Keser Döner, Sap Döner…

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

 

   Dün Başbakan ile Aydın Doğan’ın sürtüşmesinde, işin Tayyip Erdoğan tarafında görünen bazı gerçeklerini anımsatmaya çalıştım. Bugün ise işin Aydın Doğan cephesinde görünen bazı gerçekleri anımsatarak yazıyı sonuca bağlamak istiyorum.

 

***

 

   Sayın Aydın Doğan; siz yıllardır AKP hakkındaki yolsuzluk dosyalarını halı altına süpürmediniz mi?

 

   Acarkent, Ofer, Yasin el-Kadı, Unakıtan’ın pastörize yumurta sevdası, Hatay’daki Ali Dibo, Cargill, ‘gemicik’ gibi onlarca olayda sesiniz neden gür çıkmadı acaba? Tüm yolsuzluklar neden ‘hasıraltı’ yapıldı; bilmek istiyoruz.

 

   Sormak isterim; sahi siz Emin Çölaşan’ı neden kovmuştunuz?

 

   Cem Uzan’dan kurtulmak için AKP’nin peşine takıldığınız günleri unuttuğumuzu mu sandınız?

 

   Ciner grubuna el koyulurken, Çukurova grubuna yoğun baskılar yapılırken size hiç dokunulmayacağını mı düşünüyordunuz? Bin yıl yaşayan yılan bir gün size de yanaşmaz mı?

 

***

  

 

   Velhasılıkelam, Aydın Doğan’ın geçmişteki tutumu da bellidir. Eğer görünen çıkara bağlı bir kardeş kavgası değilse; kendi medyasını oluşturan (STV, Kanal 7, atv, 24, Taraf gazetesi, Sabah gazetesi, Zaman gazetesi vs.) AKP’nin son hamle olarak Doğan’a saldırdığını da iddia edebiliriz.

 

   Benim kanaatim olayın küçük çaplı olduğu ve kısa zamanda unutulacağı yönündedir. Ne de olsa aynı tastan yemek yiyorlar. Her ne olursa olsun, bu olaydan sonra Aydın Doğancı olacak değilim; R. Tayyip Erdoğan’a kızarak. Biliyorsunuz, geçmişte Cem Uzan düşmanlığı üzerinde bu iki cephenin arasından su sızmıyordu. Ben onlara benzeyecek değilim.

 

   Çıkar kavgası veya büyük çaplı bir kavga da olsa Aydın Doğan’ın şapkasını önüne alıp, düşünmesi gerekir. Ne demişler; keser döner, sap döner; gün gelir hesap döner!

  

 

 

emrah.ozdemir@politikadergisi.com

 

 

Yorumlar

al birini vur ötekine

Hayır, bir iş adamı seninle münasebetsiz bir pazarlığa oturmuşsa o dakika ipliğini pazara çıkarsaydın, o kadar şeffaf bir başbakandıysan! Herhalde bizde ki iş adamlarının da tarzı bu! Devlete işin mi düştü! Öyle resmi başvuru, teklifler, şirket bilançoları, randevular, basına açık görüşmeler filan yok! Kovala başbakanı, artık meclis koridorunda mı denk gelir,pidecide mi, çorbacıda mı? Yanaş iskeleye anlat meramını!
Ve pek tabii Emrah düzen böyle,kah birbirinin elini yıkayacaklar, kah çamuru başlarından aşağı sıvayacaklar!

Medyada Tekelleşme

Medyada 2 çeşit tekelleşme eğilimi mevcut.

1) Tayyip Erdoğan'ın desteklediği "Yandaş Medya"

2) Aydın Doğan Basını

Devrimciler,Sosyalistler ve Kemalistler bu tekelleşme eğilimlerinin farkındadır.

Tayyip Erdoğan Deniz Feneri'nden paçayı kurtarmaya çalışırken, Aydın Doğan'a saldırıyor. Suçlamalardan kaçmanın yolunu da her zamanki gibi "Kayıkçı Kavgası" yapmakta buldu. Olayın özeti Emrah'ın da belirttiği gibi bundan ibarettir.

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.