Bunların Niyetleri Belli: Yeni Anayasa

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF
Yazar: 
Alper Tekin
Yazının Yazıldığı Tarih: 
13 Ocak 2012

TOKİ Başkanı iken vergi ödeyen vatandaşı yok sayarak “bu paraları bize Allah gönderiyor” diyen, AKP’den vekil adayı olup seçildikten sonra AKP’yi ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı "Beni kimse milletvekili yapmadı. Siyasi arkam yok. Allah'ın sayesinde milletvekili oldum. Tayyip Bey'den de Allah razı olsun. Allah'tan korktu, 'Bu adam bu kadar çalıştı' dedi, beni milletvekili yaptı.” sözlerini sarf eden AKP Milletvekili ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar yine bir ilke imza attı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar Atatürk aleyhindeki sözleri ile hatırlanan ve "Çankaya, Ezankaya olmalı" diyen Refah Partisi eski milletvekili Şevki Yılmaz’ın damadı ve AKP'den milletvekili adayı olan ancak seçilemeyen Nedim Arsal’ı, Bakan müşaviri olarak atadı. Şevki Yılmaz’ın damadı Nedim Arsal’da "Ya İstiklal Ya Ölüm" sözünün Atatürk’e ait bir söz olmadığını bu sözün sahibinin Şeyh Şamil olduğunu öne sürmüştü. AKP Milletvekili Erdoğan Bayraktar’ın bu atama kararına hiç şaşırmadım. Başka bir deyişle "Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş." dedim.

AKP Milletvekili ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’dan sonra çok konuşulan “bilimsel hırsızlık anlamına gelen intihal yaptığı” iddiasıyla YÖK tarafından öğretim üyeliğinden çıkartılan AKP İstanbul Milletvekilİ ve Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ise kritik bir karara imza atarak her sene 19 Mayıs’ta statlarda yapılan Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarını kaldırdı. Bu ne yobazlıktır, bu ne gericiliktir?

AKP’de konuşulan başka isimde AKP Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten. Kürdistan’ın kurulmasına destek verilmesi gerektiğini söyleyen AKP Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten "Irak'ta bir Kürdistan'ın kurulması Türkiye için ne tehdit edici bir şeydir, ne de Türkiye bundan rahatsız olmalı. Tam aksine Türkiye bence bunu desteklemesi gerekiyor. Çünkü bu Türkiye'yi rahatsız edecek bir durum değil” açıklamasını yaptı.

Biri Atatürk düşmanını bakan müşaviri olarak atamasını gerçekleştirir, biri her sene düzenlenen ve gelenekselleşen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarını kaldırma kararı alır, bir diğeri ise ülkemizin kırmızı çizgilerini yok sayıp ülkemizde sözde Kürdistan bölgesinin kurulması için destek ister.

Ülkemizin sınırları, kırmızı çizgilerini dile getirdiğimizde aklımıza ilk önce ülkemizin güvenliği gelir. Ülke güvenliğimizi de hepimizin bildiği gibi askeri birliklerimiz sağlar. Bundan dolayı Genelkurmay Eski Başkanımız İlker Başbuğ Yüce Divan’da yargılanmadan nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanıp Silivri cezaevine gönderildi.

Bunların niyetleri belli: Laiklik ilkesinin içeriğini nasıl boşalttıysalar Cumhuriyet rejiminin içini farklı bir tanım koyarak boşaltmak. Ulu Önderimiz Atatürk’ü, ilkelerini ve devrimlerini yavaş bir şekilde halka unutturmak ve ülkemizin kırmızı çizgilerini, sınırlarını kaldırarak Büyük Ortadoğu Projesini gerçekleştirmek. AKP İktidarı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sırf bunları uygulamak için yeni anayasa hazırlığında.

Kaygılarımla...

Alper TEKİN

iletisim@politikadergisi.com

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.