2011 / Türkiye'de İç Savaş

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

Danimarka vatandaşı olup Norveç uluslararası ilişkiler enstitüsünde (NUPİ) araştırma görevlisi olarak çalışan Sefa Yürükel 2003 yılının şubat ayında aynı enstitüde terörizm uzmanı olarak çalışan Prof. Dr. Toje Bjorge’nin odasında 35 sayfalık bir rapora rastlıyor. Raporun başlığı: ”2011 / TÜRKİYE’DE İÇ SAVAŞ”. Rapor oldukça kapsamlı ve etnisiteyi harekete geçirerek Türkiye’nin parçalanabileceği üzerine yazılmış. Raporda ”Türkiye etnik kökenine göre yolunu seçebilir. Mesela ordu ve polis içerisindeki Kürtler de Türkler de yolunu seçebilir” deniliyor. Raporda parçalanmaya gidecek yolda kullanılacak baş aktör olarak da PKK gösteriliyor.

 

Yürükel raporun ABD’nin isteklerine çok uyduğunu ve Batının da bu konuda bir uzlaşı içerisinde olduğunu söylüyor. Neden 2011 yılı, sorusuna ise “AB`nin dayattığı kurallar meselesi var, bunlar parçalanmaya gidecek yoldaki alt yapıyı oluşturacaklar. Türkiye bu dayatmalara ancak bu tarihe kadar dayanabilecek ve bundan sonra tavizler vererek gücünü kayıp edecektir, aslında bu plan Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) kapsamında mütalaa edilmelidir” diyor.

 

Yürükel, raporun ABD’nin isteklerine çok uyduğunu söylüyor… Peki, ABD’nin Türkiye’den istediği ne?

 

Biliyorsunuz ki ABD ve kardeşi İsrail, Lozan Antlaşması’nı tanımıyor. Onun için de Türkiye’nin üniter yapısı onun hiç umurunda değil. Amerika aslında İsrail’in ağabeyi olduğu için kardeşinin isteklerini karşılamaya çalışıyor.

 

Peki ABD’nin kardeşi İsrail’in, ağabeyinden istediği ne?

 

Tüm Mezopotamya’yı içine alan Büyük İsrail İmparatorluğu… Aslında sizin Türkiye’yi de içine alan Kürdistan dediğiniz haritanın aynısı İsrail Parlamentosunun duvarında da asılı… Büyük İsrail İmparatorluğu haritası… İnternetten araştırın görün…

 

İşin bir de ilginç yanı var. Şu tesadüfe bakın ki Ermenistan’ın bizden istediği topraklarla, Kürtlerin bizden istedikleri topraklar aynı… Ancak şu tesadüfe bakın ki İsrail İmparatorluğu’nun haritasında da Türkiye’den alınan topraklar da aynı…

 

Şimdi biz açılımla bu toprakları kime verelim? Ermenistan’a mı? Kürtlere mi? Yoksa İsrail’e mi? Gerçi İsrail’in Parlamento duvarında asılı haritasından başka Türkiye’den böyle bir talebi, resmi ya da gayriresmi olarak yok… Ancak İsrail’in daha derin planları var…

 

Türkiye, olur da bu açılımlar sayesinde bu toprakları Kürtlere ya da Ermenilere bırakırsa İsrail’in bu toprakları bu milletlerden alması, tereyağından kıl çeker gibi olacak. Altı ve üstü, oldukça bereketli olan bu topraklara sahip olmak için, maşalar sırada beklerken neden kendini ateşe atsın ki?

 

Bu arada Yüksek İnşaat Mühendisi Hüseyin Güler’in bas bas bağırarak Erzincan ovasındaki doğalgazın çıkarılmasını istemesine karşın, tüm yetkililerin, kulağının üzerine yatmasının sebebi, bu doğalgazda başka ülkelerin emelleri olmasından kaynaklanmasın!

 

iletisim@PolitikaDergisi.com

 

Yorumlar

2011'e kalmaz belkide

2011'e kalmaz belkide

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.