Rabia İşaretinin Arkasındakiler

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF
Yazar: 
Alper TEKİN
Yazının Yazıldığı Tarih: 
23 Ağustos 2013 Cuma
Müslüman kardeşler dört parmakla R4BIA işareti yaparak dört Kutsal Kitap,dört Peygamber dört melek,dört halife ve arapça’da dört demekmiş.Müslüman kardeşleri geçtim bari ülkemizdekiler böyle yaparak Allah'ımızı yok saymasın.Çünkü her iki avucumuz içinde sağ avucumuzun 81 sol avucumuzda 18 olmak üzere Allah'ın 99 ismi vardır.Rabia işareti yapanlar dört Peygamberimzi,dört Halifemizi  ve bizleri yaratan,dört kutsal kitabı peygamberlere yollayan ve dört meleği yaratan Allah'ımız,Gök Tanrı'mızı yok saymaktadırlar.Birde utanmadan dinleri,kutsal kitapları,melekleri,halifeleri ve peygamberleri siyasete alet ediyorlar Allah'ımızın isimlerini başparmakla gizleyerek Mısır'da Anayasa değişikleri ile şeriatı getirmeye çalışan Mursi'yi destekleyenler Allahsızlık yapmaktadır.Rabia el-Adeviye Amerikanın desteklediği Müslüman kardeşlerin toplandığı meydanın adıdır.Rabia kimdir ? Rabia işaret’ini ilk kim yapmıştır ? Kaynaklardan aktarıyorum.
 
Yoksul bir ailenin dördüncü kızı idi. Adını "Dördüncü" anlamına gelen "Rabia" koydular. Adı bile yoktu yani. O, ailenin dördüncü kızı idi sadece. Bir elinde meşale diğer elinde bir kova su ile Basra sokaklarında gezinmekteydi."Biz zaten seni deli biliriz de, bu yeni deliliğin sebebi nedir?" diye sordular. İşte onun günümüze kadar ulaşan feryadı: "Bize söylendi ki, eğer dinimizin kurallarını takip edersek, cennete gidip sonsuza kadar keyif içinde yaşayacağız. Eğer kurallara karşı çıkarsak, cehennemin kızgın ateşleri içinde yanacağız. O nedenle, herkes sadece kurallara uyup yeryüzündeki zamanını doldurmak peşinde.İyi insan olmanın sebebi cennet için verilen söz oldu.Kötülükten korunmanın sebebi de cehennemden korku.İşte onun için cenneti ve cehennemi arıyorum.Bir bulursam, elimdeki bu meşalenin ateşiyle cenneti yakıp yok edeceğim. Bu su ile de cehennemin ateşini söndüreceğim.Böylece, hepimiz, cennet rüşvetinden veya cehennem korkusundan değil, iyiliğin güzelliğinden dolayı iyi insan olacağız." Dedi. 
Kaynak: Son Nokta Dergisi’nden alıntıdır.
 
Rabia işaretini İslam tarihinde ilk Muaviye bin Ebu Süfyan yapmıştır.Emevi hanedanının kurcusu Muaviye, 657’deki Sıffın Savaşı’nda, Hazreti Ali’yi yenememiş, ancak hakemleri ikna ederek, alavere dalavere ile kendini Halife ilan etmişti.Bu dönemde Müslümanlar, Muaviye taraftarları (Sünniler), Ali taraftarları (Şiiler), Tarafsızlar (Hariciler) olarak bölünmüştü.Muaviye’den yana tavır alan Hariciler ise Hazreti Ali’yi öldürmüştü.Muaviye, bir süre sonra da, Hazreti Ali’nin çocukları, Peygamberin de torunları Hazreti Hasan ile Hüseyin’i öldürmüştü.Özellikle Hazreti Ali’nin öldürülmesinden sonra Halifeliğini sağlama alan Muaviye, her fırsatta Ali’yi ve Şiileri yok saymak, dışlamak için, taraftarlarına, Dördüncü Halife’nin kendisini olduğunu DÖRT PARMAK işaretini yaparak ilan etmiş, taraftarları da, aynı işareti kullanmıştır.Bundan sonra gidilen savaşlarda da Muaviye’nin ordusundaki askerler bu işareti yapar olmuştur. Zaten “Rabia” Muaviye ailesinde takıntıdır. Muaviye bin Ebu Süfyan’ın dedesinin adı da Rabia’dır.Kureyş aşiretinin liderlerinden olan dede Rabia, torununa, “adıma uygun davran, önemini unutma” tavsiyesinde bulunmuştur.  Kaynak:  Gürbüz Evren / Siyaset Bilimci
 

Mesele Sisi,Mursi veya Mübarek değildir.Esas mesele Mısır’ın yönetimini Mısır halkına bırakmaktır.Bir yandan Tahrir Meydanında Mursi karşıtlarının toplanmasıyla Amerika devreye girmiş Mursi destekçileri olan “Müslüman Kardeşler” örgütünü kışkırtarak  Rabia el-Adeviye Meydanında toplamasını sağlayıp darbe zeminini hazırlayarak ülkesinde askeri eğitim verdiği Milli Savunma Bakanı aynı zamanda Mısır Silahlı Kuvvetleri'nin Genelkurmay Başkanı Sisi’yi devreye sokarak darbeyi gerçekleşmiştir.Böylece Mısır halkını ikiye bölmüş iç savaş çıkarma konusunda başarılı olmuştur.Bu yüzden dolayı bu konuyu ele alırken her türlü darbeye karşı olduğumu da bilgilerinize sunarım. 

 

Alper TEKİN
iletisim@politikadergisi.com

Yorumlar

rabia işareti

Ortaya atılan sonuçta bir iddia, buna saygı duyuyorum ama tarihte böyle bir kaynak mevcut değil. Hiçbir kaynakta bu yer almıyor. Bilinçli olarak bu işaret saptırılıyor. Bu da ciddi çatışmalara ve ayrışmalara neden olabilir. Sünniler ile Aleviler karşı karşıya getirilmeye çalışılıyor. Ayrıca iddiada bulunanların buna bir kanıt göstermesi gerekiyor. "Söyledim oldu" demekle olmaz. Bunun için sağlam kanıt gerekiyor. Mısır'daki meydanın ismi Rabia ve bu da arapçada 4. anlamına geliyor. Arkasında kargaşa ortamı yaratacak bir neden aramak tamamen kötü niyetten ve ülkeyi karıştırma hecesinden kaynaklanıyor. kanıt, kanıt, kanıt...

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.