Yerel Seçimler Öncesi Ankara'nın Nabzını Tutuyoruz

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

    Türkiye üçlü seçim havasının ilk ayağı olan yerel seçimler öncesi son bir ayına girdi. Adaylıklar netleşse de adaylar hakkındaki bilgilerimiz hâlâ net değil.

   Politika Dergisi tam da bu amaçla yerel seçimler öncesi başkent Ankara'nın nabzını tutuyor. Sitelerinde ya da seçim broşürlerinde yazan özgeçmişleri dışında bu adaylar kendilerini nasıl tanıtıyorlar? Onlara oy vermemiz için 5 sene sonra nasıl bir Ankara vaad ediyorlar? Belediyecilik anlayışları neler? Bunları Ankara'da ne ölçüde uygulayacaklar? Onlara göre Ankara'nın şu andaki sorunları neler?

   Ve en önemlisi: Acaba onların kendilerini tanıtış şekli bizi özgeçmişleri dışında ne derece bilgilendirecek? Onlara oy vermemiz için sundukları nedenleri gerçekten geçerli buluyor muyuz? Onların 5 sene sonraki Ankara'sıyla bizim 5 sene sonra hayal ettiğimiz Ankara birbirine benziyor mu? Ankara'da bizim gördüğümüz sorunları görebiliyorlar mı ya da farkında olmadığımız çok büyük sorunlar mı görüyorlar? Bu adayların belediyecilik anlayışı bizim istediğimiz belediyecilikle uyumlu mu?

   Tüm bu sorulara cevap verebilmek, hepimizin kafasındaki soru işaretlerini silebilmek için Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayları ile röportajlar gerçekleştiriyoruz. Politika Dergisi olarak hiç bir zaman ödün vermediğimiz objektifliğimizden burada da ödün vermiyoruz. Adaylara birebir aynı soruları soruyoruz, amacımız hiç bir adayı alçaltmak ya da yükseltmek değil tamamen objektif ve öz bir şekilde onlar hakkında daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilmeyi sağlamaktır.

   Şu ana kadar ulaştığımız adaylar ve onların röportajlarını aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz. Röportajların devamı gelecek ve bu içerik yeni röportajlar geldikçe güncellenecektir.

 

Politika Dergisi - Mevlüt Karakaya Mülakatı

Politika Dergisi - Kaya Güvenç Mülakatı

Politika Dergisi - Mansur Yavaş Mülakatı

Politika Dergisi - Ahmet Nuri Çoker Mülakatı

 

 

Şimdiye kadar ulaşamadığımız ya da bu proje içinde yer almak isteyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarımızın da bize melisa.tekeli@politikadergisi.com adresinden ulaşmasını bekliyoruz. 

 

Saygılarımızla...

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.