Emanete Hıyanet

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF
Yazar: 
Aykut Alp
Yazının Yazıldığı Tarih: 
13.08.2012

Askeri şehit, gazetecisi içerde, generali darbecilikle suçlanan, aşırıcı derece anti demokratik olan  halkı ise çok ama çok güzel uyuyan bir ülkeye sahibiz. Olmaz denen şeyler oluyor ülkemizde. Bu olanları 50 yıl önce söyleseniz  hıyanet-i vataniye suçundan yargılanırdınız.

Ama olmaz oluyor maalesef ki  ülkemizde. Sonunda millet vekili de pkk terör örgütü tarafından kaçırıldı.Böyle bir şey söz konusu olabilir mi devletin en üst kademesindeki insanlardan biri  iki üç çapulcu tarafından kaçırılıyor.

Kaymakamından askerinden sonra mebusu da kaçırıldı.Menenmen olayını bilmem hatırlar mısınız? Kubilay bey şehit edildi diye Atatürk gerekirse Menemen'i yakın demişti. Sadece bir asker için, şimdi ise mebus kaçırıldı gerekirse tüm ülkenin yakılıp vekilimizin bulunması gerekmez mi diyeceğim ama nerde Recep  bey   koltuğunda yayılmış dinleniyor kim kaldırabilir ki? Mhp  ise zaten önümüzdeki seçimlerin peşinde nerden oy alırım Akp'nin peşine takılsam barajı geçer miyim hesabında... Sözde milliyetçi parti ama harbiden sözde olduğunu bir kez  daha tüm Türkiye halkına gösterdi.

Harbiden Türkiye halkı nerde ya?

Unutmuşum Erzurum cephesi açıldı demi savaş var. Alex birlikleriyle Selçuk İnan birliklerinin muharebesi vardı...

Çok acı ya diyecek söz yok. Vatan elden gidiyor Türk gençliği bir maçın peşinde. Sonra ise biz Türklüğümüzden övünüyoruz derler. Atatürk'ün bir sözü vardı "muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur" bizim halkımız Somali'ye Filistin'e Afkanistan'a kan verirken  onların peşinde koşarken kandaki kudreti de vermiş olsa gerek... Ne acı... Atatürk Cumhuriyet'i Türk gençliğine emanet etti ama daha cumhuriyetin 100 yılı dolmadan gençlik bu emanete hıyanet etti.

Ne diyelim canınız sağ olsun...

 

Aykut ALP

iletisim@politikadergisi.com

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.