Türkiye Siyasi Partileri

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF
Yazar: 
MURAT BARIŞ ÇETİN
Yazının Yazıldığı Tarih: 
13.07.2012

MHP süregelen durumun devamını istiyor, Ülkeyi geriye götürüyor (Eski Adetlerle), bunu isteyene de statükocu deniyor. MHP, reformlarda statükocu, aksi olsa sürpriz olurdu.

 


Milliyetçilik de kendi toplumunu sevmenin yanında, farklı toplumlara karşı nefreti de barındıran düşünce vardır.


CHP süregelen durumun devamını istiyor, Ülkeyi geriye götürüyor (Yaptıklarıyla), bunu isteyene de statükocu deniyor. CHP, reformlarda statükocu, aksi olsa sürpriz olurdu.


İşsizlik, yoksulluk, yolsuzluk, karanlık güçler, komşularla tıkanan ilişkiler, kapanan fabrikalar, sürekli satılan kurumlar CHP de vardır.


CHP de kendi toplumunu sevmenin yanında, farklı toplumlara karşı nefreti de barındıran düşünce vardır.


Gün geçmiyor ki Türkiye yeni bir tartışmanın içinde olmasın. AKP gündemi değiştirirken Türkiye'yi tartışma içine sokuyor. Devleti halkıyla kavga ettirmede son derece becerikli olan şer güçler halkı gruplara bölüyor.


AKP siyaseti rejimi değiştirmek ve kendilerini kurtarmak için yapıyor. Siyaset yargıyı kontrol altına almak için oluyor.


Ucuz siyasi hesaplarını gerçekleştirme yalnızca adaletin değil devletin ve demokrasinin temellerini de sarsacak çalkantılara neden olur. Yaşanan vahim gelişmelerin neden olduğu güvensizlik ve gerginlik ortamı, toplumda endişe ve kuşkuların artmasına yol açmıştır.

 

Murat Barış ÇETİN

iletisim@politikadergisi.com
 

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.