AKP, Ak Parti, Akman Üçgeni

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

AKP’ye AKP desek de mi edepsizleşsek,

AKP’ye Ak Parti desek de mi aklasak,

 

Harflerin yerini değiştirip PAK diyen yok, ha ak ha pak,  ikisi de “ak pak” temizliği saflığı beyazı anlatıyor.

 

Başbakanın ısrarlı isteği üzerine AKP yerine Ak Parti kullanalım dedik eleştirilere hedef olduk. Her partinin isteğini yaparsak işimiz zor diyorlar.

 

E doğru söylüyorsunuz;

 

En az üç çocuk yapın demişti Başbakan. İsteğini yaparsak Allah rızkını verir mantığı ile tabii, çocuklara yiyecek ekmeği zor bulan okula nasıl gönderecek, iş;  aş ve okulla kalmıyor ki…

 

Çocuk oyuncak ister,

Kitap ister,

Gezmek ister,

Converse ayakkabı ister,

Iphone ister,

Laptop ister,

Ipod ister,

 

Ekonomi teğet geçmiş gibi gösterilse de teğet meğet geçtiği yok. E şimdi bu istekleri nasıl karşılarız…

 

Cevap yok…

 

Hala AKP yok Ak Parti var ısrarına devam, Başbakan gündemi nasıl meşgul edeceğini iyi biliyor.

 

Akman faktörü var birde…

 

AK-MAN

 

Türkçe İngilizce çeviri: Ak Adam

 

Ak Adam Akman’ın tüm mal varlığına tedbir konulmuş. Deniz Feneri soruşturmasının hızlanması hukuk adına güzel bir gelişme.

 

Başbakanının tedbir ile ilgili değerlendirmesi;  “Spekülasyonlar olur, Akman ile ilgili süreç devam eden bir süreçtir, kendisini en güzel şekilde müdafaa etmektedir, edecektir. Sayın Akman ile ilgili onu savunma noktasında olacak ben değilim Akman en güzel şekilde kendini savunmasını bilir” şeklinde.

 

Ergenekon için insanlar hemen içeri tıkılıyor, ne ile suçlandığını bilmediği halde içeri de yatıyor, hakkındaki suçlamaları bilen Ak adam Akman dışarıda?

 

E tabi Ak yok ki isimlerinde,   Ergenekon senaryosu tutuklularından birkaçının isimlerinin anlamını inceleyelim birlikte;

 

Doğu Perinçek: Güneşin doğduğu yer - Fedakâr, sadakatli.

Ergün Poyraz:   Sert başlı oynak hızlı at/Sulu serpken kar - Kuzeydoğu yönünden esen rüzgâr.

Mustafa Özbek: Temizlenmiş, saf hale getirilmiş -  Cesaretli yürekli.

 

Olmadı Ak geçmiyor işte…

 

AKP deyince herkesin anladığı logosu ampul olan Adalet ve Kalkınma Partisi.

 

Kimse AKP harfleri üzerinde oynamıyor ki İ.E.T.T. ile oynadığı gibi; “ineklik etme taksi tut”

 

Bu rahatsızlık niye;

 

Adalet ile bağlarını koparmış, baskıcı, boykotçu bir yaklaşımla, sindirme, susturma yolunu izleyen bir partinin adaletle bağlantısını kuramadıysak bu bizim suçumuz mu?

 

 

Nuran.talay@politikadergisi.com

 

Yorumlar

ÇOCUKÇA SÖZLER..!

Başbakan öyle demiş,böyle demiş masalları baygınlık veriyor.Başkasına Türkçe öğreteceğine,önce kendisi öğrenmelidir.''Öfke de bir sanattır''diyen saçma fikirlere itibar etmeyin..!AK Parti denmesi için,açılımsız AK(Beyaz-temiz)manasında olması lazım.AK,Adalet,Kalkınma kelimeleinin başharfleri iken,bu temizlik nerden çıkıyor ortaya,bunu da çok bilmiş(!)Başbakan bir izah edebilse....!

Sayın AKPAK personeli.

Sayın AKEPE Partisinin çok değerli sayın personelinden olan Sayın Beyefendi Akman kullarının mal varlığına ivedi olarak el konulmuştur. Çok memnun olduk ağzımız kulaklarımıza çıktı. Sayın Başbakan, aynı değer ölçüsündeki kulları Zahid Akman beyefendi için "kendisini savunabilir" beyanatı vermiştir. Dehşetli bir kibarlık göstermişlerdir, sağolsunlar. Biz sevincimizden bayıldık bu habere. Allame-i ulul arz sayfalarında'da bu durumu (İnternet) okumuş bulunmaktayız.Konu komşu birbirimizi fevkalade bilgilendirdik. Zındık faresi(mouse) elimizden düşmedi, gezindik durduk. Hiç zaman kaybetmeden, Muhabbet ül zabıy (chat)yaptık. Aramızda bilgilendik. Pek sayın Tayyip Beyefendi, savunma meselesini layıki ile biz değerli vatandaşlarına anlatmıştır. Yani, Zahir beyefendi kendi yoluna savrulmuştur.

akp sözünde yazılım hatası mı varmışki

adalet kalkınma partisi ne oldu ,hoşlarına gitmedimi. yoksa adaletsiz ve kalkınamayan parti denmesin diyemi kısaca ak ismi ortaya çıktı. milli nizam ,milli selamet ,refah ,fazilet şimdi ise adalet kalkınma partisi. kısaltırsak akp olur ,bu şekilde okur söyler isek bizde edepsiz oluveriyoruz. gıcıklık olsun diye söylemiyorum ben akp derim arkadaş ,kim ne derse desin .
..............................................................................................edepsiz kubi

Sayın Akman ve Amentü

Sayın Bülent ARINÇ bey,hıçkırıklara boğulmadan Saygıdeğer Akman Beyefendi için yorumda bulunmuş. Demişki; "AMENTÜ" gibi tekrarlıyayımmı? Acaba günde kaç Amentü okunur?.Amentü billahi vemela iketihi ve kütübihi veresuluhi, vel yevmil, ahiri ve bil kadari, hayriyi ve şerrihi" böyle.....gidiyor.Biz Atatürk'ün çocukları olarak iyi biliriz dinimizi ve de dualarımızı, bundan hiç şüphemiz yok, Yasin'den ...Kel Kevser'e kadar. Ama hiç bahsetmeyiz orda burda, karıştırmayız dualarımızı şuna buna..! Sayın Arınç ağlamadan konuşmuş diğer taraftan Sayın Personel Amentü bey, Pardon ! Sayın Akman beyefendi ise 14 Temmuz'da görevim (!) bitiyor demiş vallahi Amentü billahi.

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.