Demek ki "C" Planı Buymuş!

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF
Referans İçerik: 
Acaba "C" Planı Ne?

Bundan bir hafta önce yine bu sitede yayınlanan “Acaba “C” Planı Ne?” başlıklı makalemde ABD’nin bizi Suriye ile savaşa sokmak için planlar kurup bu planları gerçekleştirerek bizi Suriye cehennemi içine çekmeye çalıştığını yazmıştım.

İlk olarak bizi gaza getirmek için uçağımızı düşürdüğünü, daha sonra da Esad’ı gaza getirmek için Şam’da bomba patlattığını iddia etmiş, bu planların tutmadığını ama ABD’nin vazgeçmeyeceğini, kesin “C” planı da olduğunu yazmıştım…

En son gelen haberlerde Suriye sınırına çekilen PKK paçavraları, bizi Suriye cehennemine çekmek için ABD’nin “C” planı olduğu anlaşılıyor! (Bu arada bir dipnot; tüm haberlerde ve gazetelerde bu paçavralar için bayrak denmesi kurbağayı yavaş yavaş haşlamadır, dikkat edilmesi uyarılması gerekmektedir.)

Bazen kendi kendime kızıyorum. Belki diyorum PKK ile ABD’nin bir bağlantısı yoktur diye kendimi kandırmaya çalışıyorum. Hani diyorum bize PKK ile savaşımızda ABD (güya) yardım ediyor ya… En azından istihbarat filan paylaşıyor ya… Ama yok! En son öğrendiğim bilgilerle yine kendimi kandırmayı bir kenara bırakıp, ABD’ye PKK’dan daha çok kızmaya, bunu gören ama hiç sesini çıkarmayan akademisyen, gazeteci, güya sratejistlerden de nefret etmeye başlıyorum. Dikkat ederseniz siyasileri saymadım bile… Artık neden saymadığımı da yazmayayım… Sadece şunu yazayım; Gamsız öküz, kasabın bıçağını yalarmış…

Neyse… Bu bilgiyi sizinle de paylaşayım da siz de benim hissettiklerimi hissedin bari;

Kandil’in Irak tarafında, İran’a sınır olan bölgedeki 6 köy, 5 yıl önce Barzani tarafından kamulaştırılmış…

Niçin biliyor musunuz?

ABD askerlerine üs kurulması için…Bu üs 3 yıl önce kurulmuş, ABD askerleri de içine yerleşmiş…

Bu askerlerin varlık nedeni sadece İran’ı izlemek, yakın markaja almaktır diye bilinir….

Şimdi biraz daha sıkı durun…

ABD askerlerinin yanı başında ne vardır biliyor musunuz?

PKK’nın ana kampı, yani Murat Karayılan’ın bulunduğu kamp…

Bu bilgi Kandil’e neden girilmediğine, Genelkurmay’ın neden mealen “Girmek için ABD’den izin almamız gerekir”  demesini biraz olsun açıklığa kavuşturmuştur sanırım.

Neyse biz şimdi Kandil’i bırakalım da şu bayrakları indirmek için Suriye’ye girelim(mi?)

 

Ümit MİNEL

umit.minel@politikadergisi.com

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.