Biri Şu Gazeteyi Durdursun!

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

 

İftiracı, yobaz, kışkırtma uzmanı Vakit gazetesi yine yapmış yapacağını. Türkiye’nin uluslararasında tanınmasının temelini oluşturan Lozan Antlaşması’nın imzalandığı masaya “İnfaz Masası” demiş. İsmet Paşa önderliğindeki kurula saymış, saydırmış.

 

Vay vay!

 

Müslüman olmayan azınlıklarımıza verilen ayrıcalıklar yüzünden halen başımız ağrıyormuş. Savaşta kazandığımızı masada kaybetmişiz vs.

 

Sevr’den de az bahsetseydiniz…

 

Haydi onu geçtim; Vakıflar Yasası ne alemde? CHP mi imzaladı, İsmet Paşa mı imzaladı, heyet mi imzaladı? Sabah akşam borazanlığını yaptığınız AKP iktidarı ile onun yardakçısı DTP geçirmedi mi TBMM’den? Yabancılara mülk satışı konusunda da az kelam etseydiniz ya!

 

Haydi, onları da geçtim. 14 yaşındaki kızcağızın infaz edildiği karanlık yerlere de bir baksaydınız…

 

Ahmet Taner Kışlalı’yı neden hedef göstermiştiniz; bir hatırlatsaydınız…

 

Ya Danıştay üyelerini…

 

Almış sazı eline, bize vatanseverlik gösterisi yapanlara da bakın. Özelleştirme adı altında Türkiye’nin sömürgeleştiğinden de az dem vursaydınız keşke.

 

Yalan haberlerle halkı kışkırttınız, aydınların ölümlerine neden oldunuz.

 

Biz, sizin cemaziyülevvelinizi biliriz. Şimdi de Lozan’ı, Atatürk’ü ve ekibini mi hedef seçtiniz?

 

Kendisi ve partisi aleyhinde haber yapanlara tehditler savuran Sayın Başbakanımız; umarım, bir gün bu ahlaksız, yalancı, provokatör gazeteyi de boykota çağırır. İşte o zaman samimi olduğunu anlarız.

 

emrah.ozdemir@politikadergisi.com

 

Yorumlar

Vahdettin ve Damat Ferit'in Vatanseverliği : SEVR

Vahdettin ve Damat Ferit'in "Vatanseverliği" ve SEVR:

Bunlarda bu günkü muhipleri (sevenleri)...

Sanırım özlerinde var; Var olan memleketi İngilizlere peşkeş çeken Vahdettin, Sevr'i imzalamak için gönderdiği Damat Ferit: Vakit'in bahsettikleri İmparatorluğun bitirilişini imazalarken. Aynı Vahdettin'in Anadolu'ya Görev ile gönderdiği Mustafa Kemal, Müdafa-i hukuk Cemiyeti Başkanı sıfatıyla Vatanın ve Ulusun Kurtuluşu için çalışmalara başladığında "Şeyh ül İslam" fetfasıyla idamına, yakalandığı yerde öldürülmesine emir vermişti.

Bir milleti ve vatanı satanları ve onların bu güngünkü hayranlarını biz UNUTMUYORUZ, UNUTTURMAYACAĞIZ !

LOZAN bu Milletin ve Devletin Kurtuluşunun ilan edildiği,

SEVR ise satılmışların, acizlerin ve zavallıların haysiyetsizliğidir. Bu gün LOZAN'a laf söyleyenler o gün olsa SEVR masasına oturacak olanlar yada onları alkışlayacak olanlardır.

YAZIK...

Yazıklar Olsun..

Siz o masayı göstereceğinize;

> Danıştay Saldırısı sonrası kan gölüne dönen o odayı gösterin.

> Yazarınız Hüseyin Üzmez'in küçücük çocuklara yönelik tavırlarının sergilendiği odaları gösterin.

> Savunduğunuz Müslüm Gündüz'ün basıldığı evi (ki Hüseyin Üzmez'in evidir) gösterin

> Gazetecilik ahlakını yerin dibine soktuğunuz, masa başı haberler yaptığınız masalarınızı gösterin.

Ama Büyük Atatürk ve onun silah arkadaşlarının başarılarının izi olan bir masayı bu şekilde gündeme getirmeyin.

Siz bu ülkenin rezil medyası olduğunuzun farkına varın.

Utanacağınızı bilsem... Neyse.

herşeye eyvallah da

vahdettin ne haindir diyen sizler.

Bir düşünün bakalım Mustafa Kemal i Samsuna gönderirken onu orada kurtuluş hareketini başlatmayacağını düşünecek kadar cahil birimiydi. Vahdettin ordu müfettişliğine atadığı insanın geçmişte hareket ordusunun başında Abdulhamid i indiren kişi olduğunu bilmiyecek kadar tarih bilgisi zayıf birimiydi. Tamam Vahdettin hain ilan edilmesi gerekti (o zaman için) başka hiç bir çare yoktu çünki. Mustafa Kemal in İstanbulla birlik olduğu aynı kararda ve vatanın kurtuluşu için bir nevi hanedanlığa başkaldırdığı siyaseti uygulanmasaydı ne olurdu sizce. olacakları istanbul daki meclisin misak ı milli kararlarından sonra görmediniz mi. dağıtmadılar mı anında istanbul meclisini. bu bu zarfda ne kazandı Mustafa Kemal tek kelime ile büyük bir zaman. hiç değilse halkı uyandırmak için bir zaman. şimdi tutun siz Vahdettin e hain diyin. evet arkadaşlar tarih tahtası üzerinde vatanın kurtuluşunu Mustafa Kemal degören Vahdettin hain sıfatını kendi sırtına yüklemekten geri durmamıştır.

Arkadaşlar ben size kalkıp desem ki bakın TBMM açılırken halk kandırıldı. Buna da M. KEMAL in açılış bildirgesini örnek göstersem. Hele bir bakın bakalım ne yazıyo orada fazla vaktinizi alacağınızı zannetmiyorum. Bura daki sözlerinden dolayı M. KEMAL i yalancılıkla suçlasam ne kadar doğru apmış olurum. Ben doğru yapmış olmam ve Atatürk e büyük bir saygısızlık ve iftirada bulunmuş olurum. Ama neden öyle yazmıyorum tamimde. İşte asıl meselede burda hiç bir kimseyi zamanın derin sorunların dan dolayı yaptığı siyasetten yargılamak inanın bana hiç kimsenin hakkı değildir. Bu Atatürk de olsa Vahdettin de olsa.

Gelelim lozan a yukarıda da belirttiğim gibi kimsenin lozan ı bu zaman ki şartlar altında değerlendirmeye hiç bir hakkı yok. Elbette çok doğrular aynı zamanda yanlışlar olabilir. Bu zafermidir yoksa masa başında yenilmek midir o konu beni aşar ancak lozan yapılmış ve bunun sonucunda TC de yaşamaktayız. İnsan oğlu doyumsuzdur o masadan bütün kararlar lehimizde kalksaydık şimdi daha başka meseleler hakkında doğru yada yanlıştır diye tartışıyor olacaktık.

Ya teba olmayı alkışlayın ya Vatandaşlığınıza sahip çıkın

"vahdettin ne haindir diyen sizler.

Bir düşünün bakalım Mustafa Kemal i Samsuna gönderirken onu orada kurtuluş hareketini başlatmayacağını düşünecek kadar cahil birimiydi. Vahdettin ordu müfettişliğine atadığı insanın geçmişte hareket ordusunun başında Abdulhamid i indiren kişi olduğunu bilmiyecek kadar tarih bilgisi zayıf birimiydi."

Vatandaş olmak ile Teba olmak arasında ki çizgiyi aşmayanlara söylenecek söz:

İngiliz işgalci güçlerinin o dönemde basın bildirisinde vardır. (Nutuk'ta bu bildiri aktarılmıştır. Bu bildiriyi İngiliz mandacılığı ile destekler açıklamalar yapan hatta bir adım ileri giderek ölüm fermanı yazdıranlar, yazdırtanlar, ya imanınızın aksine "CAHİLDİRLER" ya "ACİZDİRLER" YADA TASTAMAM "HAİNDİRLER"...

haber

haber için teşekkürler.

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.