Sayın Deniz Baykal'a Açık Mektup

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

Sayın Deniz Baykal;

Size bu mektubu yazan ben aileden gelen bir CHP’liyim. İtiraf etmeliyim ki, benimle birlikte bir CHP’li aile daha yok olacak. Zira çocuklarım, diğer partilerin ideolojilerini ve politikalarını beğenmemelerine rağmen bu gün CHP’ye benim hatırıma oy veriyorlar. Belki başka partilere de oy vermeyecekler ama, üzülerek söylüyorum ki CHP’ye de oy vermeyecekler.

Nedeni, yeniliğe kapalı çok yaşlı bir parti örgütü ve parti içindeki iç seçim yöntemleri. Mevcut iç seçim yöntemleri diğer partilerde de var. Ancak bu yöntemler CHP’yi diğer partilerle aynı antidemokratik çizgiye çekiyor.

Biliyoruz ki, partimizin kurucu başkanı Mustafa Kemal Atatürk bile o günün ağır koşullarına rağmen parti üzerinde bu günkü kadar bir otoriteye bile gitmemişti.

Ancak bu gün büyük bir çıkışın, halk ile tekrar kucaklaşmanın başlamasına ve hızla iktidara yürünmesine uygun koşullar oluşmuştur. Bu koşulların oluşmasına biraz da sebep sizin de içine çekildiğiniz alçak komplodur. Bu komplo sahipleri size ve CHP’ye bel altından vurarak kaybolan itibarlarını halktan gizlemeye, CHP’ye oy verecekleri caydırmaya yönelikti. Ancak sizin istifanız onların bütün oyunlarını bozdu. Yapılan anketler partimizin itibarının ve oyunun hızla yükseldiğini gösteriyor.

Şuna emin olunuz, kendi varlıklarını sizin başkanlığınızda gören o ekibin ve onların organize ettiği il başkanlarının, delegelerin oyununa gelir, partinin başına geri dönerseniz, bu rüzgâr tersine dönecek ve partimiz hızla eriyip yok olacaktır.

Salı günü yapılacak il başkanları toplantısında kesinlikle aday olmayacağınızı ve adaylığı kabul etmeyeceğinizi açıklayınız. Kamuoyu yoklamaları Kemal Kılıçdaroğlu’nu işaret ediyor. Onun bilgi ve sükûnetine Sayın Gürsel Tekin’in enerji ve heyecanı eklenirse partimizin ilk seçimlerde tek başına iktidara gelmesine hiçbir engel kalmayacak.

Son dönemlerde bütün zor zamanlardan partiyi geçirip ayakta tutmaktaki maharetiniz dost düşman herkes tarafından takdir edilmektedir. Bundan sonra da en iyisini yapacağınızdan şüphemiz yok. Önümüzdeki dönemde CHP’yi iktidar, sizi de cumhurbaşkanı olarak görmek istiyoruz.

Osman Tamtürk


Cem.Tamturk@PolitikaDergisi.com

 

Yorumlar

Neden CHP ?

Bizler insannız. Bizi diğer canlılardan ayıran en önemli olgu düşünce gücümüzdür. Hepimizin, ama kendi düşünce zincirlerimizden, ama başkalarının söylemlerinden esinlenerek geliştirmiş olduğu fikirlerimiz var. Bizi biz yapan fikirlerimiz yaşam biçimimizi ve hayata bakış açımızı oluşturur.

Benzer şekilde partilerin de fikirleri, ideolojileri vardır. Temelde aynı ana fikirleri benimseyen insanların bir araya gelmesi ile oluşur partiler. Detaylarda farklı düşünceler, farklı eylemler olabilir. Bu durum zayıflık olarak değil zenginlik olarak algılanmalıdır.

CHP Atatürk'ün kurduğu bir partidir ve Atatürk'ümüzün düşünce okyanusunun bir sonucudur. Dolayısı ile CHP'den beklentiler yüksektir.

CHP inanç özgürlüğünün savunucusudur. Çoğunluğun inancının değil.
CHP vatanseverdir. Şahsi çıkarlar ulusal çıkarlardan önce gelemez. Zaten bir şey ulusal çıkara ters düşüyorsa şahsi çıkara da ters düşer.
CHP barışçıldır. Yurtta barış, dünyada barış.

İnancım odur ki sayın Deniz Baykal'da bu düşünceler doğrultusunda bugüne kadar iyi niyetli işler yapmıştır. Kendisine sonsuz teşekkürler.

Ancak her oluşumun yeni yaklaşımlara ve değişime ihtiyacı vardır. Değişmeyen tek şey değişimdir.

Yeni dönemde CHP'nin, sayın Kılıçdaroğlu'nun önderliği ve Deniz Baykal'ın desteği ile tüm partilerimize örnek ve tüm vatandaşlarımızın kucaklayacağı bir parti olacağını düşünüyorum.

Saygılarımla,
Engin TAMTÜRK

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.