ÖNÜMÜZ AÇIK, YOLUMUZ AYDINLIK!

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

                        Ne Günlere Kaldık?

                   Eğer AKP veya DTP saflarında  değilseniz, birliği beraberliği savunmak, Türklüğü savunmak, Türkçe konuşmayı savunmak çok ciddi suç unsuru oluşturuyor. Hele bölünmeyelim diyorsanız, yandınız. Soluğu savcının karşısında alıyorsunuz. Ülkeyi bölmeye çalışmakla suçlanıyorsunuz. En sonunda Genelkurmay başkanı İlker Başbuğ da bu durumdan nasibini aldı.

                   Vatana millete hayırlı uğurlu olsun!

                

 

                   Biz ayrı dil, ayrı bayrak, ayrı devlet isteriz diyenler, bugünlerde iyi prim yapıyor. Hükümetimiz işi gücü bırakıp, bunların isteklerini nasıl yerine getiririz diye kendini paralıyor.

                   Çok çalışıyorlar!!

                   Bu arada insanlar işsizlikten kırılıyor, iş yerleri kapanıyor, herkes cinnet geçirip birbirini kesip doğruyor, hükümetimiz demokratik açılım dedikleri ne olduğu bilinmeyen söylemlerle milli birliği sağlamaya çalışıyor.

                   Adamlar daha ne yapsınlar?  Demokratik açılımla karnını doyurmak varken…

                   Bu millet de çok nankör oluyor!!!

                   Şu Deniz Feneri ile son durum nedir? Bilen var mı?

                   Umarım bu dünyadan göçmeden davanın akıbetini öğrenebilme şansına nail olabiliriz. Yoksa gözüm açık gidecek.

                   Son gelen haberler arasında Başbakanın kıyafetlerinin kumaşlarını Kuzey Irak’tan getirttiğini öğrenince çok mutlu oldum. Aferin!

                   İlk önceliğimiz, yanı başımızdaki, kuyumuzu kazan sözde devletlerin kalkınmasına yardımcı olmaktır. Millet burada işsizlikten kırılırken, büyük iş adamlarımızın devlet eliyle orada yatırımlar yaptığını öğrenmek, bizleri çok onurlandırıyor. Amerika yapılan bu iyiliğin altında kalmaz umarım…

                   Bankalar arası kart merkezi tarafından yapılan açıklamaya göre, bayramda son beş yılın kredi kartı rekoru kırılmış. Yani, millet olmayan parasını doya doya harcamış.

                   Helal olsun!!

                   Ülkemiz kalkınıyor!!

                    Neyse  Cem Garipoğlu şu  kafa koparma olayı ile milleti oyalayınca hükümet de biraz rahat nefes aldı. Bu arada neler kaçırdık asıl ben onu merak ediyorum. Yani, kapalı kapılar arkasında millet olarak  daha nelere eyvallah dedik, ilerleyen günlerde ortaya çıkacaktır. Hani çocuğun elinden şekerini almak için bak uçak geçiyor dersin ya… Bu durum da ona benziyor. Durmadan bizi bir yerlere baktırıyorlar. Bu arada atı alan Üsküdar’ı geçiyor. Bu hazmede hazmede dedikleri böyle bir şey mi oluyor acaba?

                   Kültür Bakanı açılımın, Atatürk Devrimlerinin devamı olduğunu söylüyor ama devrimin içeriği hakkında tek kelime yok. Anlaşılan açılımın içeriği daha oluşturulmamış. En komiği de iktidarın, muhalefete elinde boş kağıtla gidip, siz buraya imza atın biz üstünü dolduracağız demeleriydi.

                   Ne kadar akıllı insanlar tarafından yönetildiğimizi görmek, beni çok mutlu ediyor!!

                   Siz de olun!!

                   Merak etmeyin!!

                   Sahip olduğumuz bu adalet ve kalkınmayla önümüz açık, yolumuz aydınlık!!

                   Aç karnına, vur patlasın çal oynasın!!

 

saadet.toksoz@politikadergisi.com

Yorumlar

GÜLÜYORUZ,AĞLANACAK HALİMİZE....

Saadet hanım yazdıklarınızda son derece (Maalesef)haklısınız.Ülkemiz ne yazık ki TÜRKİYE BİRLEŞİK DEVLETLERİ olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.Yıllarca bu ülkeyi idare edenleri hep AMERİKANCI olmakla suçlamıştık.Ama şunu söylemek artık şart oldu.Bu Hükümet ASLA AMERİKANCI değildir.Şaşırmayın lütfen,aslen zaten AMERİKALI olan birine nasıl AMERİKANCI diyebiliriz ki?Ne yani AMERİKALILAR, ALMANCI olacak değiller ya.
Deniz Feneri davasının durumunu soruyor sunuz?Ben daha da ileriye gideyim.Öyle bir DAVA mı var?Bu iktidar ülkeyi yönetmeye devam ettikçe,DENİZ FENERİ'ne ne bir ceza gelir ne de birileri AMPUL'ünü değiştirmeye kalkabilirler.Bazen acaba diyorum,CEM GARİPOĞLU'undan rica etsek de,asıl KAFASI KOPARILMASI gerekenlerin kafasını koparsa....Saygılar...Murat BAHADIR.

Ülkenin tek sorunu Kürt

Ülkenin tek sorunu Kürt açılımıymış gibi, günlerdir gündemi bu konuyla meşgul ediyorlar.Hala, ülke ekonomisini iyileştirecek en ufak bir çaba yok.İMF'nin gelip, kendilerini kurtarmasını bekliyorlar.Yani, boynumuza bir halka daha geçirilecek.

IMF GELDI YETMEDI DUNYA BANKASI DA GELDİ.....

Bence amerika ya kızmamak lazım bu kadar pasıf bu kadar basıretsız bu kadar karakter yoksunu bır hukumetı olan bır ulkeyı ben olsam kendı halkım ıcın bende somururdum.sen davosta racon kes ulkeye ındıgınde krallar gıbı karsılas sonra geri vıtes yap.Madem arkasında durmuyacaksın o kelamı etme.
sımdıde ımf ve dunya bankası toplantılarını gerceklestryor turkıyede....protestolar ısyanlar hak getire...
sonra da cıkıyor tv ye dısardakı sese kulak verın dıyor..sankı basbakan o degıl de baskası.bu kadar baskalasım olmaz.dalga gecıyor resmen.hıtabetı mukemmel.ama içerik yolda kalmıs.
unutmayın hak ıcın basa gelıp hak yıyenlerın sonunu goruyoruz.hak için basa gelip hak yersen gun gelır hak yedıgın halk senden hakkını sorar...
saygılarımla....

Sayın Toksöz içe kapanmacı,

Sayın Toksöz içe kapanmacı, korkak, tehlikeli bir ulusalcı söylem kullanıyor.. Bırak devlet olarak kendi milletine açılmayı, dünyaya açılmış ve kabul ettirmiş olan Osmanlı'nın torunları bunlar olamaz.. Hanımefendinin görüşlerine katılmıyorum...

:)

Osmanlı'nın torunları mı? Artık Milliyetçi-Mukaddesatçılar revaçta olduğundan Osmanlı gibi olmak deyimi de moda oldu herhalde.

Bir insan Kürt olabilir,Türk olabilir. Ama bu devirde Osmanlı oluyorsa sadece kendine güldürür.

Korkak olanlar, bu gerçekleri yok sayanlardır.

Burada yazılanlar, benim görüşlerim değil, Türk halkının yaşadığı gerçeklerdir.
Deve kuşu gibi kafasını kuma gömüp, bu gerçekleri görmeyenler için bir sorun yok zaten...
Ayrıca da nasıl oluyor?
Hem korkak olunacak, hem de tehlikeli söylemde bulunulacak.:)))
Daha mantıklı eleştriler geliştirmenizi öneririm.

Yazıdaki ayrıntıya ilişkin

'Cem Garipoğlu şu KAFA KOPARMA olayı ile milleti oyalayınca hükümet de biraz rahat nefes aldı' -doğrusu deyiminiz cinayetin kendisinden bile daha dehşet verici-
Ayrıca o olayda resme doğru bakılırsa meselenin basit bir cinayetin üstünde, çürüşmüş bürokrasimizin ve Garipoğlu saltanatının(paradaki yaptırımın) geldiği noktayı tüm şiddetiyle gösteren bir kanıttır.

Sayın Eğer, Kullandığım

Sayın Eğer,
Kullandığım tabir, duygusal açıdan olayı önemsemiyormuşum izlenimi verebilir. Ancak olayları değerlendirirken, özellikle de yazarken, olayları duygusal açıdan değil, tüm gerçekliği ile mantıksal açıdan değerlendirmeye çalışırım. Söylem ve eylem arasındaki farkı karşılaştıracak olursak,ben sözümü geri alabilirim ama yapılan eylem geri alınamaz. Bu yüzden de,böyle bir eylemin karşısında hiç bir söylemin daha dehşet verici olabilmesi duygusal ve fiziksel açıdan mümkün değildir.
Resme doğru bakmaya çalıştığımda ise, meselenin basit bir cinayet olmadığını, ama sizin de dediğiniz gibi bu ülkede paranın gücü karşısında anayasal düzenin oluşturulamadığını görüyorum.

ne konuştuguna dikkat

Gönderen: Evren YELKANAT Zaman: Paz, 11/10/2009 - 15:29
Osmanlı'nın torunları mı? Artık Milliyetçi-Mukaddesatçılar revaçta olduğundan Osmanlı gibi olmak deyimi de moda oldu herhalde.

Bir insan Kürt olabilir,Türk olabilir. Ama bu devirde Osmanlı oluyorsa sadece kendine güldürür
cevap: biz osmanlı zamanında ölen şehitlerimizide unutmadık belliki sen geldigin yeri unutmuşsun aslını inkar eden bizden degildir (UNUTMA EGER OSMANLI OLMASA TÜRKLÜK DİYE BİŞİY OLMAZDI TABİ ATATÜRK DİYE BİRİDE OLMAZDI) BEN HER İKİSİNEDE SAYGI DUYUYORUM ATATÜRK,TE OSMANLI ASKERİ SONUÇTA)BİZ KİMSEYİ TANIMAYIZ TÜRK TEN BAŞKA BUNUDA HERKES BÖYLE BİLSİN eger diger ırklarda bizim memleketimizde yaşamak istiyorsa bizim gibi bu ülkeyi ayakta tutmaya gayret göstersinler işi gücü bıraktık kürt lerle ugraşıyoruz ya çocuk ları bilirsiniz sürekli aglarlar hah işte kürtlerde öyle aglayıp duruyorlar hangi kafayla gidiyorlar onuda biliyorum aglamayana meme vermezler lafıyla neyse benden bu kadar yaşasın atatürk yaşasın osmanlı((:

Tamam işte,ben senden değilim

Tamam işte,ben senden değilim o zaman.Aramıza net bir çizgi koyalım.

Mustafa Kemal'de bir Osmanlı askeriymiş. Ah yine o kafa. Ah

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.