Devletin Üst Kademesinde Senkronize Çalışma

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

 

Cumhurbaşkanı ve Başbakan arasında senkronize çalışma diyalogundan;

 

 

“Uyumlu çalıştığımızı yeniden gösterelim Sayın Erdoğan”, “anlaştık Sayın Gül”

 

Başbakan;

 

“Taraf Gazetesinin haberi üzerine gidiyorum ben. TSK’ ya yönelik haber olunca millet çok ilgi ve tepki gösteriyor. Bu belgenin sahte olup olmadığı konusu belirsiz olsa da üzerine gidip suç duyurusunda bulunacağım.”

 

Cumhurbaşkanı;

 

“Anlaştık…”

 

Cumhurbaşkanı;

 

“Ben de bugün göndermiş olduğunuz Türkiye-Suriye sınırındaki mayın temizleme yasasını onaylayacağım. Çok sert tepkiler almış olsa da yasa önerisi, ‘AKP ve Fetullah Güleni bitirme planı’ belgesi gündemi değiştirdi, hafiflemiştir öfkeleri”

 

Başbakan;

 

“Hafiflese de, hafiflemese de yasa onaylandıktan sonra tepkiler anlamsız kalır”

 

Cumhurbaşkanı;

 

“Doğru bir yaklaşım”

 

Diyalogun ardından;

 

Başbakan, Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ ile görüştü, görüşmenin notları gündeme bomba gibi düştü ve ben sen o bizler belgenin yankıları ile meşgul olduk.

 

Satır arasına giren Ak-Man’ın sahte belgesi bile rağbet görmedi.  Nedeni açık aslında;  AKP korunma kalkanı ile sarıp sarmalıyor, adamımız ak pak diyerek sahipleniyor. Hakkında ki suçlamalara rağmen devletin önemli bir birimin başkanlığında olmasına destek veriyor.

 

Belge ve Ak adam Akman haberleri derken;

 

550 Milletvekilinden 255’nin onay verdiği  “Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Suriye Arap Cumhuriyeti Devleti arasındaki Kara sınırı boyunca yapılacak Mayın Temizleme Yasası “ Cumhurbaşkanı tarafından onaylandı.

 

Üçlü formül ile temizlenecek olsa da  5+44 yıl sınırlarımız esaret altında olacak. 

 

AKP cephesinde bunun bir önemi yok anlaşılan. Söz konusu sınırlarımız ama sanki evinin bir odasını kiraya vermiş gibi bir rehavet havası estiriliyor.

 

49 yıl bir ömür;

 

Yöneticiler değişecek,

İnsanlar değişecek,

Bakış acıları değişecek,

Sözleşme şartlarını algılama değişecek,

Kim bilir ek maddeler talebi gelebilecek,

 

Süre uzun… Bilinmez bir yolda ilerliyor gibi hissettim kendimi.

 

Senkronize çalışma ile uyumu ispatladılar ispatlamasın da;

 

Sınırımızda yaşayan halk, askerlerimiz, çayırımız çimenimiz, toprağımız mağdur, küskün, öfkeli… 

 

 

 

Beklenilen onayı hazmedebilecek miyiz? Ne dersiniz?

 

 

Nuran.talay@politikadergisi.com

 

 

 

Yorumlar

al gülüm ver gülüm

öncelijle gel de gülümse demeliyim adıma bakarak :(

kendimi evime bir komşum gelmiş ve gardolabımdaki kıyafetlerimi iznim olmadan giyiyor gibi bir his içindeyim. bu sebeple diken üstünde ve çıplak gibiyim.

babamı 46 yaşında kaybettim. en büyük yeğenim bile babamı 4 yaşında iken gördü. sorsanız hatırlamıyor. 49 yıllık bir hibe, öngörülemeyen, içinde ve sonrasında ne olacağı bilinemeyen, bizim bittiğini göremeyeceğimiz bir süre. hangi aklı evvel bir ülke yöneticisi bunu imzalar ki. ilk ve son örnek bizde olacaktır kesin. Benim hafızamda kalan ise Akparti altında kara ve kalın bir çizgi olacak.

Ak-parti

Türkiyede insanlar parti tutmadan önce birbirlerini sevmek zorundadirlar eger biz particilik yaparak bölünürsek ülkemizin birlik ve beraberligi zedelenmis olur.Ak,chp,mhp ve diyer partiler Türkiye cumhuriyetinin partileridirler önce kardesler olalim ondan sonra partileri tutalimki ülkemiz kalkinmakta olan ülke konumundan kurtulabilsin.

BORDO MAVİ zEKERİYA KELOŞ A

SAÇMALIKLARINI BAŞKA YERLERDE YAZMAYA DEVAM ET EN AZINDAN BÖYLE BİR CİDDİ PLATFORMU BARİ SULANDIRMA.KİMİ SEVİP SEVMEYECEĞİMİZİ SENMİ ÖĞRETECEN.SEN HÜRRİYETTEKİ YÜZBİNLERCE YORUMUNA DÖN.NURAN TALAY IN YAZILARINA YORUM TAZMA.GEÇMİŞ OLSUN OH OLMUŞ SENİ SEVİYORUZ BAŞBAKANIM.ARKANDAYIZ BAŞBAKANIM.BAŞIN SAĞOLSUN GİBİ ÖZLÜ YORUMLARINA DEVAM ET.

KOMİK YASA..!

Mayın yasası denen,yasa tekniğinden çok uzak bir maddeler manzumesi ülkenin kaderini etkiliyor.3 Madde öyle komik ki,mevcut Hükümet hangisini isterse onu yapsın gibilerden.Önce Genelkurmaya teklif edilecek.Genelkurmay ıııhhhh,ben yaopmam derse Maliye Bakanlığına. O da sızlanırsa yabancılara.İşte zurnanın zırt dediği yerde burası.Hükümet son maddede kararlı ise,her ikisinden de''Yapamayız''yazısı alıp amacına ulaşacaktır..!Böyle yasa maddeleri kooperatif yönetimlerinde bile olmaz.!

AKP bildiği yolda aynı taktikle ilerliyor.

Değerli yazarımız Nuran Hanım, AKP nin sürü yönetme politikasını bütüm çıplaklığıyla çok güzel özetlemiş. Sanırım Sn Erdoğan bu konularda nasıl bir strateji uygulaması gerektiğinin dersini çok iyi almış. Amaç halkı esas gündemden uzaklaştırarak kaşla göz arasında halkın sert tepkisine rağmen onaylanan bir yasaya karşı halkın tepkisini azaltmak.

SY GÜL HEPİMİZİN CUMHURBAŞKANI OLMALIDIR.

türkiye cumhuriyeti bağımsız bir ülkedir. cumhurbaşkanlığı makamıda tarafsız ve tam bağımsız olmalıdır. imzaladığı yasalar ve atamalar ülkenin tamamını tatmin etmelidir. mavcut hükümetin devamı gibi görünmeyen bir mercih olmalıdır. cumhurbaşkanının yemini ve temsil ettiği makam tartışmalı hale hiç bir zaman gelmemelidir. bizim o makama her zaman ve her şartta saygımız sonsuzdur. ancak, o makamı temsil edenlerinde en az bizim kadar duyarlı , dikkatli ve hassas olmalıdır... ....mucahit kubilay

beyinlerdeki mayınları 49 yıla temizleyemeyiz.

ya hu siyaset konuşuyoruz ama siyasetle ilgili her şeyi çirkinleştirdiniz .bırakalım devlet kendi halinde işlesin öğle mi .mayın yasası, doğruluğu ıspatlansın ıspatlanmasın ortaya çıkan son belge kadar tehlikeli değil neden buna gerekli önemi vermiyorsunuz .nuran talay siz de çok güzel gündem değiştiriyorsunuz.bence bi sonra ki yazınız son belge olmalı .son yazınız bizi korumakla görevli askerlerimizin bizans saraylarını andıran koploları olmalı.ya belge gerçek değilse ama ne yazık ki geçmiş tecrübeler bu belgede doğrudur diyor.

mayınlar mı tehlikeli, belge mi??

bunu anlamak için sanırım önce sürece bakmalıyız.

1. si mayın yasası kabul edilmiş, 49 yıla hibe edilmiştir. sonrasında ek yasa çıkartalıp ek hak verilebilir mi? 49 yılda değişen süreç neler getirir bir kör kuyu. bir bilinmeze gönüllü evet diyen devletimiz. torunumun çocuğuna bırakılacak bir borç kadar haksız bir bedel. yazılması tartışılması son derece olağan.

2. si henüz tubitak tarafından geliştirilmiş bir cihazla gerçek mi sahte mi olduğu henüz netleşmemiş (inşallah gerçek değildir temennisi duyduğumuz) ve süreci devam eden yargısal bir olgu. neticelenince üzerinde iyi ya da kötü çok şey konuşulacaktır.

yazarlar her zaman gündemi yazarlar ve yazmalıdırlar da. ancak Türkiye o kadar farklı gündemin bize hınca hınç bindirildiği bir hal aldı ki, halk olarak neye vahlayacağımızı bilemez hale geldik.

sanırım daha objektif bir bakış açısına ihtiyacımız var birbirimizi eleştirirken.

çünkü gündem patlayan bir bomba kadar yakıcı, uçan bir balon kadar renkli... tek ortak nokta ikisine de yetişemiyor olmamız.

saygılar...

Borda Mavi = Zekeriya Keleş mii?

Sabahtan akşama, akşamdan sabaha durmadan yorum yapıp yorumları kesintisiz yayınlanan ünlü yorumcu buralarda demek:)

Tespitler tam üstüne!

Derken geliyorlar şöyle üstüme üstüme hem soldan hem sağdan yok yok sağdan sağdan geliyorlar aslında! Korku devleti kuruldu şeriat da geliyor halifemiz de hazır bekliyor atlasın uçağa gelsin diye. Yıllar öncesi İran'da devrim denen gerilemeye Kanada'dan şahit olmuştum bana o hisleri veriyor ürperiyorum. Yalnız İran bütün kaldı, İran'ın petrolü var yani para sorunu yok. Bizlere çok daha pahalıya patlar bu gidiş. Üzgünüm ama çok üzgünüm. Sonumuz hayıra......

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.