Referanduma Gebe Türkiye, AKP Darbesini Doğurur mu?

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası; AKP Anayasasının tecavüzüne uğramış, haftalardır süren besleme çalışmaları ile doğuma hazırlanmakta…

AKP Anayasasının önemli maddelerini tek tek sıralamıştık. Tekrar yazıp sizleri yormak istemiyorum. Zira fazlası ile enerjiye güce ihtiyacımız var.

Referandum arifesindeki bir ülke olarak sonraki süreç için Malezya’dan biraz eksik, İran’dan fazla bir halde olacağımızı söylesek az bile söylemiş olacağız.

E, şimdi...

Güzel ülkemin güzel insanları,

Referandumdan “Evet” çıkarsa;

Kaybedecek bir şeyimizin kalmadığını anlarız. Ne namus kalır, ne bizim vatan.

Referandumdan “Hayır” çıkarsa;

Ergenekon senaryosu gibi yeni senaryolar ile Türk milleti üzerine oyunlar oynanmaya devam edilse de yenilgiye uğradıklarından yine ellerinde patlayacaktır planlar.

Dedim ya sözü fazla uzatmayacağım.

Temmuz sıcağında masa başına oturup ya da kucaklarınıza aldığınız bilgisayarınız ile saatlerce sizleri sıkıntıya sokacak satırlar yazmayacağım.

Denizin, güneşin tadını çıkarmak varken politik sorunlarla ilgilenmek hiç de çekici gelmiyor değil mi?

Gelmez tabii, yabancılara da gelmiyor. Onlar bile sahillerimizden güzel şehirlerimizden arsalar, evler alarak bunun tadını çıkarmayı hayal ediyorlar. Hayallerimize bile ortak olunduğuna göre daha nelerimize ortak olup sonrada tamamını teslim almak isterler dersiniz, şezlonglara uzanmış, etrafı kesip, şeftali suyundan içerken aklınızdan geçirirsiniz belki.

Yazık ki aylardır suçunu bilmeden içeride ülkesinin gidişatını üzüntüyle izleyen yazarlar, aydınlar bizim kadar şanslı değil. Elleri kolları bağlanmış olsa iyi, fikirleri bu ülke için “aydınlık kararları”  da esaret altına alınmış durumda. Bu ülkede düşünen sorgulayan insan kalmasın diye yaratılmadı mı korku imparatorluğu? Telefonum dinleniyor mu, ortam dinlemesi var mı etrafımda klonlanmış yandaşlar var mı diye tedirgin olmadan konuşabiliyor musunuz? Elbette hayır. Daha şimdiden özgürlüğümüz, demokratik haklarımız kısıtlanmışken bizden olmayan bir anayasa ile halimizi düşünemiyorum.

Bağımsızlığını yitirmiş bir yargı,

Kadrolaşmış üyeler,

Yetkileri tümden alınmış bir ordu,

Milli benliğini yitirmiş bir millet,

ABD & AB'nin dayatma senaryosu ile hareket edenler, yani taşıma su ile değirmeni döndürmeye çalışanlar, tekelcilik anlayışı ile yükselse yükselse nereye yükselir ki?

Ben onu bunu bilmem, bildiğim tek şey “Türk yüce ve yüksektir” parola da budur.

Dolaysıyla tecavüz neticesinde dünyaya gelmesi planlanan AKP darbesine hayır!

 

Nuran.Talay@PolitikaDergisi.com

 

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.