Gururumuzla Yanındayız..

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

Değerli Hocamız Mustafa YURTKURAN hakkindaki düşüncelerinizi, kendisine iletmek üzere bekliyoruz.
 

Not: Prof. Mustafa YURTKURAN, 24 Haziran’da ameliyat edildi ve sonunda tahliye oldu. Geç de olsa, olması gereken sonuca ulaştık. Hocamıza destek veren, yorum yapan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Zorunlu açıklama: Mustafa Yurtkuran'a verdiğimiz bu destek, kesinlikle davanın tümüne müdahil olduğumuz şeklinde algılanmamalıdır. Burada yurttaş, öğrenci, insan olarak görevimizi yerine getiriyoruz. Bir insana ve özellikle, üniversitesinde büyük başarılara imza atmış, peşpeşe iki kez "yılın en iyi  rektörü" seçilen böylesi bir bilim adamına verdiğimiz değer; hem insana, hem de bilime verdiğimiz değerin göstergesi olarak addedilmelidir.
(Resmi Büyütmek için üzerine tıklayınız.)

Yorumlar

Bu anlattığım bizim hikayemizdir...

Hocam belki şu anda sağlık problemleriniz ile uğraşıyorsunuz,belki de yalnız ve güzel ülkemde neler yaşanıyor diye düşünüyorsunuz.

Şunu bilmelisiniz ki, şu anda biz sadece sizin sağlık durumunuz ile ilgileniyoruz. Sizin yanımızda olmadığınız veya birlikte mücadele etmediğimiz gibi bir "a'nı ve düşünceyi" aklımıza bile getiremiyoruz, bunu tasavvur bile edemiyoruz.

Gün gelecek AKP'nin yerinde yeller esecek ve biz tekrar sizinle birlikte, AKP'nin yok olmasına aldırış etmeden her türlü adaletsizliğe karşı mücadele bayrağını yükselteceğiz,bugün de yaptığımız gibi.

Sizin öğrenciniz olmaktan her zaman gurur duydum,bugün de bu gururu yaşıyorum.

Sağlıcakla kalın Hocam.

"Gençlerimiz ülkeye sahip

"Gençlerimiz ülkeye sahip çıkmak mecburiyetindeler. Yani “beni ilgilendirmez, çıkarıma bakarım, lüks arabama binerim, viskimi de yudumlarım” derlerse çok büyük bir yanılgı içerisine girerler. Gençler Türkiye Cumhuriyeti devletine, onun temel ilkelerine, Atatürk ilke ve devrimlerine ve dolayısı ile Türk ulusuna sahip çıkmak mecburiyetindedirler. Burada çok ince bir nokta var: Bunların hepsini yasalara uygun, demokratik kurallar içerisinde yapacağız. Yani Türkiye’de bir kez daha askeri ihtilallerden bahsetmeyeceğiz. Çünkü haklıyız, doğru yoldayız. Bu savaşı halkımıza anlata anlata demokratik usullerle ve hukuka uygun olarak kazanacağız. Bu ülkenin başına Atatürk’ün çizdiği yolda yürümeye kesin kararlı iktidarları getirmek için uğraşacağız."

Rektör hocamın sözleri böyleydi, dergimize verdiği röportajda. Bugünse, bunu söyleyen Yurtkuran ve Erol Manisalı, darbecilikle suçlanıyor ve  ölüme terk edilmiş durumdalar. İnanıyorum ki bu faşizm bitecek. Bu ülkede insan haklarını görmemiz için illa ki AB'den komiser mi bekleyeceğiz? Hayır, biz beklemeyeceğiz ve kendi yurttaşlık duruşumuzla bu baskıya, sindirmeye karşı duracağız.

Dayanın hocam...

Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmak suç oldu!

Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmak, Atatürk'ü sevmek, "Ne Mutlu Türk'üm" demek bir gün suç olacak bu ülkede deselerdi inanmazdım.

Sözde Ergenekon senaryosuna dahil edilen, içeri tıkılan Aydınlar aylarca cezaevinde yattı sonra bazıları salıverildi. Neydi aylarca içeride tutulmalarının sebebi? yanıt yok...

Prof.Dr. Mustafa Yurtkuran bugün içeride tutulan aydınlarımızdan.

İnanıyorum ki bu devran bitecek ve haksız yere içeri tıkılan, susturulan aydınlarımızın hesabı verilecek.

Sayın Yurtkuran;

Acil şifalar diliyorum. Tedavinizin olması gerektiği gibi yapılmaması ciddi sorunlara yol açmıştır. Dilerim tez zamanda sağlığınıza kavuşursunuz.

Bu ülkenin sizin gibi aydınlara daima ihtiyacı var.

Yanınızdayız!

Sevgi ve Saygıyla,

Nuran Talay

devrim tek yolsa o da aydın olmaktır...

bir ülkenin en büyük utancıdır aydınlarını, aydınlığını hapsetmesi ancak güzel yurdum geçmişten günümüze gelecek adına demokratik, çağdaş ve modern bir zemin hazırlamak için bir mum yakıp bir nevze de olsa karanlığı yok eden Türk gençliğine yol gösteren örnek olan zamanında vatan haini, düşünce suçlusu sonrasında ise vatansever, aydın insan denip ders kitaplarına bile alınan bu topraklardan çok uzaklarda veya demir parmaklıklar ardında da tutulsa asla yaptıklarıyla unutulmayan ve unutulmayacak bir çok fikir insanı yol gösteren aydınla doludur asıl özgürlük bedenin değil düşüncelerin özgür olmasıdır o yüzden belki bedeninizi hapsedebilirler ama yüreğinizi ve düşüncelerinizi bildiğimiz için siz özgür onlar ise bedenlerine ve karanlığa hapsolmuş durumdalar.Sıhhatiniz iyi yolunuz aydınlık olsun sayın hocam Mustafa YURTKURAN'a.

Oktay GÖKSAL,İİBF 2007

Sn Mustafa Yurtkuran a

Sn Yurtkuran,
sizlere reva görülen muamele,demokrasi tarihimizde yerini şimdiden almıştır.
Geçen Pazar günü gönlümüz İzmir de sizlerle çarptı. Lütfen dayanın bu günleri beraber aşacağız...
Ülkemizde bunlar yaşanırken, İranda da, devrimci gençler yobaz mollalara karşı yine özgürlük mücadelesi veriyorlar... Bu dünyada süren aydınlanma-ORTA ÇAG SAVAŞININ DEVAMI!
Atatürkcü laik Türkiye yi el ele beraber korumayı başaracağız...
Sonsuz sevgi ve saygıyla
mücadelenizi son nefesimize kadar destekleyerek...

Bedri Baykam

Sayın Yurtkuran, Sizi Ferit

Sayın Yurtkuran,

Sizi Ferit Bernay Hocamızla birlikte 2006 yılında Uludağ Üniversitesinde düzenlediğiniz Atatürkçü Düşünce Toplulukları çalıştayında dinleme fırsatına ulaşmıştım.

O günkü konuşmalarınızda Türkiye'nin içinde bulunduğu sürecin hepimiz için çok karanlık günler getireceğini vurgulamıştınız. Ancak ne yazık ki size bu karanlık günler bizlerden önce çöktü.

Mustafa Kemal'in Cumhuriyeti'nde O'nun emanetçileri olan bizler bu kötü gidişatın karşısında yılmadan ve bıkmak bilmeden durmaya devam edeceğiz.

Sizler yalnız değilsiniz. Arkanızda sizler için mücadele edecek nesiller bıraktınız...

Saygıyla

Sayın Yurtkuran, değerli hocam...

Önceelikle sağlığınıza kavuşmanız, en içten dileğimdir.
Sizin tek suçunuz "Atatürk ilkelerinden ödün vermeyen yurtsever bir aydın olmak" olduğuna göre, sizi destekleyen milyonlarca yurtseverden biri de benim.
Gün gelecek, bu haksızlıklara neden olan gerçek suçlular yargılanırken,sizin yine aramızda olmanız, bizlere ışık tutmanız gerek. Bunun için, lütfen dayanın hocam...
En derin saygılarımla.
Mustafa Kemal'in kızlarından biri
Nedret Ferman

İnadına Atatürk'çüyüm!:

Günümüz Türkiye'sinde baskılar sonucu kanallar kapanıyor,köşe yazarları kovuluyor,savcılar dinleniyor...Ülkede muhalif olmak, konuşmak imkansızlaşıyor.Böyle bir ortamda siz ve sizin gibi aydın görüşlü insanların azalması ve yok olmaya mahkum edilmesi hepimizi yürekten yaralıyor.Ama bu tutumun değişmesi sadece akp nin ortadan kalkmasıyla olamaz bence.Akp gider yenisi gelir.Yönetimin değişmesinin yanında halkında bilinçlenmesi lazım.Bu halk anlamalıdır ki yarım ekmek,iki torba kömür veren onları düşünmğyor sadece başa gelebilmek için oylarıyla ilgileniyor.Bu ülkenin onurunu zedeleyecek bir şey yapmaya kimsenin hakkı yoktur.Bu ülke yaşayacaksa onuruyla yaşayacak bunu herkes anlamalıdır.

Türklüğün Suç!, Müslümanlığın Nostalji!, Atatürk'ü Sevmenin Dinsizlik! Olduğu Ülkemizde, İnadına Türk!! İnadına Müslüman!! İnadına Atatürk'çüyüm!!.

Mustafa Hocam sizi hiç

Mustafa Hocam sizi hiç tanımadım ama sömürücelerin taşeronları olabilen bu entrikacıların hedefi olma durumunda olduğunuza göre benim için mutlaka vatanını milletini seven, çok değerli bir aydınımız olduğunuz mutlaktır.Sizler bu vatan için çok değerlisiniz ve sağlığınız için bu olumsuz şartlarda bile lütfen moralinizi yüksek tutmaya çalışınız.Yaradandan acil şifalar diliyorum.Sizin kişiliğinizde entrikalara uğramış Silivri kahramanlarına saygılar sunuyor ellerinizden öpüyorum.

Yıkılma Sakın

...

Yaraların kabuğu kolayca kaldırılıyor
halkın doğurgan dünyasına dalmakla
onların güneşe çarpan sesini anlamayan
dört duvarın, tel örgünün, meşhur yasakların sahipleri
seyir bile edemezken içimizdeki şenliği
yılgı yanımıza yanaşamazken
bizi kıvıl kıvıl bekliyorken hayat
yıkılmak elinde mi?...

...

Köpüren, köpürtücü bir hayatın nadasıdır kardeşim
bütün devrimcilerin çektikleri
biliriz dünyadaki yorgunluk habire mızraklanır
dağlarda gürbüz bir ölümdür bizim arkadaşlarınki
pusmuş bir şahanız şimdilik, ne kadar şahan olsak
ama budandıkça, fışkıran da bizleriz
ölüyoruz, demek ki yaşanılacak.

İsmet Özel

Mezunlar olarak yanınızdayız

Değerli Hocamız,

Sözde soruşturma, özde karşı devrim girişimi olan bir komplo ile karşıkarşıya olduğumuzun bilincindeyiz.
Cumhuriyetin temel niteliklerine sahip çıkan aydınların yıldırılması, bedel ödetilmek istenmesi sonucunda gözaltındasınız, ne mutlu bizlere ki mezun olduğumuz Uludağ Üniversitesi'nin Rektörü olarak Demokrasiye, aydınlığa, Cumhuriyetin temel niteliklerine, Atatürk'ün mirasına sahip çıktınız, bu yolda en önde yürüyenlerdensiniz, bizlere bu gururu yaşatmaktasınız.

Sizi sağlığınıza kavuşmuş olarak göreceğimize inancımız tamdır, bu günlerin bertaraf edileceğine ve gerçeklerin mutlaka ortaya çıkarılacağına inanıyor, yürüdüğünüz yolda yalnız olmadığınızı bilmenizi istiyoruz,

Sevgi ve saygılarımızla,

Erdinç Dündar
Genel Sekreter
Uludağ Üniv.Mezunlar Derneği

Değerli Rektörümüz

Haksız bir gözaltı yaşıyorsunuz. Malesef bu ülkede suçsuzluğunuz ispat edilene kadar suçlu muamelesi görüyorsunuz. Mezunlar olarak inanıyoruz ki size yapılmış olan bu gözaltı aslında sizin vasıtanızla tüm öğrencilerinize de hakarettir. Yargıya güveniyoruz ama geç gelen yargının aslına adalet dağıtmadığını da biliyoruz.
Siz koskoca bir üniversitenin rektörüsünüz, sizin kaçak bir tutukluymuş gibi yargılanmanızı içimize sindiremiyoruz.
Diliyoruz ki en kısa zamanda adalet yerini bulur ve size bu muameleyi yapanlar utançlarından yerin dibine girerler.
Kalbi sevgi ve saygılarımızla,

Tanjan ÖZBİLGİ

Her zaman yanınızdayız.

Her zaman yanınızdayız.

geçmiş olsun

Bu bir kurtuluş savaşıdır ve düşman yine aynı düşmandır... Bu yolda önce hangimiz ölürsek ölelim, sıra diğgerlerimize de gelecektir... hocam, geçmiş olsun

hocam çok buyuk gecmiş olsun

hacam bu yapılanlar aslında çok buyuk ayıp sizin gibi değerli bir hocamızı sanki başka ülkeye kacacakmış gibi muamle yapılması aslında 21.yuzyılda çok buyuk bir utanc.Bunlar de gececek elbet.gecmiş olsun diyorum hocam

Değerli Hocam; Öncelikle bu

Değerli Hocam;

Öncelikle bu yaşananlar için çok üzüntülü olduğumu belirtmek istiyorum.
Sizin öğrenciniz olduğum için her zaman gurur duydum ve duyacağım çünkü sizinle gurur duyuyorum.
En başta sizi tanıdığım için, sizin rektörlük döneminizde Uludağ Üniversitesinde bulunabildiğim için, sizinle sohbet edebildiğim için ve sizin yanınızda mücadele edebilme imkanına sahip olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum.
Sizden çok şey öğrendim ve öğrenmeye devam edeceğimi biliyorum.
Gün gelecek, devran dönecek hiç kuşkunuz olmasın. Bizler, sizin öğrencileriniz, herzaman buradayız ve yılmayacağız.Gözünüz arkada kalmasın...
Şuan tek isteğimiz var, en kısa zamanda sağlığınıza kavuşmanız.
Hocam, bize yılmamayı siz öğrettiniz, lütfen sizde yılmayın.

Saygılarımla...

Birgül Eker
Uludağ Üniversitesi
Atatürkçü Düşünce Topluluğu
2005-2007 Dönemi Başkanı

Sayın Yurtkuran, VATANSEVER ,GÜZEL İNSAN..

Sizlerin şahsında ATATÜRK VE DEVRİMLERİ yargılanmak istenmektedir.
İNSANLIK SUÇU İŞLENMEKTEDİR..
Milyonlarca ''ERGENEKONCU'' dışarda, sizlerle beraberiz.
Bizi içinizde hissedin ve lütfen dayanın..
BU KARA GÜNLER BİTECEK YAKINDA..
VE BUNU YAPANLAR, ATATÜRK CUMHURİYETİNİN GERÇEK HUKUĞU KARŞISINDA HESAP VERECEKLER..
Bütün yüreğimizle ve inancımızla yanıbaşınızdayız..
Sağlıklı ve güzel günler Sizi bekliyor..Unutmayın..

Bilimin ve çağdaşlığın istenmemesi

Değerli Hocam,

Dayanın! Bu ülkede bilimin ve çağdaşlığın itilmeye, yok edilmeye çalışıldığı gerçeğini biliyoruz. Bu durumdan haberdarız. Biz yüzyıllardır hem maneviyatımız ile, hem de bilinçli bir toplum olarak var olduk. Bu bilincimiz de Türk gençliğinin ve halkının en önemli olgularından biridir.

Sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum size sevgili hocam...

Ve tahliye kararı!

24.06.2009 tarihinde İstanbul'da Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başarılı operasyonla tıkalı 4 damarı değiştirilen, Prof. Dr. Mustafa Yurtkuran hakkında çıkarılan tahliye kararı bizleri mutlu etti.

Sağlığının hızla iyileşeceğine olan inancımız daha da artmıştır.

Geçmiş olsun Sayın Yurtkuran, dualarımız kalbimiz sizinle.

Nuran TALAY

http://www.cumhuriyet.com.tr/?im=yhs&hn=64436

http://www.bursahakimiyet.com.tr/HaberDetay.aspx?hid=20125&ypid=1

Geçmiş Olsun.

Çok büyük geçmişler olsun.
Sağlığınıza kavuşmanız çok önemli.
Lütfen kendinizi yormayın.
Çünkü değerlisiniz.

Yurtkuran'ın elindeki kitap...

Öncleikle geçmiş olsun Mustafa Hoca.

Dikkatimi çekti de fotoğrafta Hocamızın elinde Turgut Özakmanın Diriliş kitabı var. Bu ne rastlantıdır böyle? O zor zamanlardaki o muhteşem direniş bizim dirilişimiz olmuştu. Şimdiki zor zamanlarda da bu dergideki genç arkadaşlar olsun farklı farklı platformlardan dillendirilen yüzlerce binlerce destek olsun, yapılan bu direniş, inanıyorumki aydınlığın, Atatürkçülük'ün yeniden dirilişi olacaktır. Yine gecenin en karanlık vakti ve yine dirilişe giden bu azim. Başta Mustafa Yurtkuran olmak üzere, Mustafa Balbaylara, emin Gürseslere, Erol manisalara ve tümüne direnin, dayanın diyorum. Çünkü bu direniş bizim dirilişimiz olacaktır.
Türker Yazıcı

hocam tüm bu baskı ve

hocam tüm bu baskı ve yıldırmalara rağmen her daim ulu önderin ışığında olacağımıza yemin ediyorum.unautmasınlarki anaların rahimlerine de el atamayacaklarına göre bu inanç su mücaelemiz sonuna kadar sürecektir.geçmiş olsun dileklerimle.cihan selman kömürcü

BİLİM ADAMINA YAPILAN AYIP..!

Yıllarca binlerce öğrenci yetiştirmiş,profesör olmuş,ülkeye hizmet eden böyle değerli hocalara reva görülen bu olay,yapanların yüz karası davranışıdır.Bir profesör olmak kolay mı?Hocam,siz halkın vicdanlarında taht kurdunuz,size bunu reva görenler ise daima nefretle anılacaktır.

Hocam büyük geçmiş olsun

Yanınızdayım hocam.

Sn. Mustafa YURTKURAN

Değerli hocamızın gerçek bir vatansever olduğu herkes tarafından bilinmektedir.

Saygılar

Sayın Yurtkuran'ın Telefon numarasını bir türlü edinemedim. Besbelli ki eskisi iptal edilmiş.
Sizden rica edebilir miyim.
Sayın hocanın telefon numarasını/numaralarını aşağıdaki email adresime gnderebilirseniz çok müteşekkir kalacağım:

isikli@gmail.com

Teşekkürler...

Prof. Dr.Alpaslan Işıklı
TÜMÖD Genel Başkanı

Hocam karanlık günlerin sonu

Hocam karanlık günlerin sonu görünüyor gibi ama siz ne durumdasınız?

Geçmiş olsun!

Büyük adam; yılma, diren!

Büyük adam; yılma, diren! Aydınlık günlere ramak kaldı...

Eğitim ve Öğretim

Eğitim ve öğretim kavramlarını yaşamı boyunca bütün benliğine işleyen hocamızın bugünlerde emperyalist işbirlikçi cepheye karşı dik duruşuyla dostu ve düşmanı hastalığında bile eğitmeye ve öğretmeye devam etmektedir...Geçmiş olsun demekle birlikte...Hocam merak etmeyin şu an sizinle örgün öğretimde beraber olamasakta , uzaktan öğretimle sizden Devrimci Kemalist gençler olarak çok şey öğreniyoruz...Sizin öğretmenliğinizden nasibini alamayanlara da bu gençler zamanı gelince bazı kavramları öğreteceklerdir...

Saygılar Selamlar...

Atatürkçü Derneği Vekil Başkanı

Ne hikmetse Türk ve İslama karşı eylem yapmak isteyenler hep Atatürkçü sayılıyor.
ÇYDD başkanı Türkan Saylanda Öyle yapmamışmıydı?.
Lili Raminanın kızı yabancı uyruklu Türk vatandaşı Hıristiyan olan bu kadın ile Mustafa YURTKURAN,Arasında ne fark var?.
Türkan Saylan Okulda Namaz kılan Kızlara şöyle diyordu:
Hala bu işlerlemi oğraşıyorsunuz Gidin bale yapın bale diyordu.
Biz Türkler çok Cinayetler işledik derkende her halde Kurtuluş savaşını kast ediyordu.
Takiyye yapan insanlar ya Dini veya Atatürkü kullanırlar,Tıpkı,Mustafa YURTKURAN,Gibi...

hem size tekrardan geçmiş

hem size tekrardan geçmiş olsun diyor hem öğrencilerinizden müteşekkil olan dergiyi tebrik ediyorum...

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.