Gökçek ve Kılıçdaroğlu Düellosu

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF
Yazar: 
Adem Seven
Yazının Yazıldığı Tarih: 
14 Aralık 2008

   Kılıçdaroğlu son dönemde yolsuzluk belgeleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Hem Dişli'nin hem de Fırat'ın istifasını sağladı. Her ne kadar Fırat sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiysede bu kılıçdaroğlunun başarısı olarak lanse edildi.
    Kılıçdaroğlu hesap uzmanı, belgeler dışında siyasi bir üsluba sahip değil. Elinden belgeler alınsa sanki susar ve hiç konuşmaz izlenimi veriyor; ama işi bu defa hayli zor çünkü rakibi o, bu değil Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin üç dönem belediye başkanı Melih Gökçek.
   Melih Gökçek'i anlatmaya gerek var mı? Herkes onun üslubunu, cinliğini biliyor. Belgelerle gelecek, belgesi olmasa ne farkeder ki! Öyle bir siyasi üslubu var ki rakibinin kimyasını bozabiliyor. Kılıçdaroğlu bi hayli terleyecek; çünkü Kılıçdarğlu intikam almaya gidecek ve Kılıçdaroğlunu bitirecek. Yerel seçimlerin yaklaşması Gökçek için başka bir avantaj. Melih Gökçek'i az da olsa tanıyanlar düellonun sonucunu şimdiden kestirebiliyor.
   Düellonun seviyeli bir ortamda ve seviyeli bir üslubla geçmesi temennisiyle...

Yorumlar

"Düello" mu dediniz?

ilk olarak; Bu kelimenin öncelikle pek doğru kullanıldığını sanmıyorum. İkincil olarak Melih Gökçeğin argumanlarını ben size sayayım:

1- Din eksenli savunma ve saldırı yöntemleri
2- Rakip olarak karşısına çıkarılan Karayalçın üzerinden DTP-PKK yandaşlığı
3- Metro ve Dönemin Hava kirliliği

Başkaca da kendince sağlam olan yada öyle görülebilecek bir argumanı olamaz Gökçeğin.

Kendi mülkiyetinin değerlerinin arttırılması (!) noktasını bile "bal tutan parmağını yalar" açıklaması yapan Gökçek sizce ne kadar samimi olabilir?

Siyasetin açlık üzerinden yapılageldiği memeleketimizde; Bu iki şahsiyetin yan yana gelmesini bile doğru bulmuyorum. Belgeler uçuşacak havalarda, savcılar izleyecek ve hiç bir işlem yapmayacak, rezilliğin bini bir para olup çıkacak işte...

Olacak olmayacak, Böyle birşey olsa dahi; Siyasi "Gösteri- adamı" Melih Gökçek, Recep Tayyip Erdoğanın 1.5 yıl sonra partisine kabul ettiği bu kişi ile Ankara Büyükşehir Belediyesi seçimlerine giderek "ADALET" ismine tekrar kara çalacak siyaseten gereklilikler çerçevesinde.

Doğal Gaz abonelikleri 3 devirden sonra devredilemez ibaresi ile kiracıların üzerine yük olarak bırakılan 400 Dolarlık dolandırıcılık hilesi ile gerçekleşti. Sözleşme ortada devir etsen bir türlü etmesen bir türlü. Hırsızlığın dolandırıcılığın kamu eliyle yapılması işine belediyecilik diyorsanız ve bunu yasal gösteriyorsanız ne ala sizde bu düzenin kirli çarklarının parçası yada parçası olmaya adaysınız ve konuşmaya eleştirmeye hakkı olmayanlardansınız.

Ama bu gidişatı eleştiriyorsanız ozaman bu çarpıklıkları ülke ve ülke halkının menfaatine dile getirmek görevinizdir. Yoksa İsimlerin sembolleştiği ve sonunda hiç bir hukuki işlemin yürütülmediği pek çok rezilliğe seyirci olmanın ötesine gidemezsiniz.

Burası eski Texas eyaleti değil, hızlı olan kazansın mantığı burada işlemez. Asıl mesele böyle bir tartışma olacaksa dahi rezilliğin son perdesi ötesine gidemeyecek olmasıdır. Ve halk bu rezilliklerle mutlu mesut yaşamayı kanıksayacak hale getirilmek istenmektedir.

Rating mi? O halkın alım gücü bu kavramın dışında olduğu için halkın dışında bırakıldığı bir araç. GOLLL sesleri yükselir her dayanaklı gibi duran belgede sonuç değişmez.

Al gülüm seyreyle... Rezilliğin son perdesi eğer olursa Tüm TV'lerde.

Sizde kalkın kuyrukçuluk yapın...

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.