Politika Dergisi - F. Nur Serter Mülakatı Hakkında

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF Politika Dergisi 8. sayısı için yapmış olduğu mülakat çalışmaları sonrası Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Sayın Prof. Dr. Fatma Nur SERTER ile bir mülakat gerçekleştirecektir.

   Söz konusu mülakat, e-mülakat şeklinde gerçekleştirilecek olup 1 Ekim 2008 tarihinde yayınlanacaktır. Röportajımız gerçekleştirildiği zaman detaylar yine sitemizden okurlarımıza duyurulacaktır.

   Okurlarımızın bilgisine sunar, mutlu günler dileriz. Ayrıca Sayın F. Nur SERTER’e teklifimizi kabul ettiği için de teşekkür ederiz.

 

   Fatma Nur SERTER kimdir? 

   Fatma Nur SERTER, 10 Kasım 1948'de İstanbul'da doğdu. Babasının adı Mehmet Emin, annesinin adı Fahrünnisa Turança'dır. Öğretim Üyesi; İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni bitirdi. Doktorasını aynı fakültede tamamladı. London School of Economics'de doçentlik tezi çalışmaları yaptı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi Anabilim Dalı'nda Öğretim Üyesi olarak ders verdi. 1982'de doçent, 1988'de profesör unvanını aldı. İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcılığı ve Çalışma Ekonomisi Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı. Yurtdışında pek çok ülke üniversitelerinde üst düzey toplantı, konferanslara katıldı. Farklı alanlarda 6 kitabı yayınlandı. Çağdaş Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 23. Dönem'de Parlamentolararası Birlik (PAB) Türk Grubu Üyesi oldu. Çok iyi düzeyde İngilizce bilen SERTER, evli ve 1 çocuk annesidir.

 

Politika Dergisi

iletisim@politikadergisi.com

 

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.