Orda Bir Köy Var Uzakta

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF
Yazar: 
Aykut Alp
Yazının Yazıldığı Tarih: 
25,08,2013

Orda bir köy var uzakta diye başlayan bir şarkımız vardı ilk okul yıllarında. Ne anlama geldiği belki şimdi çok daha açıkça belli oluyor... Lübnan, Filistin,Suriye, Fas, Libya derken şimdi sıra Mısır'a geldi. Başbakan Erdoğan Mısır için göz yaşları dökmeye başladı. Bizler dökmüyormuyuz sanki, ölen her insan için biz üzülmüyormuyuz?

Ama kusura bakmayın sayın Erdoğan biz sizin gibi kendi menfaatleri uğruna savaşan insanlar için üzülmek yerine ölen bütün insanlar için üzlüyoruz ikdidar yada muhalif olması farketmeksizin. Resmen ülkenin bütün işlerini bırakıp kan bataklığı olan Orta doğu siyasetine ülkeyi sokmaya çalışıyorsunuz ve hatta soktunuz bile... 

Suriye'den mülteci getirdiniz isteyen her kişi istediği üniversitelerde okuyabilir dediniz ama onların seçtiği üniversitelere ÖSYM puanı yetmediği için intihar eden gençleri görmezden geldiniz. Mültecilere aylık 1500 tl limiti olan kredi kartı verdiniz ev kiran faturaların ücretsiz dediniz üstüne 2000 tl cep harçlığı verdiniz o mülteciler burda kral oldu senin devletinin memuru borçlarını ödeyemedi diye cinnet geçirip ailesini katledip intihar etti görmezden geldiniz.

Askerin şehit oldu 3-5 mehmet öldü diye meclis mi toplanır dediniz , açılım sürecini baltaya uğratmayacaz dediniz , şehit kanını görmezden geldiniz. Sizin emriniz ile bu ülkenin silahlı kuvvetleri sınırda kendi halkını vurdu tazminatlarını verdik daha ne yapalım dediniz. Kürleri dinlemek yerine BDP temsilcilerini dinleyip İmralı adasında yatan şahsın isteklerini dinlediniz.

Hiçbir kürt kökenli TC vatandaşının sıkıntılarını çözecek bir tasarı çıkartmadan sadece İmralı'daki şahsın özgürlüğü için yasa çıkarttınız, kendi halkınız görmezden geldiniz. O ezdiğiniz öğrenciler artık sokakta haklarını arıyorlar yıllarca paralı eğitim ile , dini inançları gereği taktıkları baş örtüsü nedeniyle, siyaset yaptıkları gerekçesiyle elinden alınan eğitim haklarını geri alıyorlar.

İşçi emekçi grevde yıllarca karın tokluğuna çalıştırtıp taşeron firmalara köle ettiğiniz için isyanda. Kürt kökenli TC vatandaşları artık sizin söylediğiniz sözlerin bir anlam taşımadığının farkına vardı Ve gelelim en vahim konuya yıllarca derdini dinlemediğiniz yada duymazdan geldiğiniz güneydoğu ve doğu anadolu bölgesinde PKK kendi kolluk güçlerini kurmuş durumda , yol kesiyor kimlik kontrolü yapıyor.

Bunun suçlusu bölgedeki kürtler değil sizin olaylara göz yummanız. Yıllar önce BOP eşbaşkanıyım diyerek bu amacınızı zaten dile getirmiştiniz. Hani şarkıda diyor ya gitmesekte görmesekte o köy bizim köyümüzdür diye ; çok büyük bir yalan çünkü ; ''Gidemediğin yer senin değildir''

 

 

Aykut ALP

 

iletisim@politikadergisi.com

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.