Sizin Çocuklar Çuvalladı

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

Kopan kıyamet zerre umurumda değil. Uykusu kaçan iktidarsa üzülmem. Sevinmem de. Halka üzülürüm. Güvenip de destekleyen gariban halka. 800 lira maaş alıp da 80 milyar avro vurgunu savunana. Samanyolu galaksisinin en yüksek meblağlı rüşvet operasyonu yapılmış, o da Türkiye’de yapılmış. Madalya verilse iyidir. Dosya tabi ki kaçırılır, altına kendi makam aracını verdiğin savcı gelir operasyonu yapar. Sonra çıkar “operasyon sıralı amirlere bilgi verilmeden yapıldı” gerekçesiyle emniyete budama operasyonu yapılır. Ne değişir ki? Bir kez patladı bu kanalizasyon.

Ben çocuklara bakarım arkadaş.

Bakan çocukları, balya balya paraya el atmış, usulsüzlükte rekor kırılmış, babaya güvenip çatır çatır iş yapmış. Tabii bunlar iddia (!)Ama ciddi iddia. Suçu sabit görülünceye kadar herkes masumdur. (!) Buna da masumiyet karinesi derler.

İyi de kardeşim...

Bu masumiyet karinesi niye hep sizin çocuklara gelince işe yarar?

Ali İsmail niye öldü? Vali, arkadaşları dövmüştür dedi.

Ethem niye öldü? Belediye başkanı birbirine taş atıyorlardı kafasına gelmiştir dedi.

Abdullah niye öldü?

Ahmet niye öldü, Hasan Ferit, Mehmet, Medeni niye öldü arkadaş?

Uludere’deki çocuklar niye öldü?

Bu masumiyet karinesi niye hep size gelince var oluyor da bizim çocuklara ölümleri hak ediyor(!)?

Bizim çocuklar, işçi çocuğuydu, memur çocuğuydu. Para sayma makinasını ÖSYM harcını yatırmak için gittiği bankada görürdü. Bizim çocuklar özgürlüğüne düşkündü. Ve paylaşırdı elindekini. Ali İsmail’in evinin görüntülerini gördün mü ey insan evladı? Hani şu sofrayı kurdukları ev. Bir de senin çocuğunun evine bak. Lüks mutfak, korumalı site, 7 çelik kasa, para sayma makinası...

Bizim çocuklar özgürlük için mücadele ettiler, yüreklerine güvendiler, senin faiz lobisi dediğin şey para sayma makinası olan için geçerli, Ethem’in yüzüne söyleseydin hele şu faiz lobisini.

Bizim çocuklar gaz yedi gaz. Ama inatla daha çok geldiler. Dalga dalga geldiler. Sessiz çığlıklar kapladı sonra bir ülkeyi. Bizim çocukları döverek öldürdüler. Kurşunladılar. Müptezeli oldular özgürlüğün ve korkusuzluğun. Vicdana karşı olan şeyi kabul etmediler ve inatla direndiler.

Şimdi, bakıyorum yayınlanan belgelere tapelere garip şeyler görüyorum.

Biz direnirken sizin çocuklar hamuduyla götürüyormuş. Biz Ali İsmail’in heykeli için düşünürken, forumlarda geleceği örgütlerken, sizin bebeler, biz bulsak halka dağıtacağımız parayı kendileri yemenin formülünü yazmışlar.

Yazmışlar da...

Bumerang dönmüş.

Hasıl-ı kelam,

Sizin çocuklar çuvalladı.

Bu sefer bizim çocuklar kazanacak.

Unutmayın Berkin uyuduğu sürece size uyku yok.

 

İlker EKİCİ

                                                                                                                               ilker.ekici@politikadergisi.com

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.