Kış Soğuğunda Eriyen Hepar

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF
Yazar: 
Sosyolog Hakan Yavuz

 

Masonluk haberleri deprem etkisi yarattı. Hak ve Eşitlik Partisi şok istifalarla sarsılıyor. Son dört ayda görülen erime oranı yüzde 32. 27 Eylül 2009 tarihindeki Olağanüstü Kurultayda 100 kişi olarak açıklanan HEPAR Parti Meclisi’nin, 22 Ocak 2010 tarihinde 68 üyeye düştüğü görülüyor.
 
Genel Başkanlığını Osman Pamukoğlu’nun yaptığı Hak ve Eşitlik Partisi’nin resmi internet sitesinden alınan veriler, partinin yönetim kadrosunun dört ay içinde yüzde 32 oranında eridiğini gösteriyor. İnternet sitesinde yayınlanan isim listelerinden; 100 kişilik PM’nin 68 üyeye, 14 kişilik Merkez Disiplin Kurulunun da, 10 üyeye düştüğü anlaşılıyor.
 
10 Ocak 2010 günü yapılan incelemede PM üye sayısı 83 olarak sayılmıştı. Bu sayı şu anda 68. Bu durum son iki hafta içersinde Parti meclisinden 15 üyenin daha istifa ettiğini gösteriyor. Yani partinin içine düştüğü güç kaybının, yılbaşından bu yana hızlandığı ortaya çıkıyor.
 
Gözlemciler Hepar’ın yaşadığı krizin, son aylarda medyada gündeme gelen haberlerle arttığı tespitinde birleşiyor. Son olarak Masonların partinin üst yönetiminde görev aldığını konu edinen haberler, medyada yoğun olarak yer bulmuştu. Bu haberlerde adı geçen kişilerin bir kısmının partiden istifa ettiği, adı mason olarak anılan Genel Başkan yardımcılarından birinin ise, görevinden istifa ederek Parti Meclisi üyesi olarak kaldığı dile getirilmişti.
 
Partiden iyi haber alan kaynaklar, partinin hızla kurulan il ve ilçe örgütlerinin içinin dolmadığı bilgisini veriyorlar.
 
SİYASİ TABLO BELİRGİNLEŞİYOR
 
Erken seçim tartışmalarının yoğunlaştığı bu dönemde, siyasi tablonun şekillendiğini gösteren gelişmeler yaşanıyor. Son günlerde medyada yer alan haberler, Mustafa Sarıgül’ün parti girişiminin hüsrana uğradığını gösteriyor. Sarıgül hakkında yapılan haberlerin tamamında, bu partinin kamuoyunda, “CHP’yi bölme girişimi olarak” algılandığı bilgisi yer alıyor. Diğer yandan Ağca hakkındaki yorumlarda da, Ağca’nın medya yoluyla yüceltilmesinin, MHP’yi zayıflatma amacıyla yapıldığı görüşüne yer veriliyor. Bu tespitler toplumda, seçimlerde CHP ve MHP’yi destekleme eğiliminin güçlendiğini gösteriyor. Bu durumda CHP ve MHP’den oy koparmayı hedefleyen partilere şans tanınmıyor.
 
Siyasi gözlemciler, kışın soğuğunda eriyen Hepar gibi partilerin, seçimin sıcak ortamında buharlaşacağını ifade ediyorlar.
 
iletisim@politikadergisi.com

Yorumlar

yazı ile biraz bağlantılı

yazı ile biraz bağlantılı olduğu için yazma gereği duydum. mustafa sarıgül ile istanbul bilgi üniversitesi ve amerika üçgeninde karmaşık ilişkiler olduğu iddiası var. sarıgül amerika destekli gibi görünüyor. erdoğan yıkılırsa yerine sarıgül ve partisi getirilmek isteniyor şeklinde bir görüş var.

YAZIK

Bu yazıyı yazan şahız acaba aynı zamanda HEPAR'dan atıldığını,kovulduğunu'da yazmış mı ? Kendisi eski bir HEPAR'lı atılmayı kendine yediremeyenlerden.

YANLIŞ BİLGİ

Hepar'ın 49 kurucusundan biriydim. Bir yıl süreyle Merkez Disiplin Kurulunda görev yaptım. Partinin kuruluş amacından saptığını gördüm ve istifa ederek ayrıldım. Yalan yanlış bilgiyle bu sayfaları işgal eden kişi, iddiasını ispatlasın. Hakkımda nasıl bir disiplin kurulu işlemi yapılmış, karar numarasını ve belgesini göstersin. Aksi halde kendisi bir müfteri durumuna düşecektir.

Benim haberimde bir yalan ve yanlış varmı? Yoktur. 49 Kurucu üyenin en az 35 tanesi istifa etmiştir. Bizim yerimize Parti Meclisine seçilen 100 kişininde, şu anda 34 tanesi partiden ayrılmıştır. Partinin bir çok il ve ilçe örgütü bizimle birlikte hareket ederek, istifa etmiştir. Başka birşey söylemeye gerek varmı?

Kamuoyu Hepar hakkında kararını verecektir.

ya sebep neydi

şimdi sende ortaya bir laf atıyorsun ozaman kanıtla hepar hangi anlamda hedefinden sastı biraz açıkla 

hepar değilde sen hedeften şaştıysan ?

heparlıların hepsi bu vatan ugruna bu partinin oncülüğünde bu yola baş koydu 

eğer sen bir çıkar beklediysen o başka 

tarih nankör değildir hiçbir seyi unutmaz istikbalin vicdanı aşk istemez kin tutmaz

YANLIŞ BİLGİ

Hepar'ın 49 kurucusundan biri olarak, Merkez Disiplin Kurulunda bir yıl görev yaptım. Partinin kuruluş amacından saptığı noktada, istifa ederek ayrıldım. "Atılma, kovulma" ibareleri hakarettir ve ayıptır. Samet Kocademir'in bu iddiasını belgelemesi gerekir. Aksi halde yaptığı müfterilik olur.

Ayrıca yazdığım haberde her hangi bir yanlış bilgi yoktur. Haberde parti yöneticilerinin sayısını vererek, istifa ettiklerini yazmışım. Samed bey bu olgu üzerine düşüneceğine, olguyu dile getirdiğim için, "partiden atıldı, kovuldu" diyerek aklınca beni küçük düşürmeye çalışıyor. Bu iyi bir davranış tarzı değildir.

hepara ilgi

Hepara gösterilen teveccühün en büyük delili,hangi sebeple olursa olsun partiden ayrılan/atılan veya dışlanan onca kişinin hala partiyle ilgilenmesi,partiyi hayatlarından silememeleri,partiyle ilgili yorumlarını esirgememeleridir...
Partiden ayrılan/atılan veya dışlanan herkese bitmek bilmez teveccühlerinden ötürü teşekkür etmek lazımdır...

SİYASİ PARTİLERİ İZLİYORUM

Ben bir sosyolog ve siyasetçi olarak, tüm partileri izliyor ve inceliyorum. Hepar'a her hangi bir teveccüh göstermem söz konusu değildir.

teşekkür

O halde sizede lidere ve/veya partiye en azından bugüne kadar gösterdiğiniz teveccüh için teşekkür edilmelidir.

Dilerimki sosyolog kimliğinizle toplumun çok daha önemli sorunlarına eğilip bu konuda değerli
çalışmalarda bulunursunuz.Başarılar dilerim...

Milliyetçi

Türkiye'nin Atatürk Zamanındaki gibi yükselmesini istemeyenleri görür gibiyim.Bu adam başa geçerse 2. Atatürk Olucak Bundan Adım Gibi eminim niye her partiin mitingini veriyor da HEPAR'ın mitingini vermiyor bu yayın organları.Sorun kendinize zannetmeyin bu ülkeyi o TVlere çıkan ŞARLATANLAr yönetiyor.Demek istediğimi anlayan anladı.Sadece Şunu söylüyorum.Fikirleriniz Kemikleşmesin Bu Ülkenin Milliyetçi,Bilinçli,Halkçı İnsanlara İhtiyacı var Nerden Geldiğini Unutma!..

Yeni kurumsallaşan bir parti

Yeni kurumsallaşan bir parti konumundaki HEPAR da ,mali imkansızlıklarında etkisiyle başlangıç dönemlerinde hemen her siyasi oluşumlarda var olmuş ve olacak çocukluk hastalıklarının yaşanması kaçınılmazdır.Bunlar olacaktır.Yeni gelenler ,küsüp gidenler .Kendilerini vazgeçilmez sananlar.Ama tüm arkadaşlık ve dostluk duygularımız baki olmak üzere şu gerçeğin altını çizmek zorunluluğunu duyuyorum.ÜLKEMİZİN KARŞI KARŞIYA BULUNDUĞU AHVAL VE ŞERAİT KİŞİSEL MESELELERİMİZİ DÜŞÜNME LÜKSÜMÜZÜN OLMADIĞI KADAR AĞIR SONUÇLAR YARATIR DURUMDADIR.BUGÜNKÜ KOŞULLARDA HİÇBİR SİYASİ PARTİYE NASİP OLMAYAN BİR LİDERE SAHİP OLMA ŞANSINA SAHİP OLMANIN DEĞERİNİ BİLMEK VE O LİDERLİKTEN ALDIĞIMIZ IŞIKLA AYDINLANAN YOLUMUZDA TEREDDÜTSÜZ YÜRÜMEK EN BİRİNCİL VAZİFEMİZ OLMALIDIR.BU PARTİNİN NAMÜTENAHİ LİDERE DEĞİL.VAR OLAN LİDERE KENETLENMİŞ NEFERE İHTİYACI VAR.TÜM ANADOLU KARTALLARINA SELAM OLSUN.

Hepar yayılıyor ...

Partiye gelen vatandaşlar umut dolular ve yoplumsal beklenti içindeler.Beklentileri can güvenliği ve acil ekonomik önlemlerdir.Klasik seçim vaatlerinin söz konusu olmadığı,tersine yetki alınması durumunda fırtına gibi müdahaleler yapılacağının farkında insanlar.Pamukoğlu ve parti kadrosu o enerjik görünümü veriyorlar.
Bilimsel ve gerçekci bir yapı var.Ne kadar olunacaksa o kadar olunacaktır.Bunu millet tayin edecektir.Ama millet samimiyete de bakacaktır.Büyük mali darlıklar vardır.Yürkiye'de menfaaate dayalı siyasete alışılmış.Bu düşünce de değiştirilecektir.Canıyla uğraşan bir toplumun içtenlikle yanında olmak,hem bir görev hem de çoğu siyasetçinin kaçındığı bir fedakarlıktır.Bizi başka partilerle karıştıranlar duramazlar.Eriyen(!) bir parti için de hiç zamanlarını eritmesinler...

ERİME ORANI TEMMUZDA %40

Hepar yaz sıcağında çöle düşmüş buz gibi. 15 Temmuz itibariyle, 100 kişilik Parti Meclisinden 40 üye, 14 kişilik Merkez Disiplin Kurulundan ise 7 üye istifa etmiş durumda.

Bu nedenle partinin acele Kurultay yapması gerekiyor. Görüldüğü gibi O.P. adlı Genel Başkanlarına, yönetici dayandırmakta zorluk çekiyorlar. Sürekli yönetici değiştirerek, insanların bilgisizliğini kullanıyorlar. Fakat onların gerçek yüzlerini görenler, kısa bir süre sonra istifa ediyorlar.

Bu küçük partiyi destekleyenlerin şuna cevap vermesi gerekir. İnternet sitenizde 4 Eylül 2008 kuruluş gününe ait bir fotoğraf yayınlayabilir misiniz? İlk günlerde saf vatandaşlara 100-200 bin liraya sattığınız Anırkabir'deki Kurucular Kurulu fotoğrafından birini yayınlayabilir misiniz? YAYINLAYAMAZSINIZ!

Çünkü o 49 kurucudan ancak beş tanesi yanınızda kaldı. En yakın arkadaşları, O.P. ile birlikte Hakkari Dağlarında PKK ile savaşmış arkadaşları bile onun yanından ayrıldı. Çünkü onun bir "Lider" olamayacağını gördüler.

Sürekli yalan söyleyen bir lider olabilir mi? Sürekli yazdım. Partileri hakkında verdiği bütün sayılar yalan. Bunları belgelerle ispat ettim. Cevap veremediler. YALANCININ MUMU YATSIYA KADAR YANARMIŞ! Bunların mumu sönecek, Hepar çöle düşmüş buz gibi eriyecek.

:) sizi neden partiden

:) sizi neden partiden uzaklaştırıldığınızı yazılarınızdan gayet net anlamaktayız!

hakan bey size ulasabilcegim

hakan bey size ulasabilcegim mail adresi vermeniz mümkünmü

mail adresim

halk hareketi hepar

hepar eriyor diyen arkadaşın bilimsel hiç bir verisi yoktur ben heparin ilçe teşkilatlarından birini kuran bir kişiyim ve sürekli takip ediyorum hepar ikinci kurultayını yapmiş ve biyük ilgi görmüştür. şuan 71 ilde ve bir çok ilçede teşkilatlanmayı tamamlamiş durumdayız. parti türkiye tarihinde görülmemiş derecede hızla büyüyor ve teşkilatlanmasını tamamlıyor. partiden ayrılan arkadaşlar çıkıp birşeyler yazabilir. artık partinin halkta belli olçüde tabanı var yani kuruculara pekte ihtiyacı yok.hiç kurucusu olmasa ne olur lider olsun yeter. gidenin yeri dolar arkadaşlar. partiyi hem siyasi hemde ekonomik olarak ayakta tutan halktır. ve bu gercekten halk hareketidir. has parti bulunduğum ilçede teşkilatlanmak için 30 bin tl para harcadı ama benim le birlikte 500 den fazla arkadaşım hepar ilçe teşkilatını partıden tek kuruş gelmeden kurduk ve yoğun olarak çalişiyoruz.... seçimdeki oy oranınıda göreceksiniz. eriyormu yoksa büyüyormu.

Hepar

Sayın Sosyolog Hakan bey,

Mesleğinizi isminizin başında kullanma eğiliminiz mesleğinize verdiğiniz önemi, hatta isminizin bile önünde gösterme arzusu izlenimi doğurdu bende. Benim mesleğim önemli değil, farzediniz ki işsiz güçsüz birisiyim. Yazınıza yaptığım yorumumu da mesleğimle ilişkilendirmenizi istemem.
Öncelikle yazınızın yayımlandığı tarihi Ocak 2010 olarak görüyorum. Yani üzerinden bir yılı aşkın bir süre geçmiş.
Partinin eridiğiyle ilgili çarpıcı söylemlerde bulunmuşsunuz ki bunu yazının yayım tarihinden sonra da yaptığınız yorumlarda dile getirmişsiniz.
Öncelikle yeni kurulan ve örgütlenmesini yeni yeni gerçekleştiren bir partinin Ocak 2010'dan bugüne bahsettiğiniz oranlarda erimeye devam etmesi durumunda bugün herhalde kapanması filan gerekirdi diye düşünüyorum. Acaba gerçekler öyle mi?
Sizin yazdıklarınız doğrudur, parti belirli sıkıntılardan geçmektedir, bir takım kişiler umduğunu bulamadıkları için parti ile yollarını ayırmakta, bir takım insanlar da teşkilata katılmışlar ve katılmaktadırlar. Her organizasyonda olduğu gibi bu organizasyonda da doğanın kanunu gereği bir takım hareketler olmuştur ve olacaktır da. Ben bu durumu sizden belki daha farklı yorumluyorum ve hafif tabriyle sloganvari (aslında alaycı) sözlerle Hepar temmuz sıcağında eriyor şeklinde değerlendirmeyip, su akarken çöpleri sağa sola takılıp arınıyor diye değerlendiriyorum. Hatta takılan çöplerin yerine daha gür su kaynakları katılıyor bu akan suya. Siz gurur duyduğunuz mesleğiniz gereği bu tür olgulara hiç yabancı değilsinizdir.
Hepar veya herhangibir başka parti herkes tarafından kabul görecek diye bir kural yok, zaten o amaçla kurulmazlar. Bu partinin de bir takım taraftarları var ve gün geçtikçe bunun sayısının artıyor olduğunu çevremden bizzat gözlemliyorum.
Bu teşkilatın eksikleri yok mu? Yanlışları yok mu? Muhakkak ki vardır ve olacaktır. Osman Pamukoğlu kusursuz bir insan ve kusursuz bir lider midir? Elbette ki değildir ancak belirleyici olan sizin benim söylemlerimiz değil, bu partinin ideolojisini ve liderinin arkasından gitmek isteyen ve buna gönül vermiş kişilerin çalışmaları ve bunun sonucunda da halkımızın kime ne derece teveccüh göstereceğidir.
Ben kişisel olarak Hepar'ın zamanla çok güçleneceğine inanıyorum. Partinin destekçilerinin güçlü inancı ve partinin gözlemlediğim yapısı bende böyle bir izlenim uyandırıyor. Tabii ki herkesin kendi görüşü kendine. Zaman içerisinde parti güçlendikçe türlü iddialar atılacaktır. Parti mensuplarının en ufak açıkları bile (hatta bunlar tamamen asılsız bile olsa) inanılmaz şekilde abartılarak medyada sunulacaktır. Bu maalesef çağımızın mücadele şekli oldu. At çamuru izi kalsın...
Sözü fazla uzattım, lütfen kusuruma bakmayın. Sayın Sosyolog Hakan Yavuz, eminim siz de memleketin güdüşatından çok memnun değilsiniz ve bunun için bir şeyler yapmak arzusundasınız. Hatta bunu bir siyasi partiye üye olarak yapmak istemişsiniz ki bence çok doğru bir iş yapmışsınız. Eminim bundan sonraki dönemlerde de bu yönde çalımaya devam edeceksinizdir, Allah yolunuzu açık etsin.
Ancak size nacizane tavsiyem mücadele enerjinizi Hepar gibi oluşummları yıprtmaya çalışmak yerine cemaatler ve tarikatlar gibi Türkiye'nin düzenini kökten değiştirmeye çalışan çıkar guruplarına karşı harcamanız yönündedir.
Saygılarımla

benim anlamadığım siz nasıl

benim anlamadığım siz nasıl sosyolog olduğunuz. diplomanız çakma galiba.Kardeşim şu basit mantığı çözemedin mi? HEPAR masonların partisi olsa her gün bütün büyük kanallarda görürdün.parti çok zengin olurdu. ama gelin görün ki bütün büyük kanallar HEPAR a sansür uyguluyorlar. Siz kovulunca belli ki hırs yapmışsınız şimdi de çamur atıyorsunuz. bence buzu siz kendinize alın kızdınlığınızı giderir.

SEÇİME AZ KALDI

Yazıma tepki gösteren "kraldan çok kralcılar", 12 Haziran 2011 seçimlerine çok az gün kaldı. Ondan sonra Hepar'ınızın eriyip erimediğini göreceğiz. Ha unutmayalım, O. Pamukoğlu 7 Haziran 2009 Adana Mitinginde "ilk seçimi kazanamazsak İSTİFA EDECEĞİM" demişti... 13 Haziran günü görüşeceğiz!

siz ne tarafsınız merak ettim

galiba hepar sizin oylarınızı bölüyor

TEspit

İnsanoğlu garip bir varlık..hep kendisini öne çıkarmak ister.hepar ilk kurulduğunda genellikle dsp ve eski solcuların hakimiyetindeydi.masonlarda sızmıştı içine bunu en yakından biliyorum.Paşa o sırada bunların olacağını biliyordu ama vatan için kurduğu hareketin büyümesi için stratejist davrandı..zamanla genellikle Türk milliyetçileri partiye ağırlık kazanmaya başlayınca insanlar arasında insan olmalarından dolayı benlik çatışmaları başladı.üstelik parti tamamen halkın kendisi tarafından finanse edildiği için para vermek istemeyen kişiler yavaş yavaş kopup ayrıldılar.ancak paşaya inanan kişilerin sayısı arttıkça geride dönemedikleri için kendilerince çamur atmaya başladılar.sonuç olarak hepar yarın ki seçime giriyor ve bunu herkes kendi cebinden para vererek sağladılar.bir avuç vatan sevdalısı davaya inandı bu hareketi sürdürdü büyüttü şuan sanırım en az 2,5 milyon oyu var meclise girermi bilinmez ama bilinen bir gerçek şu ki bu hareket bu ülkede ki halkın parasıyla yürüyen tek oluşum..Allah herkese hakettiğini verecektir.yarın akşam göreceğiz ne kadar Türkçü vatansever varmış memlekette diye...

HEPAR KAPANIYOR

Yazıma tepki gösterenlerin, bu habere ne diyeceklerini merak ediyorum.

http://www.habershow.com/v4/22237-osman-pamukoglu-hepar-i-kapatma-karari...

Sosyolog Hakan Bey

Sosyolog Hakan Bey Merhaba,

Evet, seçimlerde 3 parti dışındaki partiler hiçbir varlık gösteremediler. Ne güzel değil mi? Haklı çıkmanın gururunu yaşıyorsunuzdur eminim. Kaybeden acaba kim oldu bunu sormak isterim izninizle. Osman Pamukoğlu ve Hepar neticede bir siyasi hareketti ve muhtemelen artık devam etmeyecek, kaybetti. Peki kim kazandı? Dersim dosyasını açacağım diyen, parti programına ABD karşıtlığı ile mücadele edeceğim diye yazan CHP mi? veya Nato'ya asker gönderilmesine alelacele onay veren, olan biten bir sürü olaya rağmen teşkilatının sokağa dökülmesine engel olan MHP mi? Yoksa bölünme anayasasının çalışmalarını başlatan PKK ile yaptığı görüşmede Sn.Öcalan ile Sn.Erdoğanın vizyonları %95 örtüşmektedir diyen AKP mi? Kim kazandı? Seçimlerden önce CHP'nin iktidar olamayacağı her halinden belliydi, rakamlar ortada. BDP gibi %5 küsür oyu ile neredeyse %95'in gündemini belirleyen PKK'nin meclisteki sözcüleri gibi davranan BDP meclisteyken bunun karşısında Hepar'ın milletvekilleri de mecliste olsaydı fena mı olurdu? Peki ya bağımsız güç birliği adayları? Tuncay Özkan meclis dışında kalırken Sezgin Tanrıkulu'nun mecliste olması içinize siniyor mu? Halk böyle istedi diyeceksiniz değil mi? Hitler de seçimle başa gelmişti unutmayın... Yaşanacakları hep birlikte göreceğiz. Umarım halk kendisi için en doğru kararı vermiştir. Kalın sağlıcakla.
Saygılarımla

Sosyolog H.Y. bey

Sayin sosyolog H.Y. bey,

sizi gercekten yukarida yorum yazanlarin bircogu gibi ciddiye almiyorum. Çok kaprisli ve kendisiyle barisik olmayan bir kisilige sahip oldugunuz anlasiliyor.

Hepar'i ben Atatürk'ün Bandirma vapuruna binmesine benzetiyorum simdilik, sayisi az olabilir. Merak etmeyin, her gecen gün ve yil HEPAR büyüdükce size bu yaptiginiz terbiyesizligi hatirlatan cikar. Terbiyesizlik yapmadim diye düsünüryorsunuz biliyorum,  fakat sayin Osman Pamukoglu demeyip O.P. demeniz, sinsi ve terbiyesiz bir hareket.

...Saygilar degil ama bolca özel selamlar size sosyoloji uzmani H.Y. bey.

Mayis 2012 - To be continued.... :))

 

hepar'a saldırılar :)

      sosyolog olduğunu iddia eden hy bey,2010 yılı başlarından beri hepar üyesiyim,daha önceki hayatımda chp-mhp olmuştur(sadece üye olarak yada onlara oy vererek ) ancak akpnin gelmesini sağlayanlarda bu partilerdir,ülkemizin bu hale gelmesine sebep olanlarda, ilk üyeliğim, ilçelerden birinde yönetimde olmam,alan çalışmalarım,çocuklarımın rızkını ,çocuklarımın geleceğini sağlama açısından hepara desteğim hala sürüyor,ve şu anda ilçe başkanıyım,desteğim sürecekte,karşılığında hiçbir şey beklemiyorum,derdim vatan,bizdeki şu anda ki heparlıların tamamına yakını böyle,heyecanımız artarak devam ediyor,gençlerimizinde öyle,beni hepardan uzaklaştırsalar bile ben yine hepar için çalışmaya devam edicem,ve sayımız sürekli artışta,senin dönemin öyle olabilir,sen çabuk pes etmişsin,zaten çabuk pes eden biri bize zarar verir,senin yaptığın gibi,sosyolog falan değilsin benim gözümde,

,     hangi amaçla hepara girdiğini söylemiyorsun,eğer avanta peşindeysen bizde o yok,bdp,mhp,chp,akp ye git,onlarda beleş çok şey var,bizde ise hem çalışacaksın hemde sıkıntıları üstleneceksin,hepsi bu. sen kendini nereye koyuyorsun sosyolog arkadaşım :)

Sosyolog HY (eyç - vayy) !

Sayin eyç-vayy,

...biz hala Hepar'liyiz, Hepar'dayiz.

Fakat dogrusu seni çok merak ediyorum: Acaba siz en son hangi siyasi grup'a takili kaldiniz?

January 2015 - to be continued !!!

 

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.