İşçiye sopa, teröriste kırmızı halıda “Gül”

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

Tekel işçileri demokratik haklarını arıyor ama nafile hak yerine, gaz bombası, cop ve barbarca saldırılara maruz kalıyor.

 

Gaz bombasında etkilenip gözündeki acıyı göldeki su ile dindirmeye çalışan işçilere halen su sıkan polis şaşırttı doğrusu.

 

Vicdanlar nerede?

 

Bunun anlamı hiç kimse ama hiç kimse hakkını aramasın.

Vur kafasına al lokmasını.

 

İşçiler;

 

Hakkınızı aramayın.

Karın tokluğuna çalışın.

Sesinizi çıkarmayın.

 

İtfaiyeciler;

 

Sulayın.

Söndürün.

Can pahasına yangınla mücadele edin.

 

Demiryollarında çalışanlar;

 

Eylem yapmayın.

Çuf çuf taşıyın.

Düdük çalın.

 

Eczacılar;

 

Alın verin ekonomiye can verin.

Ayşe teyzenin ağrısını dindirin.

Ahmet ağabeyinin derdini dinleyin.

 

Açılım demokratik,

PKK militanlarının yani teröristlerin çiçeklerle karşılanması demokratik,

Abdullah Öcalan’ın yol haritasının izlenmesi demokratik,

PKK lehine havai fişekler atılması, kutlamalar ile propagandası yapılması demokratik,

 

Ama, işçinin yasal hakkını araması “anti demokratik”.

 

Neyinize işçiler hak aramak?

 

Kırın dizinizi oturun,

Tutun dilinizi,

Üç maymunu oynayın,

 

Şimdi tutup polise güvenin, güvenliğimizi sağlayan polislerdir, tehlikeli bir durumda karakola gidin lafı havada mı kaldı.

 

Yazık ki kurumlarımız, güvenlik güçlerimiz yıpratılıyor.

 

Demokratik hakkını arayanları engellemeye çalışan polisler aldıkları emirleri yanlış anlamış olabilirler mi? Düşünmeden edemiyorum.

 

Hani sanki dağıtın şu terörist destekçilerini denmiş gibi bir hava var da.

 

Kulaktan kulağa oynarken mutasyona uğrayan emrin hazin sonu!

 

                                         Nuran.Talay@politikadergisi.com

 

 

Yorumlar

ANKARA EKMEK SAVAŞI , AHHHHHHH , OOOOOHHHH....

işçi olmak , üretime katkıda bulunmak zor be arkadaşlar... askeri ücret belli , işiçimizin aldığı belli.. evin eksiklerini tamamlamak ve faturaları ödemek , bu devirde imkansız hale gelmiş... zar zor geçinen bu insanların dertleri yetmezmiş gibi , işyerleri de babalar gibi yabancılara satılmış...teğet geçecek dendi ya, tam tersi oldu onikiden vurdu... işyerleri kapanmış üretm durmuş , işçiler kendilerini çaresizce kapılarda bulmuş... ne yapsın şimdi bu insanlar , çoluk çocuk perişan olmuşlar... mağduriyetlerini , dertlerini kimlere anlatsınlar... toplanmışlar oturmuşlar kafa patlatmışlar , işin içinden çıkamamışlar...kalkmışlar hep beraber ankaraya gelmişler... sadaka istememişler , bahşiş istememişler , teröre gelmemişler... haksız yere ellerinden alınan , işlerini geri istemeye gelmişler... garibim işsiz kaldı ya , ayak takımı oluverdi... ayak takımının orada olduğunu duyan , baş takımıda hemen gelmiş yerini almış... ayak takımı bir tarafta , baş takımı öbür tarafta... tampon bölgeye de vekil takımı yerleşmiş... enformasyon bakanı dayanamayıp , baş takımına emir vermiş... baş takımının taaaa başı , taruz emri vermiş... ayak takımı mevzi almış , vekil takımı göğsünü gerip en önde durmuş... baş takımında kalkanlar kalkmış , coplar ellere alınmış.... ankara meydan ekmek muhaberesi başlamış.... baş takımı al sana düşmen demiş, tazikkli su bombardımanına tutmuş...biber gazı füzelerini , ayak takımının üstüne atmaya başlamış... AHHHHHHH , UHHHHHHH.... AHHHHHH , OOOOHHHH... zamlar senin kaderindir , işte yine zam diyorlar...şu hayatta çekeceğin , ömürboyu gam diyorlar...bu gidişle senin işin , İyice tamam diyorlar... yedi, sekiz, dokuz ya da , on paraya satılmışız diyorlar.... AHHHHHHH , OOOOOHHHH.... ekmeğinin savaşını veren işçi karedeşim dayan..AHHHHHH , UHHHHHH... ________(üçbeş_köyün_tiriviri_yazarı)___________HAMMAL_KUBİ...

OLAYLARI GÖRÜP YAŞAYAN BİRİ

OLAYLARI GÖRÜP YAŞAYAN BİRİ OLARAK.ETRAFI TAMAMEN ÇEVRİLİ.HİÇ TAŞKINLIK YAPMAYAN.BANKA YAKMAYAN YOL KESMEYEN DÜKKAN YAKMAYAN VE YAĞMALAMAYAN HATTA POLİSE TAŞ MOLOTOF ATMAYAN.KARAKOLA SALDIRMAYAN.TRAFİĞİ AKSATMAYAN.HAK ARAYAN EMEKÇİYE ÖYLE SALDIRDILARKİ.VAHŞİCE DEĞİL BARBARCA.ŞU ANDA DEMOKRASİNİN ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK ENGELLERDEN BİRİ TAYYİPTEN SONRA POLİSTİR.

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.