Dağdan Gelecek PKK’lılar ve Açılım Rezaleti

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PKK terör örgütü militanlılarından birkaçı iktidar partisinin, “Kürt açılımı” projesine destek vermek için dağdan inip teslim olmaya karar verdi. Verdi vermesine de eğer teröristler muameleden memnun kalmazlar ise desteğe son verirlermiş.

‘Bebek katili’, ‘elebaşı’, ‘terörist’ Abdullah Öcalan’ın emri ile dağdan inip teslim olacak teröristlerin devamı gelecek mi, gelmeyecek mi buna terör örgütü mensupları ve Öcalan karar verecek.

İktidar partisi, terörle mücadele etmek için; terörü muhatap alarak başarı hedefliyor olamaz.  Bu akıl alacak iş değil ama yine de çözüm için kullanılıyor.

Binlerce masum vatandaşı, binlerce askeri öldüren teröristler ile terörü bitirmek için el sıkışmak neyin kabulüdür?

Neyin savaşını verdiğinden dahi habersiz, beyinleri yıkanmış militanlardan yalnızca öğrenci olanlar ve olaylarda kullanılmayanlar teslim edilecek olması da akılları karıştırmıyor değil.

İmralı’da krallar gibi bakılan; bir eli yağda, bir eli balda yaşayan elebaşı gibi teslim olan militanları da besleyecek miyiz?

Hapishaneler dolmuş hatta taşmış durumda.

İşsizlik zaten rekor kırıyor.

Bu kadar teröriste nasıl bakılacak?

Okula gidemeyen binlerce çocuk var,

Evine ekmek götüremeyen binlerce baba,

Hasta anasını parasızlıktan doktora götüremeyen evlatlar var,

Şimdi tutup teröristleri mi besleyeceğiz?

Teröristlerle aynı ortamda yaşamak zorunda mı bırakılacağız?

Ben bunu kabullenmiyorum.

Oldu olacak çelenklerle, ellerde buketlerle olmadı ayaklarına kırmızı halılar serilerek karşılansın.

Ahmet Türk’e göre tarihi fırsat olan Kürt Açılımı bana göre tarihi intihardır.

İmralı’daki teröriste yol arkadaşları gelecek derken bundan bahsediliyormuş demek ki. Artık el ele verip;

Okey mi oynarlar?

Pişti mi, ?

Yoksa boncuktan süsleme mi? göreceğiz…

Ülkemizin birçok sorunu çözüm için bekliyor ama iktidar partisi nedense gündemi meşgul eden olaylar ile oyalanmayı tercih ediyor.

Ekonomik krizden etkilenen binlerce işsiz ise hiç mi hiç ilgi alanlarında değil.

Ekonomik gücünü yitirmiş milletlerin bağımsızlığını da yitireceği bir gerçektir. Bu gidişle Türkiye Cumhuriyeti de altından kalkamayacağı ekonomik çöküşün eşiğine daha çok yaklaşacaktır.

Terör 7 yıl öncesine kadar sıfır noktaydı. TSK mücadele ederken TSK üzerinden atlayıp açılım ile yani; ülkemizi bölmeye, parçalamaya yönelik hareket eden ve ettirenlerle birlikte hareketle çözüm bulma umudu akıl tutulmasıdır.

 

Terör bu ülkenin gerçeği değil, terör yöneticilerinin beceriksizliğinin sonucudur.

Nuran.Talay@politikadergisi.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Acilim dediler, actiklari

Acilim dediler, actiklari bebek katili Apo'nun yol haritasi.

AÇILIMMI APONUN HÜKÜMETE VERDİĞİ YOL HARİTASIMI

ANALAR BABALAR EVLAT YETİŞTİRDİ DAVUL ZURNALARLA VATAN BORCUNU ÖDEMEYE YOLLADI.SADECE ASKER 6000 ŞEHİT.YÜREKLER YANDI GÖZYAŞLARI DİNMEDİ.ŞİMDİ ASKERE POLİSE KURŞUN SIKAN KATİLLER SINIR KAPILARINDA TÖRENLERLE KARŞILANACAK.DURUMA BAKILACAK İYİ KARŞILANIRSA.SERBEST BIRAKILIRSA.DEVAMI GELECEK.İMRALI SAKİNİ BEBEK KATİLİNİN PLANILADIĞI YOL HARİTASI ADIM ADIM UYGULANIYOR.HÜKÜMET ABD VE AB BASKILARIYLA APOYU MUHATAP ALIYOR DOLAYLI YÖNDEN TEMAS KURUYOR VE APONUN DEDİKLERİ İSTEDİKLERİ UYGULANIYOR.ŞEHİTLERİN KEMİKLERİ SIZLIYOR.

PES...!

Devletin bu politikası tamamen teröre karşı PES demektir.Dışarıda topu,topu 5 bin terör örgütü var diyen yetkililer bunlara 500 bin kişilik ordusu ile baş edemiyorsan yazıklar olsun sizin yönetiminize..!Üstelik Türkiye-Irak-ABD bunları kuzey Irak'dan temizleyemiyor(muş)!Gel de inan.Acizlerin teslimiyetçi politikası bir iç savaşa kadar gitmesse başarı demektir.Çünkü bu hainler ne versen beğenmeyecektir.

EDALARINA EDALARINA ALLAH VERSİN BELALARINA

pkk ya desteğini esirgemiyen kürdüstan tv , çankaya köşküne çıkmış ve roporaj yapmıştı.. bizde , aaa bu kadarına da pes demiştik ... çok geçmedi , pkk ya yataklık yapan , döşek hazırlayan , yardakçılık edenlerin köşklere , konaklara , konutlara , davet edilir olmuştu .. tbmm nin içinde , pkk ya yataklık etmekten hüküm giyenlerin onurlarına yemek verildiğini de görmüştük ... eş durumundan dolayı , pkklı birine davetiye gönderilince de , yuuhh devenin nalı demiştik ... şimdi sıra dağlardan aşağıya inenlere geldi , kendilerine vatan isteyen bölücülere geldi , bebelerden toprak isteyenlere geldi... bugün yarın gelecekler , misafir edilirken ifadeleri alınacak , hemen evcile çıkartacaklar ... dtp nin tabanıyla pkk nın tabanı birdi ya... dağlara açılım , adalara açılım yapıldı yaa ... şehidimin garip anası , içi kan ağlamaz mı , vatan sağolsun derken boğazı kurumaz mı... ___________MİLLİYETÇİ_KUBİ

Bu nasil zihniyetir aklim ermedi

5 Yildizli otel'i aratmayan bir yerde saltanat suren bebek katili apo icin acilim yapip amerikayimi pof pof liyacaklar vatani icin sehit olan binlerce Mehmetcigin hesabi'ni kim verecek aklim ermedi kiniyorum boyle bir politika olmaz!!

AÇILIM REZALETİ

Efendim kimse bu konuda yanılmasın lütfen.İMRALI'da yaşayan İT'in emri ile gelecek olanları haberlerde izleyince kahkahalarla güldüm.Adamlar sadece sivilleri yolluyorlar.İlk partinin tamamı KADIN-YAŞLI ve ÇOCUKLARDAN oluşuyor.Eminim 2.partide de,sadece örgüte üye olan ama asla çatışmalara katılmayanlar yollanacaktır.Onlar da zaten en fazla 1 ay cezaevinde yatıp,tekrar ailelerinin yanlarına dönüyorlar.Bence bu açılımı isteyenler lütfen gelecek olanları iyi incelesinler.DTP denen İT'lerin partisi de bunlara DAVULLU-ZURNALI karşılama yapacaklardır.Bunu tahmin etmek zor değil zaten.Bence bu karşılama Bayramlarda Hudut kapılarından Suriye veya Iraktan ülkemizdeki akrabalarını ziyarete gelenlere yapılan karşılamaya benzeyecektir.NURAN hanım özellikle sizden İMRALI'da yaşayan İT'in yanına yollanacak olan tutuklular konusunda da yazmanızı rica edeceğim.Eğer HÜKÜMET bu gelenler konusunda ikna olur ve açılımı daha da geliştirmeğe çalışırlarsa " YUH " olsun onlara.Bence öyle yapacaklarına direkt AÇILIM'ı yapsınlar daha iyi.Saygılar...Murat BAHADIR.

Dar bogazda kalan hukumet..!

Acilim hikayesini dillerine, ellerine dolama ve denize dusenin yilana (Ocalan)sarilmasinin belirli sebepleri olmali. Bunlarin basinda (isim zikretmeden yazacagim) meshur dolandiricilik davasi gelmektedir.Ergenokon dahi ayni davayi suruncemede birakmak icin cikartilmis ve gozler boyanmak istenmistir..! Yukarida sn. Nuran Talay gercek konuya deginmistir. Hakki yenenler, sehit aileleri, ac kalanlari hukumet (iktidar) kale almamaktadir. Simdi AK Parti dar bogaza girmis ve ne yapacagini sasirmis durumdadir. Allahaskina bunlarin icinde kafasi calisan bir tek adam dahi yok mu, soruyorum?

AKP-DTP

ileriki gunlerde AKP-DTP ile birlesirse supriz olmasin. bunlar iktidarda kalabilmek icin ermeni diasporasi ile bile birlesebilirler.

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.