Oscar Ödüllerine Damgasını Vuran Sakin Türk Vatandaşları

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

16 Mayıs 1929'dan bu yana tüm kategorilerdeki ödülleri şimdiye kadar kazanan olamamıştı. Bu başarıyı elde etmesi kolay olmadı elbette. Dile kolay 6 yılı aşkın bir süredir, konuşturmadı konuştu, savunmadı hakaret etti, dinlemedi defetti, milleti ezdi katili baş tacı etti ve tüm bunlarla yetinmeyip bir rüyayı gerçeğe dönüştürdü. Kimden bahsettiğimi hepiniz anladınız aslında. Milletine bedava çekler dağıtacak kadar milletini aşağıladığı halde prim yapan Başbakan’a, gönül dostlarına ve icraatlarına ödül verilsin diyorum. Hatta şimdiden sonuçları açıklayalım…

 
En iyi erkek oyuncu:  Recep Tayip Erdoğan
En iyi yardımcı erkek oyuncu: Kemal Unakıtan
En iyi kadın oyuncu: Emine Erdoğan
En iyi uzun metrajlı animasyon film: Ergenekon
En iyi sanat yönetimi: Ilımlı İslam
En iyi görüntü yönetimi: Ergenekon
En iyi yönetmen: Recep Tayip Erdoğan
En iyi uzun metrajlı belgesel film: AB üyeliği
En iyi kurgu: Ergenekon
En iyi yabancı film: Ortadoğu
En iyi makyaj: AKP
En iyi özgün beste: One minute
En iyi uyarlama senaryo: Ergenekon
 
 
“İyi de Oscar ödülleri yabancı sanatçılara veriliyor” diyorsunuz. Daha iyi oynayanı varsa gösterin dünya üzerinde ona verelim.
 
Hangi ülkede bir başbakan sırf kendisi ve partisi hakkında gerçekleri yazıyor diye bir gazeteye vergi cezası kestiriyor?
 
Hangi ülkede bedava çekler dağıtılıyor? Üstelik bunu ekonomik çözüm olarak sunabiliyor?
 
Hangi Başbakan gazeteleri, televizyon kanallarını boykot ediyor?
 
Anlaşılan bu sindirme politikası sürecek…
 
Cumhuriyet kurumları, Üniversiteler, Hastaneler, Yargı, Hukuk, Kurum ve Kuruluşlar derken tüm ülkede “AKP yayılmasını” izliyoruz.
 
Neymiş Kılıçdaroğlu SSK’yı batırmış.
AKP ise ne var ne yok satmış.
 
Neymiş vergi rekortmeni Aydın Doğan vergi borcunu ödememiş.
Yolsuzluğun adı AKP olmuş.
 
Nerede tarafsızlığın objektifliğin diyorsunuz.
 
Ülkede böylesine korku imparatorluğu kuran, Cumhuriyetçileri içeri tıkan, gerçekleri yazanları susturan, ülkeyi sata sata bitiremeyen bir grubun yaptıklarına karşı objektif olmam mümkün değil.
 
Ankara’nın göbeğine bir yalan makinesi konsa, başbakan konuştukça makine hiç susmaz bu kez de insanlarımız çıkan sesten iyice duymaz olur…
 
E nasıl anlatacağız şimdi?  
                                                                                                                        nuran.talay@politikadergisi.com

Yorumlar

Yılın en iyi kurgu ödülü

Sevgili Nuran,
Ylın en iyi kurgu ödülünü unutmuşsun.Bende yılın oyuncusu ödülünü verdiğin R.Tayyip Erdoğan Davos'da yılın en iyi kurgusunu yaptı bence.Bu ödülde onundur.

Gise Rekorlari kiran bir senaryo

AKP iktidari bu senede gise rekaorlari kirip calip cirpma katagorisinde basi cekti sayin talay kalaminize saglik.

sEvigenden ,kılıçtaroğlundan

sEvigenden ,kılıçtaroğlundan edirneden çnkayadan fırsat olursa inşallah akp bu rekoru kırar.ama CHP VARKEN AK PARTİNİN HADDİMİ YOLSUZLUK ReKORU KIRMAK

MUHALEFET İVEDİK

recep ivediğin koltuğu sallanıyor.böyle komik bir senarist var ivediğin şansı sıfır.aydın doğanın bykal gb nuran talay gb komik avukatları oldukça daha nice cezalar yer .aydın doğan medyası bedava çek olayının doğru olmadığını öğrenince yaptıkları yorum aynen şöyle vatndaş hyal kırıklığına uğradı.verirsin rüşvet vermezsin hayal kırıklığı .sizi anlayana aşk olsun.çamurdan abide kılıçtaroğlu erimeye başladı bile konuşmaya bile gerek yok.aile boyu dolandırıcı.ikizi bile dolandırıp kaçmış.halkı yalancı yalaka yandaş medyadan korumak halkın babası olan başbakanın babalık görevidir.halk istediği için ak parti yayılıyor.bunları dert edeceğinize nasıl iktidar oluruz bunu düşünün.ankaranın göbeğine gitmeye yüzünü varsa makinayıda koyabilirsiniz ama önce melih beyden izin almak gerekiyor.bu makaleden sonra recep ivediğe gitmeye gerek kalmadı.gülme ihtiyacımı karşıladığınız için teşekkürler.cepte kaldı 10 tl berEket versin .Sinemaya gitmeye ne gerek.bedava film var .

Dadaşliderin babası veya halkın babası

Başbakanın halkın babası olmadığı kesin ama sizin babanız olduğu kesin. Bu kadar gerçeklere rağmen eğer bu kadar borazancılık yapıyorsa bunun başka izahı yok. Dadaş lider haklı Recep İvedik'e ne gerek var. Yolu, suyu elektriği olmayan köylere çamaşır makinesi, buzdolabı başka hangi ülkede dağıtılır. Bundan daha komik ne olabilir acaba.
Yakında Recep İvedik 3 çekilecekmiş. Yalnız başına
R.T de konacak. Figüran rollerden birinide dadaşlidere verirler artık.Bunca hizmetten sonra hakediyor doğrusu.

Politika Dergisi

Dadaşlider anlayabilecekmisin bilmiyorum ama daha önce dediğim gibi burada her siyasi görüşten yazar var. Burada belki en az CHP'li var. Ama sen öyle bir odaklanmışın ki
AKP'ye karşı çıkan herkes düşman. Bu ülkeyi seven hangi siyasi görüşten olursa olsun AKP'ye karşı olmalıdır.
Çünkü bu ülke tarihin hiç bir döneminde bu derece kötü yönetilmedi ve halk bu ölçüde sömürülmedi. Bunu anyalabiliyorsan ne ala ama anladığını ne yazıkki sanmıyorum.

yanlış politika

her görüşten insanlar var ama ne yazık ki chp savunucularının dışında kimseyi görmedik. görürsek ona göre davranırız.ülke sevmenin ölçütü ak partiden nefret etmek diyorsunuz bende tam tersini savunuyorum ..eminim en az chp li vardır.aslında haklı olabilirsiniz toplumda azınlık konumunda olan bir partinin dergide de azınlık olması son derece doğaldır.ama dergide azınlıkların iktidarı açıkça göze çarpıyor.kılıçtaroğlu hakkında yazılan makale sayısını unutmuş durumdayım.kılıçtaroğluda chp adayı olduğuna göre demek ki dergi chp ak parti rekabeti üzerinde yol alıyor en azından seçime kadar böyle.

Aynı Kirli Havuz

"Bugüne kadarki tüm toplum tarihi, sınıf mücadeleleri tarihidir." K. Manifesto

CHP, AKP, MHP, DSP gibi pek çok siyasal parti açıkça serbest piyasa ekonomisini savunmaktalar programlarına baktığınızda.

Siyaseten değil çıkar ilşkileri ve basit algı farklılıkları yüzünden farklı partilerin oluşmuş olması bu topluma özgü, içselleştirilmiş bir takım kabulerimizi okşadıklarından varlık sebeblerini sürdüren partileri yaratmıştır.

Oy verenlerin yaklaşık %82'si aynı ekonomik anlayışı benimseyen partilere oy vermişler.

Oysa ekonomik anlayış partilerin siyasi arenada var oluş nedenlerini açıklayan, onları aynı yada farklı kılan şeydir.

Bu noktada AKP yada CHP yada aynı ekonomik doktorini benimsemiş partiler yada sempatizanları arasında horoz döğüşü oluyorsa "Magazin" tarafıyla sıkça gözümüze sunulur.

O bunu yapmış;

Kim yapmadı ki, kim yapmayacak ki, kim yapmayacaktı ki?

Kabulleri aynı olan sözde farklılar farklı işler yapamazlar.

Kişisel bir takım artılar yada eksiler partinin siyasetini belirlemez. Partinin ekonomi kabulü o ülkede ki işleyişte; Ahlak, adap, onur gibi kavramları belirler.

Sadaka; kültürümüzdür amenna da kişiden kişiye verilir devletten kişiye değil. Bu bile bu hale geliyorsa siyasetin yozlaşmış ve yozlaştıran halinin göstergesidir.

AK PARTİMİ bunu yapmış , CHP mi aynı havuzun göreceli sosyal devletini savunmakta yada bunlara benzeyen diğer partiler mi?

Aynı havuzdaysanız aynı suda ıslanırsınız, sırtlarından akan kir elbette havuzun suyuna karışır ve havuz içinde kim varsa o kirden nasiplenir.

Ve bahse konu ekonomik sistem tercihleri aynıysa bu gibi partilerde aynı havuzda bulunduklarını programlarında ilan ettilerse fark aramayınız. Burada pek sıklıkla yayınlanan yazılarda dikkat ediniz ağırlıklı olarak Partilerin programları üzerinden konuşmalar olmaz, ilkeli değildir burada yazılanların çoğu kişilerin politikaları varmış gibi algılanır. Kılıçdaroğulu o yada bu aynı havuzda bulunan balıklardır. Kiminin bünyesi daha güçlüdür ama havuz hastalıkların bol olduğu bir yer haline gelmişse o havuz içerisinde zaman içerisinde hastalıktan kurtulabilen balık pek kalmaz, Kalsada etinde hayır olmaz...

Havuz (ekonomiye bakış algısı) ortaksa kir de hastalıkta ortaktır. Kimin bünyesi hastalığa biraz daha dayanıklıdır ama herkes nasibini alır.

Anlayamadığın bu dadaşlider...

AK Parti giderse, gelecek Olan farklı havuzdan olmadıkça o havuzun kiri herkesin nasiplendiği şey olacaktır.

O yüzden Havuzun içindekileri tanımlarken;

HAVUZU KİRLETEN TERCİHİN NE OLDUĞUNU DÜŞÜN...

YOKSA AKP, CHP o bu değil benim burada konuştuğum. Kendi kirlerine halkı reva görenler... Ve o kire Oy vermekten başka çaresi olmayanlar...

EN İYİLER:))))

En iyi değerlendirmesi ne yazık ki bunlara layık değildir.''Yaşasın kötülük''lerin baş mimarlarıdır.Ama acısı er geç çıkacaktır bir gün bunlardan!Ben de bir ilave yapayım:Dünyanın en rüküş Başbakan eşi:Emine Erdoğan!

yazık

adam ın sıkıntısına bak her şeyi hallettin kaldı kılık kıyafet.kafalar iş yapıyor karekterler iş yapıyor .sen nerdesin .uyan hey uyan sana diyorum

Oscar Ödülleri

Aşağıdaki veciz söylemleriyle en başarılı yalaka dalında büyük ödülü Zonguldak milletvekili Fazlı Erdoğan haketmiştir!

Sayın yazarın bu değerli şahsı klasman dışı tutmasını bir değerbilmezlik olarak görüyoruz!..

"Başbakan Erdoğan dünya liderliğine oynamaktadır. ABD Başkanı seçilen Obama, bize gelmiş de bölge liderliğini uygun görüyor. Hadi be sende. Sen küçük düşünüyorsun."

yeni versiyon zübük çekilmeli

gelmiş geçmiş türk sinamasının en iyisi bence zübük filmidir.çünkü zübük içimizden biridir.halkın değerleri ve inançları ile aldatan, kandıran kişidir.bunu yaparken,o kadar ustalıkla yapar ki, halkı peşinden sürükler.çıkarları için dindar görünür ,vatansever görünüp,demokrasi vaat eder. halkı kandırmak için, bayrağa, ekmeğe, kurana el basmaktan çekinmez, her türlü hilleyi yapıp, foyası ortaya çıkınca namaza durup,güçlenince ezen ,zalim ,vicdansız biridir zübük.çok beğendiğim zübük filminin yeni versiyonu çevrilmesi gerekir.ben safım kafam pek çalışmaz ama siz zübük filmine bir oyuncu bulursunuz...mucahit kubi

Çerçeve bu degil.

Öncelikle Nuran Hn'dan yazısına ithafen bir eleştiri olmadığı ve bu gönderinin meşgalesinden dolayı özür dilerim.
Dadaşlider;
Lütfen bu dergiyi ve tüm konseptini sadece bir siyasi parti karşıtı ve bir siyasi parti destekleyicisi olarak görmekten vazgeçiniz. Sadece yorumlar üzerinden giderek, PD'yi tümden tek bir kalıba sığdırmaya çalışmanızı açıkça kınıyorum. PD, CHP'nin dergisi değildir. Sizde AKP temsilcisi degilsiniz. Olsanız bile bu şekilde yaklaşmanız yanlıştır. Kendi "ivedik" benzetmenize bizleri de burada sokmayın lütfen.
Siyasi yolsuzlukları veya hataları(?) (hangi parti olursa olsun)bir it dalaşı görünümüyle, saldırarak yapılmasının uygun olmadıgını düşünüyorum. "Bak benim partim böyle, senin (veya sizin) partin böyle" diyerek hiçbir şeyi algılayamayız, anlayamayız. Hiçte demokratik ve politik bir içerik olmaz bu. "Haybeye konuşmak" olur sadece. Zaten fazlası da beklenemez. Bu durumda; bence sizde anlatmak istediklerimi anlayacak bir vatandaş ve bireysiniz. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim.

SAMİMİYET

tavsiyeleriniz kulağıma küpe olsun.peki yazılan makaleler neden hep ak parti aleyhine bunu neden eleştirmiyorsunuz tavsiyenizi samimi bulmam için önce dergiyi akparti chp alanı dışına çıkarmayan diğer okur ve yazarlarıda eleştirmeniz gerekir hem de isim isim.ockar ödüllü başlıklı makale nin ivedik muhabbetinden ne farkı var.allah aşkına çocuk değiliz.başka siyasetçilerin başka konuların başka akımların olmadığı sadece ak parti karalaması yapılan ve chp nin savunuculuğuna üstlelen bir derginin bırakında muhalefeti ben olayım.sağ görüşlü ak partili kaç insanla roportaj yapıldı .lütfen samimi olun ve politika dergisinin geçmişini sorgulayın ve chp ye ne kadar yakın olduğunu anlayın.

Dadaşlider'in samimiyeti

Dadaşlider samimiyet diyorsun ama önce senın o samimiyeti göstermen gerekmezmi. Burada CHP'yi öven kaçtane yazı var söylermisin. Ben sana söyleyeyim hiç yok. Sadece K. Kılıçdaroğlu'nun kişiliğinde ona destek olacağını söyleyen bir iki yazı görürsün o kadar. Bana doğruda burada CHP'nin
propagandasını yapan onun görüşlerini dile getiren veya öven birkaç yazı örnek verebilirmisin. Diyorsunki hep AKP aleyhine yazılıyor. BU ülkede 7 yıldır AKP iktidarsa ve memleket bu yedi yılda geldiği nokta açlık yoksulluk ve işsizlikse elbet AKP eleştirilecek. İktidarda ben olsam ben eleştirileceğim. İktidarda isen ve doğru işler yapmıyorsan eleştirilmek kadar doğal birşey olamaz. Elbet bunu sende biliyorsun ama samimiyet beklediğin insanlara karşı aynı samimiyeti sen göstermiyorsun.

siz ak partiyi beyenmediğiniz

siz ak partiyi beyenmediğiniz için eleştiriyorsunuz ben de beyendiğim için savunuyorum.ben size saygı gösteriyorum ama benim yazılarıma ne yazık ki tahammül edilmiyor bazen hakaretlere bile maruz kalıyorum ama saygı beklenmez gösterilir ne yapalım.chp yi direkt başlık olrak savunmayabilirsiniz ama içerikleri yutacak kadr saf değilim.20 yaşındayım ve 11 yıldır siyaseti takip ediyorum .bu da demek ki yutmuyorum.sizi samimi bulmam için saadetin adaylarını dsp nin adaylarını mhp nin adaylarını yani ne kadar parti varsa onlarla ilgilide bir şeyler yazın da o zaman samimiyetinizi görelim.bütün parti isimlerinin geçtiği bir makaleye nihayet erdinç aydın beyin yazısıyla kavuştuk.gelişme var.sizlerden de bekliyoruz.

GÖRSEL EFEKT !!

Sevgili Nuran; Yarı sanatsal siyasi yazın için seni kutlarım. Çok şirin ve anlamlı tespitlerde bulunmuşsun. Bir eklemede ben yapayım ve uygun gördüğüm ödülü'de vereyim. EN İYİ GÖRSEL EFEKT ödülü ise DAVOS'dur. EN İYİ YABANCI FİLM ise HAMAS'dır. EN İYİ KOSTÜM AKP'YE gitsin.

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.