Nefret!..

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

Başbakanın açıkladığı demokrasi paketi ile biraz daha demokratikleştik. Sanırım en son ileri demokrasi aşamasındaydık şimdi ise çok ama çok ileri demokrasinin sahibi olduk.

Ancak ortada bütün dünyanın yanlış bildiği bir bizim başbakanın doğru bildiği bir şey var. O da demokrasinin anlamı. Dünyanın tamamının iddiasına göre demokrasi özgürlük içerir. Amacı özgürlükleri daha da genişletmektir. Tabii bu iddiaları tamamen yanlış. Aslında demokrasi insanların duygu ve düşüncelerini, hatta teknoloji imkân beyinlerinden geçeni bile denetleyip kendi iktidar çıkarlarına uygun olmayanları ucu açık suç sebebi haline getirip cezalandırmak, bu yolla da yaratmak istedikleri tek tip, biat eden, sormayan, düşünmeyen, araştırmayan topluma ulaşma aracıdır. Yani bu bizim iktidara göre böyledir.

Neden mi bu kanıya vardık? Tabii açıklanan yeni demokrasi paketinden. İktidar baş edemediği muhalifler için yeni bir suç kavramı yaratmış. “Nefret suçu” İşlenen suçlar nefret saiki ile işlenirse ceza arttırılacakmış.

Peki, işlenen bu suçun nefret saiki ile işlendiğine kim karar verecekmiş? Başbakanın polisi, savcısı, hâkimi. Başbakanın diyoruz zira başbakan, benim valim, benim bakanım v.s. benimlerle her çalışanın kendi adamı olduğunu defalarca söyledi. Hal böyle olunca bu durumda öteki yüzde elli yandı demektir. Mesela biri bir protesto gösterisi mi yaptı, kanunlarda serbest olan masum protestoları suç yapan hatta örgüt mensubu terörist haline getiren iktidarın adamları ona birde nefreti keyifle ekleyecektir.

Tabii bu yüzde ellinin içinde artık PKK ve yandaşları yok. İşçi, öğrenci v.s. bir toplantı yaptı mı, polis tomalarla, biber gazı ve tazyikli su ile hücuma geçiyor ve başbakan da onları Çanakkale savaşçıları ödülü ile taltif ediyor. Ama aynı kahraman polis PKK ve yandaşlarının yaptığı silahlı, Öcalan posterli ve PKK bayraklı mitinglere yaklaşamıyorlar bile. Demek ki başbakan artık o teröristleri de kendi yüzde bilmem kaçına ilave etmeye çalışıyor. Çok muhtemeldir ki TÜRKİYE CUMHURİYETİ adından bile nefret eden bu kesimin nefreti yukarıda adı geçen zevat tarafından görmezden gelinecek, hatta sırtları bile sıvazlanacaktır.

PKK dışında anlaşılan ülkemizde cirit atan el kaide, el nusra, gibi terör örgütü militanlarını, CIA ajanlarını da bu nefret seli etkilemeyecek.

Nefretle demokratikleşiyoruz dostlar, hayırlı olsun.

 

Cem Osman TAMTÜRK

cem.tamturk@politikadergisi.com

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.