Bayram eğlencesi

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

Adamın biri kış gelmiş ısınacak bir yer arar bulamaz, bir ekmek alamaz bakar olacak gibi değil hapse girsem daha iyi der. Araştırır devlet büyüklerine “Allahsız” demek, 3 aya kadar hapis cezası diye öğrenir fıkra bu ya. Atılacak içeriye 3 ay kışı geçirecek ekmek elden, su gölden.
 
Başbakan gelir şehre ve bizimkisi bakkala gider yalvar yakar bir yumurta alır ve gider atar başbakana ve bağırır "Allahsız". Apar topar alır korumalar, götürür güvenlik güçlerine teslim eder. Alınır içeriye sorgu, dayak derken mahkemeye çıkarılır.
 
Hakim kararı açıklar:
Yaz kızım, davalının Devletin Başbakanına söylediği sözden dolayı 3 ay hapsine, Adam içinden oh der kışı rahat geçireceğim.
Hakim devam eder: Devlet sırrını ifşa ettiği için ömür boyu müebbet cezasına, devletin gizli sırlarını alenen dile getirmesinden dolayı da ajanlıktan Vatandaşlıktan çıkarılmasına…
 
Bu fıkrayı anlatınca aklıma Can Yücel geldi. Rahmetli bir sözünden dolayı mahkemeye düşmüş. Birine herkesin “popo” diyerek kibarlaştırdığı o kelimenin aslını söylediği için  hakkında dava açılmış. Mahkemede hakim sormuş Can Yücel’e bu kelimeyi kullanmışsın bu adama doğru mu? Can Yücel, Evet hakim bey doğrudur o kelimeyi söyledim.
Hakim sormuş: Neden?
Hakim bey demiş Can Yücel; “Bizim oralarda Göte göt derler.Başka da diyeceğim yoktur.”
 
Davanın sonucu mu? Can Yücel beraat etmiş diye duymuştum. Rahmetli Can Yücel’i de buradan analım istedik. Sağ olsaydı kimlere ne derdi acaba bayramlık ağzını açıp…
 
Bu bayramın sonuna geldiğimiz bu günlerde inanan herkesin bayramını kutluyorum…
Esenlikler…
 
Erdinç AYDIN
erdinc.aydin@politikadergisi.com
 

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.