Çiftleşmiş Milletler Mazlum Halkların Üzerine Boşalıyor

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

11 Eylül’den bu yana dünya, yeni paylaşım savaşının içine girdi. Savaşı başlatanlar yas tutmak yerine İslam dünyasına yeni bir haçlı savaşı başlattığını açıklamıştı. Önce afyonla uyuşturulan Afganistan bu savaştan nasibini aldı. Amaç Hazar Petrol havzasında mutlak hâkimiyeti küresel güçler lehine sağlamaktı.


Ardından Irak, Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında işgale uğradı. Nükleer silah var bahanesiyle Bağdat, Telafer ve Tikrit fosfor bombalarıyla yerle bir edildi. Çocuklar olduğu yaşta kaldı. Filistin hiç değişmeyen bir savaş deneme alanıydı. Hatırlayın babasının ardına gizlenmiş çocuğu!


Peşi sıra Lübnan, İsrail uçaklarınca bombalandı. Beyrut’ta insanlar barut ve kan kokusunu ciğerlerine çektiler.


2011’in henüz ilk üç ayında Tunus, Yemen, Mısır, Bahreyn, Umman, Libya ve son olarak Suriye emperyalizm satrancında piyon oldular. Medya boyadı yasemin devrimi diye. Açlıktan ölen insanlar internet yoluyla(!) örgütlendiler. Ve kırk yıllık diktatörlerini indirdiler, indiriyorlar.


Şu an, Libya’da çocuklar boş kovanlardan bilye yapıyorlar. Maliyeti 1.2 milyon dolar olan füzeler, özgürlük adına Libya sokaklarına düşüyor. Çiftleşmiş milletler mazlum halkların üzerine boşalıyor! Medeniyet gerisi Fransa, Libya halkının yanındayız diyor ve Libya halkını bombalıyor.


Çiftleşmiş Milletlerin planı bu. Eski adıydı Birleşmiş Milletler. Çiftleşmiş yazamadıkları için Birleşmiş dediler. İkinci Dünya Savaşının peşi sıra dünya gündemine çıktılar. Dünyaya barışı getirmek istediler. Barışı bölerek tesis ettiler. İşte Yugoslavya, Bosna-Hersek, Sırbistan, Keşmir, Kıbrıs, Sudan, Kore… Hepsinde sorunu bu ülkeleri bölerek çözdüler. Ve hepsinde kaybeden ülke halkları oldu. Dünya vatandaşları oldu. Çocuklar oldu. Kadınlar oldu. Yoksullar oldu.


Nedense silah üreticilerine bir şey olmadı. Büyük devletlere, Amerikasın’a, Batı’sına, İsrail’ine ve Çiftleşmiş Milletler’e. Onlar hep barışı getirmek istediler. Mermilerle, füzelerle ve bilumum savaş oyuncakları ile.

Şimdi sıra Ortadoğu’nun kalan kısmında. Bangır bangır bağırdıkları Büyük Ortadoğu Projesini hayata geçirmekte. Ve birileri rüzgar nereden eserse kıblelerini o tarafa çevirmekte.


Bu abdest kabul değil. Bu namaz kabul değil. Kanla abdest alanlar, secdesini savaş gemilerine çevirmiş ve oruçlarını mermiyle açıyorlar.


Çiftleşmiş Milletler mazlum halkların üzerine boşalıyor, işin garibi bizler bu filmi zevk alarak izliyoruz!


ilker.ekici@politikadergisi.com

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.