Sözde Kalemşorlaradır Sözüm

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF
Yazar: 
Fevzi Moray

                                                                   

Değerli dostlarım ve kahraman silah arkadaşlarım,  son zamanlarda bir yerlerden beslenen kalemşorlar artık çekinmeden yüksek perdeden atıp tutuyorlar..O  kadar pervasızca haykırıyor ki; kanımızı donduran eylem ve söylemler karşısında akıl tutulması yaşıyoruz.. Nereyi açsam bir bakıyorsunuz yoldan çıkmış medyanın  sözde yazarları   gözümüzün içine bakarak ve hiç utanmadan  insanı sinir eden beyanatlarda bulunabiliyorlar..Böyle giderse eve ekran dayanmayacak inanın..

Benim gibi siz dostlarımın da  televizyona  kafadan girdiğinizi (! ) düşünerek  yan tesiri olmayan  rahatlatıcı ilacı sizlere de zerk etmeye karar verdim..

Önce  adı ayarlı basınca “Jetçi Ramiz” lakabıyla tanınan ve son derece yürekli bir vatansever olarak da bilinen Emekli Tuğgeneral Ramiz İLKER’ in  Nagehan Alçı’ya kükreyişi,  umarım sizlere   teskin edici ilaç etkisi yaratır.

 

... İyi seyirler...

 

Klip -1-Ramiz İlker, Nagehan Alçı'ya hakaretler yağdırdı CNN TÜRK Video

                                 

                                                      ****

Hayda! Bu gün  de www.halktv.com’a  göz gezdirirken bir de ne göreyim?.. Ders almamakta direnen Nagehan  Alçı hanım yine   baş aktris olarak sahnede değil mi? Sırf bu nedenle kaleme aldığım  bu yazımı  yaz sıcağında siz dost ve silah arkadaşlarıma gönderdiğim için beni affedin lütfen ..

 İyi seyirler

Klip -2- kanı donan liboş gördünüz mü ?

 

                                                     ****

Hatırlanacağı gibi, sözde medya kalemşorlarına zamanında bir seri uyarıcı yazılar yazmış ve bu yazılarımı siz sevgili dostlarımla da paylaşmıştım..

 

1990’lı yılların sonunda   NTV-CNBC-e kanalında  Ahmet YEŞİLADA adlı Ekonomi yorumcusu vardı..Bir keresinde canlı yayında Sayın ÖCALAN demişti de  Patronu Ferit Şahenk tarafından acilen kurumdan sepetlenmişti.

 

Bakın ! Nereden nerelere geldik...

 

Şimdi bizlere yaşatılan sakilliklere bakıldığında  bunları (!)yüreklendirenlere yazıklar olsun,   iyi ki varsın Ramiz Paşam iyi ki varsın demekte haksız mıyım?..
 

Eğer bu sıcak günlerde sıkılmazsanız  zamanında   kuzu’ olan ve ancak şimdilerde Okyanus ötesinden  aldığı destekle ‘kurda’ dönüşen   Nagehan ALÇI hanımın  bir zamanlar kaleme aldığı iki yazısına  yaptığım yorumumu okumanızı öneririm.

 Tıklar mısınız?

http://morayfevzi.blogspot.com/2011/08/sozde-kalemsorlaradir-sozum-fmoray.html

 

1990’lı yıllarda bu sözde medya mensupları o kadar yürekli  değillerdi.. Şimdilerde cüretkarca  yayınlanan  kliplere  bakıldığında  Türkiye'mizin  üzerinde oynanan oyunları görme imkanı olacaktır..

 

Unutmayalım ki korkunun ecele faydası olmuyor. Tutuklanmak istemiyorsak Ramiz Paşamız gibi yürekli, korkusuz ve bilinçli hareket etmek   gerekiyor..

 

Sustukça  ve  mücadele hırsını yitirdikçe  kartopu gibi büyüyen sorunların (YÜKÜN) altından kalkmak mümkün olmayacaktır..

 

Ben,  torunumun , çocuğumun da,  çocuğunun mürüvvetini görmesini istiyorum..

 

 İfade etmeye dilim varmıyor amma tespit ettiğim kadarıyla çocuklarımız olayın farkındadır ve umutları   her geçen gün  biraz daha bitirilmektedir. Bırakın üç çocuk yapmayı bir  çocuk yapmayı bile düşünemez haldedirler. Bilmem anlatabildim mi?

 

Yani  bu suskunluk, vurdum duymazlık devam ederse ilerisi o kadar karanlıktır sevgili dostlarım...

En derin sevgi ve saygılarımla......

 

E.P.KD.ALBAY Fevzi MORAY

iletisim@politikadergisi.com

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.