Tek Yol Doğru Geçmişi Yaşamaya İnanmak

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

   Neden bazı konularda, hâlâ, yaşadıklarımızı yaşamak için bu kadar çabalıyoruz. Ya da neden, hâlâ bazı konularda, yaşadıklarımızı yaşamamak için uğraşıyoruz.

   Bugün hepimiz susuyoruz. Yolsuzluklara kim yapmıyor ki, bari en az yapan yapmaya devam etsin diyoruz. Yaşadığımızı tekrar yaşamak için çabalıyoruz.

   Ama başka bir durum daha var. Yukarıda da belirttim. Bazı şeyleri yaşadığımız halde yaşamamak için direniyoruz. Nerede Milli Mücadele ruhu. Unuttuk gitti. Nedense aptal kafalarımız hatırlamamak için direniyor. Salmış kendisini rahatlığın kollarına.

   Üzülüyor insan, öfkeleniyor. Nerede geçmişin değerli neferleri ağlayarak arıyorum.

   Ata’nın bin bir zorlukla emanet ettiği ülkesindeki gençler nerede. Yaşam mücadelesi sadece bir avuç ekmek mi?

   Bugün, Şaban Dişli denilen milletvekili hala meclisin içinde bizleri temsil ediyor. AKP yıpranmasın diye AKP’den istifa ediyor; ama Türkiye Cumhuriyeti’nin yüce meclisi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde oturup, maaşını almaya devam ediyor.

   Hani karşılaştırıyoruz ya utanmadan Recep Tayyip Erdoğan ile Mustafa Kemal ATATÜRK’ü. Mustafa Kemal ATATÜRK, Şaban Dişli gibi birisine Tayyip Erdoğan gibi mi yaklaşırdı?

   Ekmeğe zam yapıldığında, “ekmeğe zam olmaz, halk ne yer” diye haykıran Mustafa Kemal’in torunları size soruyorum: Bugün yapılan zamları nasıl açıklıyorsunuz, 300 dolara satılan sayaçların varlığında, doğalgaza yapılan zamların toplu durumunda, titreyerek açıklayın.

   Yaşadıklarımızı yaşamamak, yaşadıklarımızı yaşamak ayrımında size bunları soruyorum.

   Bugün Nihat Doğan gibi sanatçılar AKP bünyesi altında siyaset yapıyor. Almış Allah’ı ağzına, düşürmek nedir bilmiyor. Sakat sinek olduğunu iddia ediyor. Allah’ın, Hz. Muhammed’in, azılı düşmanlarından Nemrut’u yok eden sakat sinek. Allah adına savaştığını söylüyor. Müslüman bir ülkede ne hakla, kime karşı Allah adına cihad ilan ettiğini bana açıklasın. Dış güçlerse bilemem; ama yine de yeterince agresif.

   Bugün Nihat Doğan öyle ya da böyle siyaset yapıyor. Biz neden yapmıyoruz. Televizyonlarda tehditler savuran, İbrahim Tatlıses’i sinek gibi ezeceğini söyleyen bu insan bugün sakat sinek rolüne bürünüyor. Türkiye’nin onurlu gençleri Kemal KILIÇDAROĞLU gibi insanların çıkmasını bekliyor.

   Uğur MUMCU’ya da çok güvendik. Necip HABLEMİTOĞLU’na da. Bugün onlar yoklar aramızda ne yazık ki.

   Bu ülkenin uykudan uyanmayı bekleyen neferleri; uyanın ve kalkın ülkenizi kurtarın. Şırnak - Cizre’de ölen şehitleri, Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, Uğur MUMCU’yu, Kubilay’ları hatırlayın. Sarıkamış şehitlerini, Çanakkale şehitlerini, bu ülkesine hizmet için yaşamış, bu ülkesi için ölmüş tüm insanları hatırlayın.

   Yalvarıyorum size, değerli rota arkadaşlarım.

 

gokhan.dag@politikadergisi.com

Telefon: 0555 557 0000

 

Yorumlar

sinek

asıl sinek bizleriz de farkında değiliz ezilen bizleriz bu durumda.siyaset yapan insanlara bakın. Nihat Doğan sakat sinek ise eğer biz yaşamıoruz demektir...

NİHAT DOĞANIN SİYASETE

NİHAT DOĞANIN SİYASETE GİRDİGİNİ DUYDUGUMDA AĞZIM ACIK KALDI,BİRKAÇ DK TOPARLANAMADIM..YOK ARTIK, PES NİHAT DEMEKTEN DE KENDİMİ ALAMADIM DÜN EKRAN KARŞISINDA SABA TÜMER'İN PROGRAMINI SEYREDERKEN..BİDE CESUR Kİ SORMAYIN; SAKAT SİNEK POZLARINA BÜRÜNÜYOR BEYEFENDİ..GERÇEKTEN DE MUSLUMAN BİR ÜLKEDE KİME KARSI ALLAH TAN BAHSEDİYOR KİME KARSI SAVAŞ AÇIYOR BİZLER DE ANLAMIŞ DEĞİLİZ..BUGUNE KADAR TOPLUM ADINA SOSYAL DEVLET ADINA NE YAPMIŞ Kİ BİZLER ŞÖYLEYİZ BİZLER BÖYLEYİZ DİYEBİLİYOR.BİR OSMAN YAGMURDERELİ YAŞASAYDI AKP CAMİASI ADINA BELKİ HAYIRLI ŞEYLER YAPARDI,BUNUDA KESİNLİKLE ONA OLAN HAYRANLIĞIMDAN SÖYLÜYORUM.ÇUNKU TOPLUM İÇİN EMEK HARCAMIŞ,BİRŞEYLERİ YOLUNA KOYMAYA ÇALIŞMIŞ BİRİSİDİR..DAHA NE İDÜĞÜ BELLİ OLMAYAN NİHAT DOĞAN İSİMLİ BİR ADAMIN T.C ADINA FAYDALI NELER YAPABİLECEĞİNİ GÖRMEK İSTİYORUM!

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.