Tarihi Fırsat, Tarihi Fiyasko

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

 

 

Günlerdir sokaklar savaş alanı gibi,

Çocuklar ön saflarda yerini alıyor,

PKK yazılı bezler asılıyor,

DTP alenen PKK’yı destekliyor,

Öcalan serbest bırakılsın deniyor,

Sınırda çiçeklerle karşılan 29 terörist içimizde eylemlerini hazırlamaya devam ediyor,

Askerlerimiz şehit oluyor, gazi oluyor,

Emine Ayna (TBMM/Milletvekili) ortalığı kan gölüne çeviririz diyerek tehdit ediyor,

Halk Devletine milletine karşı isyana teşvik ediliyor,

 

Tüm bu gelişmelere rağmen;

 

İlle de Kürt açılımına devam deniyorsa şayet; bir yeri düzeltmekte fayda var.

 

Kürt sorununa ilişkin yapılan Kürt açılımı; sorunların gerçek entelektüel geçmişi bilinmeden yapılan yanlış hesaplar ve yanlış yönetimler sonucu “PKK terörü örgütü açılımına” dönüşmüştür. Ne acıdır ki demokrasi çemberine dahi girmeyen bu açılım bumerang gibi ülke aleyhine dönüşmüştür.

 

Kürt açılımı ile amaç; bölge halkının sorunlarını çözmek, devletin şefkatli ellerini uzatmaksa eğer bunu terörü muhatap alarak yapılmayacağı açık. Kürt kökenli Türk vatandaşların temsilcisi olarak DTP kendini gösteremez veya PKK bölgede yaşayan vatandaşların temsilcisi olamaz. DTP kapatılma davası sürecinde ve öncesinde PKK ile bütünleşmiş hain saldırılarla, kanla isteklerini yerine getirtmeye çalışmaktadır.

 

Öcalan’ın koğuşu darmış,

Nefes alamıyormuş,

İyi bakılmıyormuş,

Salatasının domatesi yanlış doğranmışmış,

Yastığı kuş tüyü değilmiş,

 

Ahmet Türk’ün evi, odası dahi Öcalan’a sağlanan şartlara dahi erişemez. Her gün yemekleri içecekleri denetimden geçirilirken, Ahmet Türk’ün besinden zehirlenme olasılığı daha yüksektir.

 

Kaldı ki dağlarda mağaralarda (inlerde), yaşayan bebek katili için fazlası ile lüks bir koğuş. Bir eli yağda bir eli balda binlerce vatandaşın katili keyif sürsün bunu dahi beğenmeyen DTP isyan başlatsın.

 

Neyin isyanı DTP, neyin hesabını yapıyorsunuz PKK terörüne destek vermekten başka?

 

Tokat’ta yapılan hain saldırı sonucu sokaklara Türk halkını sokaklara döküp bir çatışma, kargaşa ortamı yaratılmak istenmektedir.

 

Kapatılsın açılım kapısı…

 

İçeri giren çözüm değil, yalnızca terörden nemalananlar ve terörü destekleyenler ve teröristler.

 

Analar ağlıyor,

Evlatlar uğurlanıyor,

 

Başımız sağ olsun, Allah rahmet eylesin… (Amin)

 

 

Nuran.Talay@politikadergisi.com

 

Yorumlar

KÜRT AÇILIMIN ADI TEPKİLER

KÜRT AÇILIMIN ADI TEPKİLER ÜZERİNE DEMOKRATİK AÇILIM YAPILIVERDİ.ANACAK DEMOKRASİ BU DEĞİL Kİ.TERÖRİSTE VE ÖRGÜTÜNE BİR TAKIM HAKLAR VER KANDİLDEN GELENLERİ SEYYAR MAHKEMELERDEN SERBEST BIRAK SONRA SİYASİ FAALİYETLERİNE GÖZ YUM ORTALIĞI SAVAŞALANINA ÇEVİRENLERİ SEYRET VE HERTÜRLÜ SALDIRILARINA GÖZ YUM SONUCUMU SAYIN TALAYINDA BELİRTTİĞİ GİBİ İSTANBULDA YAKILARAK ÖLDÜRÜLEN GENÇ BİR FİDAN VE KENDİNİ TÜRK OLARAK HİSSEDEN HERKESİ YASA BOĞAN KALLEŞÇE ŞEHİD EDİLEN 7 VATAN EVLADI.KÜRT AÇILIMI MİMARLARI KENDİLERİ İLE GURUR DUYABİLİR.NASIL OLSA ÇOCUKLARI BEDELLİ ONLAR İÇİN BİR TEHLİKE YOK.ELİNİZE YÜREĞİNİZE SAĞLIK BİZLERİN ADINA İÇİMİZDEKİLERİ YAZMIŞSINIZ.

Tokat'ta gencecik

Tokat'ta gencecik fidanlarımızı şehit eden, yüreğimizden parça, canımızdan can koparan hainlere sayasız lanet olsun... arkalarındaki karanlık ellere de... binlerce insanımızı katletmiş olan bölücü terör örgütü pkk, Ergenekon terör örgütünün silahlı kollarından biridir... devletimizin ve milletimizin kurumları içinde çöreklenmiş olan Ergenekon belası, terör örgütlerinin anası, hamisi ve yönlendiricisidir... şimdi de hem kendisi hem de en büyük kozlarından birisi olan pkk, sona yaklaştığı için ülkemizi ateşe vererek, onlarca yıldır yaptığı gibi toplumumuzun, milletimizin farklı kesimlerini birbirine düşman ederek kaçınılmaz sondan kurtulmaya çalışmaktadır... yüreğimizi yakan bütün bu provokasyonlar "yaralı domuz"a dönen Ergenekon ve kullandığı diğer terör yapılarının son çırpınışlarıdır... her görüşten ve her inançtan insanımız, bir daha onların kıskacına girmeyecektir... inşallah... nuran hanım'ın "halkı sokağa çekme çabası" olarak yapmış olduğu tespit, son derece önemli... karanlığın efendileri, işlerini yürütmeye devam edebilmek için, ülkemizi, milletimizi yeniden karanlığa çekmeye çalışıyor... lütfen demokrasi ışığını kaybetmeyelim...

İÇ SAVAŞ...!

Başbakanın bu aymazlığı devam ettiği sürece iç savaş kaçınılmaz olacaktır.Birilerinin başı yanacak,ülke gerilecek adeta mahalle savaşlarına başlayacağız bu gidişle.Çünkü aciz Hükümet dizginleri kaçırmış haldedir.

Acilim acilamadan tokezledi!

Turkiye uzerinde oynanan en tehlikeli oyun buydu. Ne oldugunu kimse bilemedi ve cozum bulunamadi. Sonra ne oldu? A. Ocalan soz sahibi, PKK yanlilari da Turkiye'nin altini ustune getirmeye yoneldiler..! Tayyip Erdogan acil tedbirlere bas vurmazsa sonuc hic te gulluk gulistanlik olmayacaktir. Kaldi ki AB-ABD gozlerini her seyimize dikmis pusuda beklemekteler..!
Kartal penceleri ile saldiriya hazir! Hangi yone donulse umutlar yitirilmektedir. Acilimi acamadilar ama Turkiye'mizin kaderi ile oynamayi basardilar:-(

TİMSAHLARI OYNUYORLAR

bizi yönetenler , sonuçları ne olacağını düşünmeden açılım furyasına başladılar... neyi açmaya kalksalar ellerine yüzlerine bulaştırdılar... ülkenin menfaatine olmayan , ülke çıkarına olmayan ne varsa , açılım adına her şeyi yaptılar.... ama hepsinde çuvalladılar... kandili tasfiye edeceğiz dediler... kandildeki çakalları bağrımıza basacağız dediler... kandilde terörist bırakmıyacağız dediler... kandil artık mazide kaldı , hikaye oldu.... buyurun burdan yakın dediler... eskiden terör kandildeydi , ne yaptılar ettiler büyük şehirlerlere getirdiler... artık terör caddelerde , sokaklarda her yerde... yolları kesiyorlar , korsan eylemler yapıyorlar, molotof atıyorlar.... kaldırım taşı , sopa , ellerine ne geçerse , haince saldırıyorlar.... içinde insan olan otobüsleri yakıyorlar , askere polise hiç acımadan , kuduz köpekler gibi saldırıyorlar.... karşılarına ne çıkarsa , yakıp yıkıp , parçalıyorlar... iç savaş çıkması için , dtp ve akp ne gerekiyorsa yapıyor... kandil ile tabanımız birdir diyen dtp , insanları devlete karşı isyana zorluyor.... terörü ön plana çıkarmak için , kandil dağındaki çakallar , takviye olarak şehirlere geliyor... insanlar yanıyor , koç gibi gencecik çocuklarımız , pusulara geliyor.... hani güzel şeyler oluyordu , hani şimdi nerdesiniz.... ülke yangın yerine dönmüş , ortalarda devlet erkanı merkanı yok... yurt dışına çıkanlar zaten yokta , güzel şeyleri savunan , sy arınç nerdeler acaba .... her bir kötü şeylere üzülüp , gözyaşları döken sy arınç , bugünlerde nerede acaba ... yedi şehit cenazesi , ülkeyi yasa boğmuşken , sy arınç hiçmi duygulanmadı , hiç mi gözleri yaşarmadı.... mahmurda bulunan , çocuklarımız kızlarımız evlatlarımız ülkemize gelsin demek için , diyarbakırlara gidip ziyaretlerde bulunan sy arınç... söz konusu mehmetçiğin damarlarındaki kan olunca , gencecik hayatı şehit olunca , neden ortalarda gözükmüyor... sy arınçtan bugünlerde gözyaşları göremiyoruz.... açılımı methedenler , güzel şeyler olacak deyenler , herzaman niye timsahları oynuyor..... __________(üçbeş_köyün_tiriviri_yazarı)___________KÖYLÜÜ_KUBİ

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.