Hep Karanlık Olacak Değil Ya, Biraz Pembenin Kime Zararı Var?

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

 

 

Gazeteleri okumadım bugün, haberleri ise hiç dinlemedim. Elektronik mektuplarımı kontrol etmedim. Radyonun haber saatinde frekansını değiştirdim. İşte bugün tüm iletişimden vazgeçip yaşadıklarımızı daha doğrusu yaşatılanları düşündüm. Düşündüm de ne oldu, dün nasılsa bugünde aynıydı


Aynı haberler, aynı küfürler, aynı hakaretler aynı cinayetler, hep aynı…

Burası Türkiye’mi?  bazen buna inanmak istemiyorum. Yolsuzluklar cenneti, seks kasetleri diyarı, din istismarcıları dergâhı, hakaret ve küfürleri ile arkadaş başbakanı, yiyecek ekmek dahi bulamayanların beyaz eşya zenginliği yaşayanların olduğu, tecavüz vakalarını kadın-erkek-çocuk-bebek ayırmadan arttığı, vahşice işlenen cinayetleri ile “karanlık yükselişe” geçen güzel ülkemiz…

Kimin eli kimin cebinde?

Kim kiminle arkadaş?

Kim kimin eşi dostu vs?

İlk kez şahit oluyorum bir yerel seçimin böylesi hararetine…

Herkes birbirine düşman!

Birbirine dosya suçlamaları ile ateş savuran,

Eşini dostunu siyasete bulaştıran,

Dış basına dalga konusu olan,

İşçinin derdinden çok oy yükselişine bakan,

İşsizliğe çözüm bulmak yerine, hamdolsun paketini uygulayan,

İşçisini memurunu sokaklara bırakan,

Herkes kendi derdinde…

Varsa yoksa “oy”

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde hangi parti belediye sayılarını artıracak, hangi parti azaltacak hep birlik göreceğiz o ayrı. Ancak ülkenin bunca sorunu varken laf yetiştirmek olmuyor.

Başbakan her halk ile buluşmasında öbürleri, diğerleri diye birilerinden söz ediyor. O bahsettikleri uzaylı mı? Başka diyardan mı gelmişler?

Tabiî ki hayır…

Başbakan her daim bizlerden söz ediyor. Bizlerden derken adaletine inanmadığımız partisine oy vermeyen, Atatürk’ün izinde giden, Atatürk ilke ve İnkılâplarını savunan, ülkenin rejim tehlikesinde olduğunu düşünenlerden…  

Lafla peynir gemisi yürümüyorsa da gemicik yürüyor.

Millet aç susuz, umutlar tükenmiş olsa da küresel krizi teğet geçirten başbakan’dan bir isteğim var.

 

Sayın Başbakan;

Ben bugün yaşatılanları düşündüm işin içinden çıkamadım… Şu kullandığınız pembe gözlük, pembe kulaklık patentini verinde milletçe pembe düşlere dalalım.

Siz sağ biz selamet yaşayalım…

 

Yorumlar

bırakıp gidiyoruz.kim gelecek

evet ak parti olarak iktidardan çekiliyoruz.beceremedik.yeni iktidar chp .başbakan ilk defa deniz baykal ama yaş 71 başbakanlık heycanına dayanamadan öldü.yerine dürüstlük abidesi kılıçdaroğlu geçti.ilk işi batırdığı ssk yı düzeltmek oldu.bu arada atatürkçüler de boş durmuyor .terör örgütü kurmakla yargılandıkları davadan berat etmeye başlıyor.iç işleri bakanı ibrahim şahin.genel kurmay başkanı levent ersöz yada hurşit paşa.mehmet sevigen maliye bakanı ve aracılıktan aldığı paraları hesaplıyor.akp yok ya ana muhalefet devlet bahçeli kağıda bakmadan konuşma yapmak için ezber yapıyor.yolsuzluk bitti fakirl
ik bitti .hiç güneydoğuya gidemeyen chp terörüde bitirdi.sosyal yardımlar havada uçuşuyor.chp iptal etttirdiği bursları vermeye başladı.ne güzel bir ülke.kızlar üniversitede artık başörtü takabiliyor.chp her gün anayasa mahkemesinde iptal ettirdiği davalara iptal davası açıyor.işte ak partisiz böyle bir iktidar olur bu da hayal olur.ak parti yerinde duruyor .alternatifi daha ortaya çıkmadı çıkınca bizde düşünürüz.siz biraz bulmaca çözünde rahatlayın boş verin bunları.

Yanlış Bilgi

Kemal Kılıçdaroğlu'nun SSK'yı batırması mümkün değil. Önce SSK başkanı'nın görev ve sorumluluklar nelerdir,onları bilmen gerekiyor. SKK 1971'den günümüze devamlı zarar eden bir kuruluştur. (Ki böyle olması doğaldır,nedenlerini açıklamıyorum,istersen kısa bir araştırmayla öğrenirsin)

Ergenekon davasından şu anda 1 kişi bile ceza almadı. Ama Kayıp Trilyon davasında ceza alması gerekn Abdullah Gül bugün Cumhurbaşkanı. Zat-ı Muhterem'e dokunulamıyor.

Türkiye'de belediye bursunu vermeyen 2 belediye var. Biri İst.Bş.BLD'si diğeri Silivri Belediyesi. Hukuksuzluk diz boyu.

Bir kere düşün Dadaşlider? Sence insan doğrunun tarafında mı olmalı,yoksa eğrinin mi?

Mehmet Sevigen elbette istifa etmeli fakat Şaban Dişli'den tut Tayyip Erdoğan'a (Akbil Davası)kadar hepsi yolsuzluğun babasını yaptılar. Sen Müslüman kimliğini öne koyan birisi olarak yetimin hakkını yiyenlerden yanasın. İki partiye de veya partilerin hepsine hatta düzene kökten karşı olmanı anlarım ama AKP yandaşı olmanı anlayamıyorum?

DOĞRU BİLGİ

1991 128.000 TL KAR --- ZİYA YALÇIN SAYIN

1992 - 2.556.000 TL ZARAR 2.684 KEMAL KILIÇDAROĞLU

1993 -8.084.000 TL ZARAR 216 KEMAL KILIÇDAROĞLU

1994 -19.399.000 TL ZARAR 140 KEMAL KILIÇDAROĞLU

1995 -81.335.000 TL ZARAR 319 KEMAL KILIÇDAROĞLU

1996 -144.383.000 TL. ZARAR 77 KEMAL KILIÇDAROĞLU

1997 -336.000.000 TL ZARAR 132 KEMAL KILIÇDAROĞLU

1998 -447.000.000 TL ZARAR 33 KEMAL KILIÇDAROĞLU

1999 -1.111.000.000 TL ZARAR. 148 KEMAL KILIÇDAROĞLU

star gazetesinde yayınlana bu kar zarar tablosunu kılıçtaroğlu kabul etti ve savunmasınıda ssk zaten kar edemez dedi.bakın şu rahatlığa istanbul yüzde 33 lük büyük bir bütçeye sahip başkan olunca heralde istanbul zaten kar edemez diyecek.zaten ihalelerin nasıl yapıldığıda ortada.ahmet kekeç beyin dediği gb dürüstlük ekstra bir özellik değildir herkes dürüst olmak zorunda.şimdi bunların hesabını vermeyen kılıçtaroğlu yandaş medya doğan tarfından dürüstlük abidesi yapıldı ama unutmayın çamurdan yapılan bir heykel ilk yağmurda erir ilk yağmurda 29 mart da yağacak.yetimin hakkını yiyen ifla olmaz .bir gün bu ortaya çıkar .abdullah gül çaldıysa o da ortaya çıkar .en güzel örneği bizim ülkemizde hırsızlık çok çabuk ortaya çıkıyor.yolsuzluk rant gizlenemiyor dişli ve sevigen olayında olduğu gb.
ak parti yandaşı değilim doğru olan herkesin dostuyum.saka ne diyor öksüreni GATA ya kaldırıyorlar.çıkar bunun da kokusu az sabır.dışardaki büyük ergenekonun da sonu yakın az sabır.

Bilgi

1971'den itibaren olan tabloyu SSK'nın sitesinde bulabilirsin.Günümüzdeki tabloyu da yaz istersen görelim. SSK'nın şu anki durumu nasıl?? SSK kar edemez. SSK'nın amaçlarını bilmek istiyorsan biraz araştırma yapacaksın. Ezberini bozacaksın. Kemal Kılıçdaroğlu hakkında belgen-dosyan varsa direk çıkaracaksın ortaya. Yargıya gideceksin.

Ak Parti yandaşı değilim demişsin,insaf.Yazılarından belli oluyor. Ahmet Kekeç önce kendi patronunu eleştirsin. Eski'nin Maocusu şimdinin Feto'cusu nasıl zengin oldu,önce onu araştırmak gerek.

Ergenekon Operasyonunda suçu sabit olmayan bir insan öldü.(Kuddusi Okkır) Şener Eruygur'u tahliye olmuş saymıyorum.Şener Eruygur'dan arta kalan ne ise o tahliye oldu!! Yargı kararı yok iken herkesi suçlu ilan ettiniz. İsimlerin üzerinden gideceksek,sabaha kadar sürer. Ergenekon'un, Avrasyacıları saf dışı bırakma operasyonu olduğunu aklı başında herkes görüyor.

Günü gelir Ergenekon'da-Susurluk'ta,Fethullahçılar'da tasfiye olacaktır,merak etme.

1991 128.000 TL KAR --- ZİYA

1991 128.000 TL KAR --- ZİYA YALÇIN SAYIN.demek ki ssk da kar edebiliyormuş.ahmet kekEç doğru yolu bulmuşsa kime ne zarar.şunu anlamış değilim doğan grubunda olmayan chp de olmayan sahte ulusalcı atatürkçü kemalist laik olmayan ve en önemlisi demokrat insanlar neden fetullahçı damgası yiyor .GERÇEKTEN BUNA ÜZÜLÜYORUM.DEMOKRAT BİR HAREKETİNİ YAKALARSAM SANA FETULLAHÇI DERİM ONA GÖRE.spk tarafından Kılıçtaroğlu hakkında zaten dava açıldı.ateş olmayan yerden duman çıkmaz seni beni neden göz altına almadılar hiç düşündün mü .demek ki bizle hiç bir bağlantı kuramazlar.Kuddusi Okkır suçlu değildiyse de eminim mahsum hiç değildi .tabi bu bana düşmez ya ölmüş adam.fetullahçılarda zararsız ergenekon. bunu ben kabul ediyorum .emniyette nasıl örgütlendiğini ben de biliyorum.ama zararsız .eğer bir gün zarar vermeye başlarsa onuda tasfiye ederler.rahat ol.bu ülkede ne sahte dincilere nede sahte kemalistlere artık yer yok.ayrıca erzurumlu olarak hemşerim şener eruygurdan utanıyorum.ama orgeneral rütbesi almış insanların cezaevine girmesi bile güzel.ihanetlerinin cezasını çektiler bu utanç onlara yeter.allah daha beter sahte ulusalcılardan korusun.son olarak kılıçtaroğlunun kılıcınında paslandığını belirteyim.ne yürekli! adammış ki çıkıp sevigene istifa istifa diye bağııdı.işte dürüstlük burda belli olur.kısık sesle gereğini yapsın diyor.işte bu kadarsın kılıçtaroğlu .artık boynun bükük .keser döner sap döner gün gelir hesap döner.çamurdan heykel erimeye başladı.TAYYİP ERDOĞAN KADİR GECESİNDE DOĞMUŞ Kİ BÖYLE YETENEKSİZ BİR MUHALEFET İ VAR.SAYGILAR.

Farkı Görebilmek

1) Ergenekon yargıcı değilsin o yüzden kimse hakkında hüküm veremezsin. İddianameyi tümden doğru kabul ediyorsan, Tayyip Erdoğan hakkında yazılanları da doğru kabul ediyorsun demektir.

Yargı kararı olmadan bir insanı suçlamak demokratlığın değil faşistliğin ölçüsüdür. O yüzden demokrat değil,faşistsin.

2) 1991 yılını devamlı örnek veriyorsun. 1991 yılındaki gazeteleri aç bir oku,bakalım. SSK yüzünden insanlar sağlık haklarından yararlanamıyordu. Hükümet kararıyla SSK'nın zarar etmesini önlemek için kimi tedbirlerin alındığı yıldır 1991. Zira halkın tepkisi nedeniyle o kararlardan geri dönülmüştür.

3) Kendi ağzınla "Laik" olmadığını ilan etmişsin. Üstüne bir de demokratsın. 2000'li yıllarda demokrasinin ölçüsü bu olsa gerek.

4)Chp'li, Ulusalcı - Kemalist olmayanlara Fethullahçı yaftası yapıştırılıyor diyorsun. Ben ne CHP'Liyim ne Ulusalcı ne de Kemalist! Kimse gelip bana sen Fethullahçısın demiyor.

5) Sizin gibi tatlı su demokratlarına şunu soruyorum: Laik bir ülkede yaşadığınızı unutup niye her söze %99'u müslüman olan bu ülke diye başlarsınız?

500 yılında biri dağa çıkıp kitap yazmış, kalkıp bugün onu anayasa olarak kabul edeip, yasakları insanlara özgürlük diye dayatıyorsunuz. Çağ, akıl ve bilimin çağıdır. Gökten gelen vahiylere, bir takım rivayetlere dayanan tezler ileri sürenler, demokrat olamazlar,çünkü onlar halen feodal kafa yapısına sahiptirler.

Son olarak

Not: Kendimi hiçbir zaman demokrat olarak nitelendirmedim,o yüzden bana bu tezle gelme. Kapitalist toplumlarda 2 yönetim biçimi vardır. Birincisi faşizm, diğeri demokrasidir.

SSCN NİN ARTIKLARI

1)ergenekon yargıcı elbette değilim ben suçlu ilan edemediğim gb sizde suçsuz ilan edemezsiniz çünkü yargı halan işliyor.her nekadar hukukta suçu ıspatlanıncaya kadar herkes mahsumdur gb saçma bir kural olsada.
2)ssk altın dönemini ak parti zamanında yşamıştır ve hala yaşıyor.kılıçtaroğlu o kadar yeteneksizdi ki ecevit onu aday göstermedi.

3)evet kişi laik olmaz devlet laik olur.sizin nlamadığınız da bu zaten.
4)vet ne ulusalcı ne kemalistsin ben sizi çözdüm siz başbakanın dediği gb SSCB NİN KALAN SON ARTIKLARSINIZ.
çağ akıl ve bilim çağıdır.unutmayın bu çağda geri zihniyete yer yok yani size.dünya bilim adamları araştırma yaparken hangi kitaptan yarlnıyorlar bunu hiç düşündün mü.bak bunu araştır .
5)Ülkemizin yüzde 99 u müslüman bunu niye inkar edeyim.sizin için acıda olsa bu gerçek.
sscb nin artıkları isteselerde demokrat olamazlar .tamam bende sende erdemli bir hareket sezersem o zaman fetullahçı derim.nede olsa erdemin adresini fetullahçı yaptınız.

Sosyalistler'den Ürken Vak-Vak'lar

Yargı süreci ile ilgili yazdıklarına yorum yapmıyorum. Zira söylediğin komik.

Yıl 2006, Roche firması devlet hastanelerine 88 milyon TL'ye sattığı ilaçları SKK'ya 230 milyon TL'ye satıyor. SSK'nın salt bu işlemden zararı 132 milyon TL.

14 Aralık 2004 tarihinde Kamu İlaç Alım Protokolü imzalandı.SSK'nın bundan 1 milyar TL tasarruf sağlayacağı öne sürüldü. Sonuç: 3 milyar TL zarar edildi.

Yine 2004 yılında SSK'nın aralarında ölülerin de bulunduğu sigortalılara, ‘haksız maaş ödeme’ yaptığı belirlendi. Zarar 100 Trilyon...

Sanırsam bu kadar örnek yeter. "AKP döneminde SSK"

Kişi laik olmaz,devlet laik olur sözü,bir demagojiden ileri gitmez. Tayyip Erdoğan referanslı işi boş sözcüklerin önce içini doldurmalısınız. Laikliğin özü birey ile ilgidir.

Başbakan "Komünistler" diye CHP'ye yüklendi,ben Tv karşısından sadece güldüm. Şimdi de sen ABD işbirlikçileri ile aynı ağzı kullanarak bana Sovyetler'in artıkları demişsin. Eğer bu tarz mahalle bakkalı ağzı ile konuşacaksak ve düşüneceksek, bende seni Arap özentisi faşist diye nitelendirebilirim. Faşistliğini burada da belli ettin. Bu ülkede herkes herşeyi olabiliyor ama sosyalist olamıyor.İşinize gelmiyor değil mi? Sizi gidi İşbirlikçiler sizi...

Ülkenin %99'u müslüman lafı ise büyük bir balondur. Sizi gidi Alevi düşmanları. Yeri gelince Alevileri Müslüman'dan sayarsınız,yeri gelince Madımak'ta ki gibi yakarsınız.

Erdem'in kelime anlamını bile bildiğinden şüpheliyim. İster inan,ister inanma. Din ritüeli artık çökmüştür. Sizlerde yakında yalanlarınızla tarihe gömüleceksiniz.

HER GÜN BİR ÖNCESİNİ ARATIYORSA....

Her gün insanların yaşamları,sevinçleri,üzüntüleri,dertleri "dün"e göre ağırlaşıyorsa gidiş,gidiş değildir.Karamsar ve umutsuz insanların kaybedeceği hiç bir şeyi kalmamıştır noktasına doğru gidiyoruz.Bunun devamı toplumsal isyan,ülkenin daha da içinden çıkılamayacak halleree düşmesine neden olacak şekilde görünürken,ülke yönettiklerini sananlar göremiyorsa felaketin inkitalarını yaşıyoruz demektir!!

pembe pembe

milletin umudunun kırılmaması yesamak gerektigini vurgulamak ıstıyo kendınce ama sole bir dönüp bakmıyokı (gozlukleri cıkarark )kendi ülkesine acaba nerdeyiz diye ...Ben söyliyimmi en kötüsünden daha iyi gibi ama unutmayalım GiBi .ülkesini düsünmek varken açları doyurup iş vermek varken sen ne diye somoliye askerli gemi çikarması yapıyosun .bundan bize ne sen kendi ülkendeki barışı sagla önce kendi ülkendeki korsanları bi temizlede ondan sonra dısarıya acıl benım artık dıcek tek lafım bıle yok...bu secım meselesıne gelıncede sanmıyom baska bı ulkede bole bır seyın olduguna bole vakaların yasadıgına kendı kendımızı rezıl edıyoruz anca yazık oy oy oy baska bır derdıde kalmamıs sankı mılletın...

siyasi alanda gerilim artmış

siyasi alanda gerilim artmış kutuplaşma başlamıştır.babalar gibi satıp özelleştirme yaparken ,halk fakirleşmiştir.anayasayı delmeye çalışılmış, tsk üzerinden siyaset yapmaya başlanmıştır.yüce yargı kurumlarının bağımsızlık ve tarafsızlığına gölge düşürülmek istenmiştir.sağlık ve eğitim gibi alanlarda bir türlü istenen adımlar ilerlemeler yapılamamıştır.fakir fukara üzerine siyaset yapmayı bırakıp bir an önce sosyal devlet yapısına geri dönülmelidir.çaresiz kalan insanlara refah yolu açılmalıdır....mucahit kubi

Zaten bütün mesele, herkes pembe gözlüklerle bakıyor olmasıdır

Yıllardır yaşanan onca şeye rağmen, hala bunların yaptıklarını savunabilen insanların olması, içine düştüğümüz cehaletin ya da riyakarlığın gelinen son noktasıdır. Bu millet nasıl bu noktaya geldi? Hani Türk milleti zekiydi, çalışkandı,onurluydu? Aç kalır ama kimseye el açmazdı? Nerede bu insanlar? Sadakayla yaşamayı nasıl oluyor da gururlarına yedirebiliyorlar? Hani müslüman olan harama el uzatmazdı? Bu insanlar hangi değerler üzerinden insan yatiştiriyorlar? Bunun gibi cevapsız kalan daha bir sürü soru var sorulması gereken.Bence artık hekesin pembe gözlüklerini çıkarıp, bir an önce bu gerçeklerle yüzleşmesi lazımdır.Artık kendi benliğimizi yeniden bulup,bize yakışır bir yönetim şeklini tayin etmeliyiz.

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.