Kapalı Kutu

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

Çözüm sürecinde ne olup bittiğini anlayabilmiş değiliz.

Sınırımızda kıpırdanmalar yaşanmakta…

PKK terör örgütünün Suriye kolu, Suriye’nin kuzey bölgelerinden bazılarını hâkimiyetine geçirmiş durumda…

İçeride ise, Kürtçülük yapmaktan başka hiçbir fonksiyonları olmayan BDP sözcüleri, AK Parti üzerinden Türkiye Cumhuriyeti Devletini tehdit etmekteler.

AK Partiden sahaya yansıyacak hamleler gelmediğinden…

BDP sözcüleri, hem kelimenin kantarını kaçırıyorlar…

Hem de söz söyleme üslûbunda şirazeden çıkıyorlar…

Ben, daha önceki yazılarımda da ifade etmiştim…

Her şeyden önce…

Bu çözüm süreci denen kapalı kutu, bana güven vermiyor…

Gerçekten de kapalı bir kutu

Neler talep ediliyor, bu süreç sonucunda ülkemizde neler değişecek, gerçekten de “terör sorunu” çözümlenebilecek mi, bilemiyorum.

AK Parti, Taksim Gezi Parkı eylemlerinden ötürü dikkatini sokak eylemlerine çevirdiğinden, terör örgütünün meclis içindeki uzantısı, dilediği gibi ve pervasızca kelamlar edebilmekte.

Ortadoğu’nun demokratikleşmesinden bahsetmekteler. En son gelişme ise, Abdullah Öcalan denen caninin, İmralı’dan basın toplantısı yapma talebinde bulunması…

Gerçekten de ülkemiz ne günlere kaldı…

İlk önce terör örgütünün ele başısı, Sayın Emin Çölaşan’ın ifade ettiği gibi “karıncaezmez” statüsüne getirildi… Sanki bunca yıldır memleketimizde akan kanın ve gözyaşının birinci müsebbibi kendisi değilmiş gibi, barış elçiliğine soyunduruldu. Aylardır şehit haberi gelmiyormuş, işte efendim çözüm sürecini baltalamamak gerekiyormuş.

Ben, yaratılış itibariyle “iyimser” ve “umutkâr” biriyimdir. Ama, son günlerde yaşananlardan sonra; özellikle terör örgütünün siyasî temsilciliğini yapan parti sözcülerinin demeçlerini okudukça, huzursuzluğum artmakta. Pek dillendirmesem de içsesim, ülkemizin “bölünme” ve “ayrışma” tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu fısıldamakta…  

 

Erhan SALMAN

erhan.salman@politikadergisi.com

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.