Öldürmeyeceksin!

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

Bütün dinlerin ortak emridir bu. İnsanların bir kısmının hayvan ötesi duygularını frenlemek için verilmiş bir emirdir. Hayvan ötesi diyoruz. Çünkü hayvanın en yırtıcısı, en acımasızı bile sadece karnını doyurmak için öldürür.

Allah insana neden akıl vermiştir? Hiç düşündünüz mü? Muhakkak pek çok nedeni olabilir ama en önemli nedenlerinden birinin hemcinslerini öldürmeden yaşamak için olduğu kesindir. Maalesef hayvan hakları diye çırpınan sözde gelişmiş batı hükümetleri gelişmemiş toplumların gelişmesine yardım edecekleri yerde onları acımasızca öldürmektedirler.

Müslümanların trajedisi ise çok daha büyük. Öldürmek için manevi gücü “öldürmeyeceksin” diyen dinden alıyorlar. Tekbir getirerek insanları doğrayan canilerden ne beklenebilir ki?

Gelişmemişlik seviyesinden bir basamak yukarda olan Anadolu halkları (bir kısmı) İktidarımızın komşumuz, çoğu akrabamız olan Suriye insanlarını öldürmek için nasıl çırpındığını sadece seyrediyor ve böylece aynı suça iştirak ediyor. Bu eşiği bir basamak da olsa aşmışların savaş istemiyoruz çığlıkları başbakan tarafından hiç duyulmuyor.

Laf başı  geldiğinde demokrasiden, hatta bazen hızını alamayıp ileri demokrasiden bahseden başbakan, bir referandum yapıp halka bir soralım bakalım, acaba komşularını, kardeşlerini , akrabalarını, İNSANLARI öldürmek istiyorlar mı? Diye düşünmüyor.

Böyle bir referandumun neticesi ezici bir şekilde hayır çıkacağı kesindir. Yapılan onlarca araştırma bunu göstermektedir. Zaten başbakanı biraz tanıyanlar, böyle bir referandumdan evet çıkacağını düşünse anında gideceğini bilirler.

Hiç kimse Suriye’ye savaş açma isteğinin orada ölen bazı insanlar olduğunu anlatmasın. Zira orada öldürme işini yapan katillerin bizde beslenip bakıldığı da artık sır değildir.

Son söz olarak; Bu gün adı Erdoğan olan bir Müslüman başbakan kendi din kardeşlerinin öldürülmesine ortak olmaktadır. Tabi buna aynı efendiye bağlı Suudi Arabistan ve Katar başkanlarını da dâhil etmek lazımdır. Bir kısım maddi imkânlar için küresel çeteye angaje olan bu insanlar, insanların, kendi komşularının, hatta dindaşlarının kendi emirleri ile öldürülmesini normal karşılamaktadırlar. Köleleri de, hayvanların bile yapmadığı aşağılık eylemleri tekbir getirerek aklı başında olan insanların vicdanını kanatarak yapmaktadırlar.

Bunun önüne geçilebilir mi? Evet, geçilebilir. Ancak öncelikle bu coğrafyada yaşayan insanların kendilerini birer mal veya köle değil insan olarak kabul etmeleri gerekmektedir. O zaman bu kan dökme sevdalıları arkalarında kimseyi bulamayacaklardır.

 

Cem Osman TAMTÜRK

cem.tamturk@politikadergisi.com

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.