Atatürk Öldü mü?

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

Fiziksel baktığınızda son derece anlamsız gelen bu soru, gerçek anlamda ve ciddi olarak üzerinde düşünülmesi gereken bir durum aldı. Onun kurduğu ve emperyalistlere diz çöktürdüğü Türkiye Cumhuriyeti bu gün ne durumda? Biz kazanda kaynayanlar olaydan pek fazla haberdar değiliz ama yine de bidon kafalarımızın ücra bir yerlerinde sıkışmış kalmış, hiçbir işe yaramayan beynimizi az da olsa çalıştırırsak ilginç sonuçlara ulaştığımızı göreceğiz.

Gazeteler ikide bir anketler yayınlıyorlar ve yerel seçimlerde olası oy oranlarını ortaya koyuyorlar. Bakıyorsunuz AKP birkaç puan kaybetmiş ama açık ara önde. Bunu da büyük sürpriz olarak veriyorlar. Acaba bu anket sonuçları doğru mu? Yoksa insanların beynini yıkama operasyonu mu? Veyahut nasıl olsa biz seçimlerden böyle bir sonuç çıkmasını tezgâhlayacağız, siz şimdiden alışın, demek mi? Kimse kusura bakmasın ama bırakın geçmişi, son dönemdeki olaylara baktığımızda insanın aklına böyle şüpheler geliyor.

Bir açılım süreci başlatıldı, iş PKK ya teslim olmaya geldi. PKK sanki devletini kurmuş güneydoğuyu yönetiyor. Adamların polisi bile var ve bizim polisi tehdit bile ediyorlar. Vergi adı altında haraç topluyor, gümrük alıyorlar. O kadar inanılmaz olaylar oluyor ki, insanın kanı donmaması elde değil. Birkaç çarpıcı örnek için Uğur Dündar’ın yazısına bir göz atmak yeterli. (http://sozcu.com.tr/2013/yazarlar/ugur-dundar/devlet-kurdular-basbakan-hala-cozumden-soz-ediyor-370576/)

Yurtta sulh, cihanda sulh olan politikamız AKP sayesinde emperyalistlerin emrinde herkesle savaş haline geldi. Dostumuz, diyebileceğimiz ülke kalmadı. Suriye teröristleri için kendi halkımızın boğazından kesip harcadığımız milyonlarca dolar Rusya ile ABD nin anlaşması ile uçtu gitti. Öyle görülüyor ki, sonuçta Suriye’deki krizin sorumlusu bizi ilan edecekler. Esad, kullanılan kimyasal silahların Türkiye’den geldiğini iddia ediyor.  Haksız da değil. Yakın geçmişte El kaide yandaşlarında (Adana’da) sarin gazı yapımında kullanılan maddeler yakalandı. Ancak nasıl olduysa daha sonra bu maddeler antifiriz oluverdi. (http://video.cnnturk.com/2013/haber/9/12/turkiyede-kimyasal-silah-izi) Tabii bu iddiaya ancak atifiriz beyinliler sorgusuz inandı.

Mısır politikası ise başka bir acı. Başbakan darbeden İsrail’i suçlayıp “elimizde belgeler var” deyince ABD den öyle bir kınama geldi ki, başbakan ancak biraz da sessizce “üzüldüm” diyebildi. Bu Mısır başbakanı o kadar ilgilendiriyor ki, kendi polisinin gaz kapsülleri ile ölümüne sebep olduğu onca genç dururken, orada ölen İhvan liderinin kızına ağlıyor.

İç politikada ise durum çok daha vahim. Giderek bozulan saadet zincirinin acı reçetelerini yapay gündemler ile değiştirmeye çalışıyorlar. Türkiye yabancı sermaye için en riskli dört ülkeden biri haline gelmiş, borsadan sıcak para hızla kaçıyor, önümüzdeki dönem borçların ödenmesi zorlaşıyor ama ne gam. Hükümet ve borazanı basın hala atıyor da atıyor. Tabii en ufacık bir protesto da PKK asayiş birimine ses çıkaramayan polis biber gazı ve gazlı sularla halka hücum ediyor.

Bu o kadar öyle ki, geçen sene yapılan tespitlerde çok düşük not alan İstanbul olimpiyatları alamayınca, gezi olayları sebep oldu deyip suçu halka atıveriyorlar. Dikkatinizi çekelim. Bunlar bu ülkenin hükümeti.

Bütün bunlar ortada ve daha sayılmayacak kadar çok olumsuzluk ortada iken anketler hala AKP nin açık ara önde olduğunu gösteriyor. Bunlar ya yalan, ya da insanlar gerçekten uyuyor. Beyinleri yıkanmış ve köle olmuş gibiler. Eğer bu anketler gerçekten doğru ise Atatürk ölmüş demektir.

 

Cem Osman TAMTÜRK

cem.tamturk@politikadergisi.com

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.