Değiştir

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Domuz Gribi,

Kene istilası,

İşsizlik,

Korkutma,

Baskı,

Sindirme,

Silahlar,

Mühimmatlar,

Şehit haberleri,

Mardin katliamı,

Ermenistan açılımı,

Azınlık açılımı,

Pembe diziler,

Ve pembe gözlükler…

 

Oh ne ala… Bu kadar sorun varken, millet bunlarla boğuşturulurken değişim talebi yapılsın. “Vakıflar Kanunu’nu” geçirdikleri gibi fark ettirmeden aynı yolla devam edilsin.

 

Anayasa Mahkemesi Adalet ve Kalkınma Partisi’ni kapatmamıştı,  ancak “ Laikliğe aykırı fillerin odağı haline geldiği” iddiası ile açılan davada 11’ üyenin 6’sı kapatılması yönünde oy kullanmıştı. O günden bu yana içinde yaradır Adalet ve Kalkınma Partisinin aldığı ceza ve alınan karar. Şimdi bu karara rağmen Anayasa’yı değiştirmek için kalkış.

 

Anayasa Mahkemesi üyeleri değişti, zaman geçti ancak değiştirme arzusu bir türlü değişmedi. İllaki Anayasayı değiştirecekler.  Avrupa kriterleri olsun, AB’ye uyum olsun. Yeter ki AB neyi öngörüyorsa uygulansın, o zaman AB’ye alacaklar ya bizi.

 

Millete olabildiğince çağdaş, modern, demokratik standartları yüksek, devletin işleyişini kolaylaştıracak bir anayasa değişikliğini armağan etmek isterken, kardelenlerin okumasına engel olan, modernleşeceğim diyerek çağdaşlıktan uzaklaşan onlar değilmiş gibi.

 

 

Sanırım bir yerlerde değiştirme düğmesi var...


Anayasa değişsin,

Kanunlar değişsin,

Üyeler değişsin,

 

Düğmeye basanlar aynı kalsın.

 

Dokunulmazlık kaldırılmasın,

Yayın yasağı uygulansın,

 

Değişim sadece onlar diye ayrılan bizleri bağlasın.  

 

 

Değiş, değişin, değişsinler…

 

 

nuran.talay@politikadergisi.com

 

 

Yorumlar

Kafaların içi değişsin..!

AKP nin aAnayasa değiştirmesi,anlayışlarına bir kaç gömlek büyük gelir!Hangi demokrasiden bahsediyorlar?1 ve 2 numara türbanlı olacak ve çağdaşlıktan dem vuracaklar!Laik ülke olacak türban din'i simge olarak üst makamlarda olacak.Demokrasi olacak,RTE ne derse o olacak!Külahıma anlatın siz niyetinizi.Nerde dokunulmazlık zırhı kalkacak diyebilen yiğitler?!

GİDİYORUZ MECHULE HAMDOLSUN

bugün ülkemizde bütün değerler, bütün kurallar, bütün ölçüler bilinçli ve devamlı bir şekilde yok edilmeye ,yıpratılmaya çalışılıyor. insanların nereye güveneceklerini bilmemektedir, kime inanacaklarını şaşırmıştır ,sorunlara çare bulacak bir mercih kalmamıştır. ülkemizde hukuktan siyasete, askerden adalete varıncaya kadar her şey heryerde tartışılır hale getirilmiştir. bu kötü gidişin sonunun nereye nasıl varacağı kimse tahmin edemez olmuştur. yönetimdeki siyasi irade işsizlik, yoksulluk, yolsuzluklar, teslimiyetler, artan terör, tırmanan bölücülük konularında çözüm üretemiyor ,çareler bulamıyor ,aksine sorunların çoğalmasına neden oluyor... .mucahit kubilay

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.