.

Düşmanını yenmenin en iyi yolunun, düşmanını tanımaktan geçtiğini bilen biri var şu an iktidarda… Dayak yiye yiye dayak atmasını öğrenen… Yıllarca ona yapılan zulümleri hangi yöntemlerle yaptılarsa, o yöntemlerle şu an düşmanını dize getiren biri var şimdi iktidarda… Medya ise medyasını yaratan, yalan ve iftira ise yalan ve iftiraya çanak tutan, toplum mühendisliği ise toplum mühendisliği ile kendini daima haklı gösteren biri…

Ancak bana biraz orantısız güç kullanıyormuş gibi geliyor…

Mesela onlar hiçbir zaman bunlara terörist dememişlerdi, onlar hiçbir zaman asılsız iddalarla bunları tek kişilik hücrelerde yıllarca tutmamışlardı. Onlar, bunları sadece siyaset yapmamaları için engellemişlerdi… Kitap yazmalarını, köşe yazarlığı yapmalarını, konferanslar vermelerini hiçbir zaman engellememişler, bu davranışlarını terörist faaliyet olarak görmemişlerdi…

Şu anki meclise bakar mısınız…?

İrtica ve şeriatçılar iktidara geldiğinde, aslında CHP’nin ergenekoncu, TSK’nın terörist olduğunu, BDP’yi zaten biliyorduk da, aydınların da aslında PKK destekçisi olduklarını, MHP’nin de ahlak düşmanı olduğunu öğrendik.

Yani aslında irticacılık ve şeriatçılık bunların yanında hiçmiş! Belki de bu yüzden tehtid unsuru olarak devlet resmi evraklarından çıkartılmıştır.

Yıllarca bizleri kimler yönetmiş gördünüz mü? O yüzden biz sıtmaya razı olalım… İrtica ve şeriat gelse hak yani…

Gerçekten de…! Bu ülkeye şeriat gelse adalet de gelir mi acaba? Neyse, eşşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmeyelim… Bu konu için de medya aracılığıyla toplum mühendisliğine başlamasınlar.

Birbirlerine karşı iftiranın olmadığı, diğer parti için kara propogandanın yapılmadığı, aydınların PKK’lı bile olsa şiddete karışmadıkça görüşlerini rahatça dile getirebildiği, siyasetçilerin birbirlerinin kuyusunu kazmadığı, enerjilerini Türkiye’nin refahı için harcayan siyasetçiler dileğiyle…

Ümit Minel

Umit.Minel@PolitikaDergisi.com

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.