Gökhan DAĞ - Özgeçmiş

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

    Gökhan DAĞ, 1985 yılında İstanbul'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini bu kentte sürdürdü. Akademik hayatına Muğla Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Böülümü'nde başladı. Bu programın ilk yılında bölüm birincisi unvanını elde edip yatay geçiş hakkını kullanarak Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bİlimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'ne girdi.

   Üniversite yıllarında Politika Dergisi'ni kurdu. Öncelikle HSBC Bank A.Ş'de bir staj dönemi geçirdikten sonra, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Bankacılık ve Finansal Kuruluşlar Genel Müdürlüğü'nde başarı ödülü olarak stajyerlik serüvenini bitirdi.

   Mezun olmadan önce ve mezun olduktan sonra aktif siyasette rol alması için kendisine teklifler sunuldu; fakat kendisi bunları kabul etmedi. Yüksek Lisansı kazandı; fakat koşulların uygun olmamasından dolayı gidemedi. Bir Açıköğretim Dershanesi'nde öğretmenlik mesleğini üstlenmeyi uygun buldu. Burada Türkiye Ekonomisi, Uluslararası İktisat, Para Teorisi ve Politikası, Devlet Bütçesi, Kamu Maliyesi ve Yönetim - Organizasyon dersleri verdi. Buradaki görevinden gerek dershanenin politikaya bakışı, gerekse de gelecek kaygılarıyla istifa ederek özel bir bankada 10 Şubat 2009 tarihinde Bireysel Müşteri Yönetmen Yardımcılığı pozisyonuna başladı. Bu pozisyonda bir süre çalışarak aynı kurumda Kişisel Bankacılık Portföy Yönetmen Yardımcısı unvanına terfi etti. 2011 yılında ise Kişisel Bankacılık Portföy Yönetmeni görevine terfi etti. 2013 yılında askerlik sebebiyle görevine ara vermek durumunda kaldı.

   Koşulların oluşmasıyla birlikte Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Üniversitesi İşletme Anabilim Dalı Finansman Bölümü'nde Yüksek Lisans öğrenimine başladı ve 2012 yılında bu bölümü "Türkiye'de Artan Liberalizasyon ve Kamu Bankalarının Özelleştirilmesi" teziyle bitirdi.

   18 Aralık 2010 tarihinde Kocaeli'nin Derince ilçesinde yapılan Atatürkçü Düşünce Derneği Kuzey Marmara Gençlik Bölge Temsilciliği seçimlerinde oyların nitelikli çoğunluğundan fazlasını alarak Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez Gençlik Kolu Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Kuzey Marmara Gençlik Bölge Temsilcisi seçildi. Bu görevinden, ADD'nin geçliğe bakış açısını eleştirdiği için diğer tüm üyelerle birlikte 18 Ağusts 2011 tarihinde istifa etti.

   Halen evli olarak İstanbul'da yaşamakta olup, Politika Dergisi'nin Yürütme Kurulu Başkanlığı'nı ve vatani görevini Asteğmen olarak sürdürmektedir.

 Gokhan.Dag@PolitikaDergisi.com

GSM: 0555 5570000