Köstebeğin Ayak Sesleri

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

Nihai hedefe ulaşana kadar, yani sonuca ulaşana kadar her yöntem, her yol mubahtır. Bunun içerisine yalan söylemek de, insanları aldatmak da girer...” (Fethullah Gülen; Fasıldan Fasıla, C:1, s.125)

“Siz bir sivilsiniz, silahlarınız yok, kuvvet ve kudretiniz de sermayeniz kadar (... ) oysa askerde tek başına bile olsanız, iktidarınız, silahınız, ferdi kabiliyet ve cesaretinizin yanı sıra, içinde bulunduğunuz birliğin kuvvet ve iktidarını da yanınızda bulur ve yerinde bir paşayı, hatta bir orduyu bile esir edebilirsiniz” (a.g.e, s.121)

Taraf adlı gazetenin ne için kurulduğu belli. Demokrat desen değil, sosyalist desen değil. Bir noktada yayın yapıyorlar: Asker düşmanlığı! Köklü diye bildiğimiz yayın organları da Taraf’ın ne kadar kışkırtıcı haberi varsa yayınlıyorlar. Sanki “biz dokunmayalım; ama  ‘Taraf’ın haberine göre’ şeklinde haberleri servis edelim” dermişçesine… Sanki Taraf’ın ardında gizli bir el varmışçasına…

Bu bilinen son haberi yapan arkadaşımızın adı Mehmet Baransu. Hemen kısaca geçmişe dönersek; karargah evlerine yönelik operasyonda, Kayseri’de Fethullahçı olduğu saptanan iki astsubayın, Ergenekon Operasyonu’na malzeme olacak sahte belge hazırladıkları ortaya çıkmıştı. Bunu kendileri itiraf etmişti zaten. İşte bu soruşturmayı yöneten Askerî Savcı için Taraf’ta şöyle bir haber çıkmıştı: “Dünyanın En Zengin Askerî Savcısı”. Tarih 11 Mart 2009. Haberi yapan muhabir: Mehmet Baransu. Nitekim Mehmet Baransu, başka bir belgeyi de Emniyet’ten aldığını bildirmişti. Neye “hizmet” ettiği belli yani.

Konunun başka bir yönüne baktığımızda; cümle âlem biliyor ki bu kadar gizli olduğu söylenen bir belge, bu kadar açıkça yazılmaz. Hele ki telefon görüşmelerinin bile –doğru veya yanlış olarak– her gün basına sızdırıldığı, orduevlerinde şaka bile yapılamayan şu günlerde yasadışı bir eylem yapılabileceğini sanmıyorum. Üstelik böyle açık açık, asla! Şu da unutulmamalıdır: Askerlerin belli oluşumlara karşı TSK’yı korumaları zaten gereklidir. Emniyet’teki yapılanmanın TSK’da olmaması için gerekli tedbirleri de almalıdırlar; fakat yasadışı olarak değil. (E. Özkök’ün “Ya belge sahte çıkarsa?” sorusuna) “Ne yapacağımızı hep birlikte göreceğiz. Bütün Türkiye görecek.” demişti Org. İlker Başbuğ. Bakalım, ne göreceğiz?

Burada çıkarabileceğimiz bir başka olasılık da Ergenekon denilen operasyonun muvazzaf  subaylara sıçrayacağı olabilir. Hatırlarsınız Arınç’ın sözlerini: “Ne kadar sülük varsa milletin kanını emen, hepsinin hakkından geldik, sıra büyüklerinde.

Fethullah Gülen ne demişti: GATAkulli

Ayrıca bu haber, hangi olayın üstünü örttü: Mayın temizleme olayının.

İlker Başbuğ bu konuda ne söylemişti: “Mayını gerekirse TSK temizler.

Biz kime temizletmeye çalışıyoruz; büyük olasılıkla, İsrail’e.

Bu işte bir Fetokulli var. Bilmem, anlatabiliyor muyum?

 

Emrah.Ozdemir@PolitikaDergisi.com

 

Yorumlar

Çift Başlılık

Türkiye ilginç bir ülke. Sokaktaki çocuk bile bugün Emniyet'te F-Tipi örgütlenme olduğunu biliyor.İşlem yapan savcı var mı? Bunu dile getiren yazar var mı?

Günümüzdeki en büyük tuzak "TSK Darbesi" üzerinden kurulan tuzaktır. Ergenekon'dan tahliyeler birer birer gelirken şimdi de irtica ile mücadele planı diye bir belge olduğu varsayılırken yeniden darbeyi gündeme soktular. Bu arada bugün ABDullah Gül,Çankaya noterliği görevini yerine getirerek mayınlı araziler ile ilgili yasayı onayladı.

Bürokrasinin tüm kadrolarını ele geçiren AKP'li ve Fethullahçı oligarşik güçler, orduyu da elemine ederek önündeki son engeli de yok etmek istiyorlar. Son yıllarda yaşadığımız süreçte bunun bir göstergesi.

Maddi kaynaklarını açıklayamayan liberal (yeni-sağ)görüşlü Taraf gazetesi ise, Fethullah'ın dümen suyuna giden tavrı ve Soros desteğiyle psikolojik harpteki görevini yeterince yerine getiriyor.

Danıştay'da ki katliamı yapan Alparslan Aslan, Fethullah Gülen'e mahkemeden selam göndermesine ve şeriat istiyorum demesine rağmen ve zanlının avukatının da Laik-Demokratik sisteme inanmadığını açıkça ortaya koymasına rağmen o bile Ergenekoncu ilan edilip,yaftalandı.

Sivil darbenin ne demek olduğunu bilen var mı? Hitler'in nasıl iktidar olduğunu anımsayan var mı?

Bundan sonra kafanıza taş düşerse "TSK Darbesine ya da Ergenekon'a bağlayın." Yandaş medyada manşettesiniz.

Nasıl olsa; TSK darbe planı yapmasa da,

"Derler,Derler,yapmasa da yaptı Derler..."

mayin temizleme

Türkiye ile suriye arasindaki bölgenin mayinlardan temizlenmesi er gec yapilacaktir cünkü mayinli araziler cok verimli topraklar bu konuda hükümetimizin aldigi karar ve cumhurbaskaninin onayi olumlu bir gelisme olarak algilanmalidir.Türkiye büyük bir ülkedir herhalde o bölgedeki mayinlari temizlemeyede gücü yeter kanisindayim.Tbii olarak bu konuda muhalefetin iyiyede kötüyede kötü deme mantigi ön plana cikmaktadir.Avrupada muhalefet iktidarda hanki parti olursa olsun ülke menfehatleri düsünülerek destek verirler ama Türkiyede bunun tam tersi yapilmaktadir.Bugün Ak parti iktidardadir ve yarin belki chp iktidara gelebilir bunlar olagan seylerdir.

Cevap

Yazdıklarımızla ne alakası var söylediklerinin? Mayın olayının içyüzünü hepimiz zaten biliyoruz!

Fethullah'a gel sen,AKP'nin yeni inşaa etmeye başladığı kendi Derin Devletinden bahset.

Bunlar olağan şeyler değil; oligarşik güçler tarafından dayatılan zoraki şeylerdir.

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.