Başbakan’a Oy Vermeyeceğim 10 İnsani Sebep

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

Yazımın başlığına “Yolsuzluk Davalarından Aklansa Bile” ekleyecektim ama tabii ki dava açılıp açılmayacağı da meçhul. Bana kalırsa hiç dava açılmayacak bile. Çünkü yasalar öyle bir değiştirildi ki, savcılar öyle bir korkutuldu ki iddaname hazırlayacak babayiğit savcı çıkması çok zor. Bu durum bile nasıl bir hukuk devletinde yaşadığımızı, hukuku nasıl babalarının çiftliğine çevirdiklerini özetliyor.

Ne olursa olsun AKP’ye oy atacağım diyenlerin (tapanlar) arkasına saklandıkları, onlara göre haklı oldukları bazı icraatler de yok değil. Yiğidi öldürelim ama hakkını yemeyelim. Mesela yollar yapmış, Türkiye’yi ekonomik olarak büyütmüş, akeri vesayeti kaldırmış, artık şehit haberleri gelmiyormuş vs…

Bazı şerhlerim olsa da bunlara eyvallah. Teşkilat olarak güzel işler yapmış olabilirler göreceli olarak. Ancak benim Başbakan’a oy vermek istememem ne siyasi ne ekonomik…Tamamen insani… Tamamen Başbakan’ın insanlığıyla ilgili… Başbakan’ın son dönemde ki hal ve davranışlarıyla ilgili… Benim Başbakan’ın insanlığından şüphe duyduğum ve bu şüpheler doğrultusunda oy vermeyeceğim 10 sebep şunlar;

  1. Tükürdüğünü şapur şupur yalaması. (Ergenekon savcısıyken en ateşli Ergenekon savunucusu olması)
  2. Adi yalanları. (Kabataş olayının yalan olduğu ayan beyan ortadayken, mitinglerde çocuklar gibi o yalanın üstünde tepinmesi)
  3. Kendisine oy vermeyen ama yine de kendi halkı olan diğer %50, yani yaklaşık 35 milyon vatandaşını, kendi vatandaşı değil de sanki düşman askeri olarak görmesi.
  4. Bu 35 milyon vatandaşının bir kısmını ateist, bir kısmını terörist, bir kısmını haşhaşi ilan etmesi.
  5. “Kamera görüntülerini nerenize koyacaksınız” diyerek bir yerlerimize koyması.
  6. Emrinde ki işadamının milletinin bir yerlerine koyarken sesini çıkartmaması.
  7. Ergenekon operasyonlarında hukuk zaten guguk olmuştu da, bu gugukun nereye uçması gerektiğine bile kendisi karar vermesi. (Adalet Bakanına, Aydın Doğan’ın tutuklanması için emir vermesi)
  8. Bırakın Başbakanlarda olmaması gereken kibiri, Müslümanda olmaması gereken kibir
  9. Oğlunu yitirmiş, evlat acısı çeken anneyi binlerce kişiye yuhalatmak.
  10. Emrindeki destan yazan polis ile 14 yaşında ki Berkin Elvan’ı öldürdükten sonra, (özür dilemesini kibiri yüzünden beklemiyorum da) bari bir başsağlığı dileyeceğine, “piyasalar etkilenmedi” demesi. 

Gördüğünüz gibi yolsuzluk olaylarına girmedim bile. Bu sebepler çoğaltılabilir ya da benim aklıma gelmeyen daha birçok sebep yazılabilir. Ben sadece bu 10 sebep için artık Başbakan bu ülkeyi uzaya çıkarsa da oyumu ona vermem. Hani “Müslüman Başbakan” diyorlar ya, insan olmadan Müslüman olunur mu? İnsani değerlerini kaybetmiş bir Başbakanı artık istemiyorum…

 

Ümit MİNEL

umit.minel@politikadergisi.com

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.