Patriot Hikayesi: Motooor!

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

Suriye krizi üzerinden başlayan süreç, domino yanlışlıklarıyla bugüne kadar geldi. Uluslar arası savaş mafyası NATO’nun yolladığı yurtseverler KAHRAMAN Maraş, GAZİ Antep ve Adana’ya konuşlandı, kafayı kaldırdı Almanya’daki Rammstein üssünden harekat emri bekleniyor. 

100 kilometre etkili menzili olduğu NATO sekreter şefi Rasmussen tarafından ilan edilen Patriotlar fiili işgal unsurları olarak karşımızda duruyor. Protesto ediyorsun, gözaltına alıyorlar. Yürümek istiyorsun, yasak diyorlar. Patriotlar bizden daha yurtsever çıktı.

Adana’nın korunmasının sebebi belli: İncirlik. Ancak sivil havalimanı Şakirpaşa’nın hemen yanı başına dikilen, füze takılan başı kalkmış Patriot, Adana’da halk için ciddi tehdit oluşturuyor.

Esadın elindeki  füzelerin üstüne takılacak ufak bir nükleer başlık, bu füzeler için tehlikenin tavanını oluşturuyor. Patriotlar, bu füzeleri vurabilecek nitelikte, doğru. Pekala, nükleer füzeyi vuracak bir Patriot havaya yayılacak NBC yi nasıl ortadan kaldıracak? Havaya karışıp, saniyede insanın sinir sistemini kitleyecek hardal gazını Amerikalılar, Hollandalılar veya Almanlar mı soluyacak? (ki öyle bir durumu kendileri için bile istememiz insan hainliğidir)

Patriotları buraya kuruyorsan, tacizler mutlaka olacaktır. İki gündür, İsrail’in Suriye-Lübnan sınırını vurduğu haberi yayılıyor. Lübnan’dan yapılan açıklama bize düşen bir füze yok şeklindeydi. Suriye’de evet vurdular nereyi vurdular araştırıyoruz dedi. İran İsrail’i vururuz dedi. Rusya provokasyon ve tacize izin vermeyiz dedi, Amerika haberimiz yok dedi, İngiltere Dış İşleri Bakanı Hale görmedik dedi, NATO sekreteri Rassmussen araştırıyoruz dedi, Türk Dış İşleri Bakanı ortalarda yok, yerine sözcüsü açıklama yaparak, resmi olarak vurduk diye bize ulaşan bir bilgi yok, dedi.

İlk dünya savaşının sözde sebebi, sırttan vurulan bir hançerdi. İkinci de aynı hikaye oldu. Irak’ta dönemin Amerikan Savunma Bakanı Powell, eline resimleri alarak işte kimyasal silahlar diyerek, vuruş gerekçesini ilan etti. Aynı adam, birkaç yıl sonra bunun bir uydurma olduğunu, o gün öyle yapmamız gerekiyordu dedi.

Bu karman çorman coğrafyada elin kalkanı önce geldi. Sonra kalkık başlı patriotlar geldi. Sonra Amerika, İncirlik’teki sayıyı arttırdı. Daha sonra, körfeze Amerikan gemileri getirildi.

Sinema diliyle söyleyeceksek:

Plato kuruldu. Oyuncularla anlaşma sağlandı. Sosyal Güvenlik hakları verildi. Başrol oyuncuları geldi. Filmin sponsoru katkısını sundu. Set işçileri hazırlandı. Hava durumu sonuçları alındı. Yönetmen sandalyeye kuruldu, senaryo iyi kurgulandı.

Geriye tek şey kaldı:

MOTOOR! Sesi.

 

İlker EKİCİ

ilker.ekici@politikadergisi.com

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.