Gezi Gerçekleri!

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF
Yazar: 
Cihan ÜNAL
Yazının Yazıldığı Tarih: 
24.06.2013

Masum bir eylem olarak başlayan Taksim Gezi Parkı protestoları, sonradan ne olduysa iktidar partisini devirmeye yönelik, Türkiye'de ki istikrarı yok etmeye yönelik bir eylem halini aldı.

3 ağaç için başlayan eylemde yetkililerin geç açıklamaları bu olayların tırmanmasına neden olmuştur. Taksim Gezi Parkı'ndan sökülen 10'a yakın ağaç Çağlayan Parkı'na dikilmiştir diye acıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş keşke bu açıklamayı sökülmeden önce orada halka anlatsaydı diyebiliriz.

Daha sonrasında pişman olduğunu söyledi lakin ülkemiz üstünde kötü emelleri olan iç ve dış güçler  start butonuna çoktan basmıştı.

Öyle ya Facebook ve Twitter gibi iletişim ağlarının yoğun olarak kullanıldığı ülkemizde  yazılan ve çizilenler sanki koskocaman bir Amazon Ormanlarını İstanbul Belediyesi telef ediyormuş gibi lanse edildi.

Arkadaşlar biraz mantıklı bakarsak ağaçlar sökülüp Çağlayan'a dikildi mi? 

-Evet

Peki şuan iktidarda bulunan AK Parti İktidarlığı boyunca 3 milyara yakın yaşları 3 ila 10 arasında değişen bir çok fidan dikildi mi? Bir çok ilde kent ormanları oluşturdu mu?

-Evet

Peki o zaman sorarlar adama  orda masum eylemlerini yapan eylemcilerin dısında bu olayı provoke edenlerin amacı neydi?

Biraz bu provokelere göz atalım;

Taksimde günler geçerken yalan haberler bitmiyordu...

Kısaca bunlara göz atalım...

Önce polisimizi o kadar vahşi gösterdiler ki bilmeyen vatandaşımız polisimize düşman kesilirdi...

 

 

 

1-Dediler ki Türk Polisi sokak köpeğine bile gaz sıktı ve bu fotoyu yayınladılar:

 

2-Dediler ki Türk Polisi panzerle bir vatandaşı ezdi...Ve bu yalan fotoyu paylaştılar..

 

3-Dediler ki Türk Polisi plastik mermi kullanıyor dediler ve bu yalan fotoyu yayınladılar...

 

4-Dediler ki Portakal gazı atıyormuş Türk Polisi:

 

5-Türk polisine yapılan en büyük hakaretlerden birisi daha yorum sizin

Değerli okurlar Türk Polisini karalamaya çalışan bu kişiler kimlerdi? Yalan haberlerle halkı polise kışkırtmaya çalışan bu kişiler kimler? Amaçları neler?

Bu yalanlar yetmezmiş gibi Mısır Tahrir Meydanı'nı burası Taksim diyerek halka  Türkiyede büyük bir isyan cıktığını yedirtmeye çalıştılar...İşte o fotoğraf:

Köprüler hınca hınc insan dolu milyonlar Taksim'e akıyor diyen başta muhalif parti mensupları, bu da yalandı:

Herşeyi geçelim eylemler esnasında yapılan provokelere bakalım. Mitinglerinde Türk bayrağı bile kullanmayan BDP mensupları, BDP bayrakları ve Apo posterleriyle teksime geliyorlar. Vatanseveriz diyen eylemciler bunlara neden izin verdiler.?

İşte o resimler.

 

Bunların yanında öyle bir resim vardı ki iktidar partisine İmralı ile görüşmelerde en sert tepkiyi verenler Al yıldızlı bayrağımız ve Atatürk ile Abdullah Öcalan posteri yanyana açtılar... İşte o resim:

 

Bu olayların bilançosu çok ağır oldu.Halkımın vergisiyle kamu yararına hizmet veren araç ve binalar telef oldu peki kim ödeyecek? Valiliklerden gelen bilgilere göre hazırlanan hasar tespit raporunda ise 58 kamu binası, 68 MOBESE kamerası ve 337 işyerinin tahrip edildiği, 90 belediye otobüsü, 214 özel araç, 240 polis aracı ve 45 ambulansın kullanılamaz hale geldiği anlaşıldı. Eylemlerde, biri CHP binası olmak üzere 14 parti binasının zarar gördüğü toplam zararın ise 140 milyon lira olduğu belirlendi. Bu zararın yaklaşık yüzde 90'ının İstanbul, Ankara, Adana, İzmir, Antalya, Artvin, Bursa, Edirne, Eskişehir, Hatay, Kocaeli, Mersin, Samsun, Kayseri, Manisa ve Tunceli'de yaşanan olaylarda gerçekleştiği tespit edildi.

OYUNA GELME TÜRKİYE!

Saygılar

Cihan ÜNAL

iletisim@politikadergisi.com

Yorumlar

     Sayın Cihan Ünal, bu

     Sayın Cihan Ünal, bu görüntüleri görmemiştim. Benim görüp görmemem önemli değil. Çünkü ben gezi olaylarının  Ağaca doğaya sahip çıkmak adına gerçekleşen bir eylem olmadığını zaten biliyordum.

     Yukarıdaki fotoğraflar bunların suç üstü yakalanmış olduklarının resmidir.

     Kim bunlar? Kaostan, kargaşadan medet umanlar. Güya akp iktidarını yıkacaklar. 

     Bu gidişle bunlar, beni benim gibi düşünenleride akpli yapacaklar.

     Birde demokrasi falan demiyorlar mı? 

     Adli vakaları bunlar akılları sıra sokakta çözecekler! Biz sokakta neyin nasıl çözüldüğünü yetmişli yıllarda gördük. 

    Hadi sokaktaki adam ne yaptığını bilmiyor diyelim. ya chplilere ne demeli? sokağa çıkmış birileri iktidarı devirecek, Bu karışıklıktan Chp iktidar çıkaracak!

   Allah Akıl fikir versin ne diyelim? Allah kimseyi CHP gibi aciz bırakmasın.

   Birileri milli mutbakat hükümeti falan diyor... 

   Olur. Görürsem söylerim.

   Bari bu hükümetin başına geçecek adamın adınıda söyleyin! 

   Sayın Ünal, herşeye rağmen gezi parkı hadisesinin ülke açısından hayır getirmiş olabileceğinide düşünmüyor değilim. Evet evet zarar, ziyan var ama, bundada bir hayır vardır.

   Umarım AKP bundan sonra Halkın %50si beni destekliyor diyerek aklından eseni hayata geçirmeye kalkmaz. % 50 sadece iktidar için tercihtir. her yaptığını onaylıyorum, dilediğini yapabilirsin demek değildir.

    Saygılar

Güzel yorum

Görüşleriniz çok değerli ve cidden çok güzel noktalara değindiniz. Teşekkür ederim...

Güzel analiz...

Değerli yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederim...İzzet Bey.

Arkadaş biz anlatmaktan

Arkadaş biz anlatmaktan bıktık siz anlamamaktan bıkmadınız. Bu arada bazı noktalarda sana katılıyorum yalan haber çok çıktı ama durum şu ki başbakanın söylediği yalanlar bundan daha fazla birkaç örnek vermek gerekirse; camiye ayakkabıyla girdiler bira içtiler dedi görüntüleri 1 buçuk hafta önce yayınlıyacaktı hani nerde görüntüler yok neden çünkü yalan, doğrusunu bilmek istiyorsan imam açıkladı git onu dinle, bir diğeri baş örtülülere saldırılıyor dediler videolarını da gördük başı örtülüye saldıranlar polisler. hatta bir gece yanlış hatırlamıyorsam cnn türk de bir programda baş örtülülere saldırılıyor dendiğinde başı örtülü olduğunu söyleyen bir vatandaşımız yalan söylüyorsunuz diye aramıştı canlı yayında, sonracıma bürokratlarımız gezi parkına müdahale yok dedi 3 saat sonra polis girdi, kasten şiddet uygulayan polis ceza alır dediler Ethem'im katili hala görevde, TOMA suyunda kimyasal yok dediler polis kimyasal koyarken yakalandı, parktaki çadırları eylenciler yaktı dediler yakanlar zabıta çıktı. Şimdi bide kalkmış yalancı diye bize mi diyorsunuz ? Allah bilir bunları da bak yalan haber paylaşınlar da haklı çıkalım diye siz başlatmışsınızdınır. Ayrıca bir de iyatro sergilediler SDP ASAYİŞ vallaha bravo kim oyun oynuyor belli sadece biraz gözünü açman ve kafanı kullanman lazım. O gün olan molotoflu gösteriden yakalananın emniyetle alakası yok dediler sonra bir de zaten devrimci karargah davasından 6 ay yatmıştı dediler, ee Hanefi Avcı da han eski emniyet müdürü DK davasından yatmadı mı ee o zamn bu adam da emniyetten demek bu ne yaman çelişki olii alooo aç kulaklarını bak çocuğum kafanı çalıştır azıcık. Bilmiyorsan da tek bir kaynakla kalma oku araştır öğren öyle yaz yazını. yoksa okuyum hmm güzelmiş dicek olanlar sadece "hüüloogg", "başbakanın götünün kılıyık" diye ortalıkta saçma sapan bağıranlar olur. Son olarak Biz o en son saydıklarını parasıyla alır geri veririz fakat devlet-polis ne ETHEM'i ne de onun gibi ölenleri geri veremez. Yani sus artık.

TOMA suyunda kimyasal yok

TOMA suyunda kimyasal yok dediler polis kimyasal koyarken yakalandı, parktaki çadırları eylenciler yaktı dediler yakanlar zabıta çıktı. Şimdi bide kalkmış yalancı diye bize mi diyorsunuz ?

CHP Gençlik Kolları adı ile açılan sahte hesapta, polise karşı vatandaşı tahrik etmek için bir fotoğraf yayınlandı. "TOMA'nın bir genç kızı ezdi" yalanından sonra bu kez de "TOMALARDAN KİMYASAL SIKILIYOR" yalanı ortaya atıldı. Sahte hesaba sahip olanlar, bu iddiasını güçlendirmek için de bir fotoğraf kullandı. Ancak kullanılan fotoğraf, sağlık alanında yayın yapan bir internet sitesinden alınmıştı.

Konuyla ilgili olarak Twitter hesabından bir açıklama yapanİstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, "CHP Gençlik Kolları adı ile (CHP'de yalanladı) sahte hesap kullanılarak bu kışkırtıcı fotograf yayınlandı. Bilginize..." bilgisini takipçilerine sundu.Ki TOMALARIN içine konulan o madde boyaydı buda  eylemcilerin kactıktan sonra daha kolay yakalanabilmesi için dünyada konan birşey..

 

parktaki çadırları yakan zabıtalar acığa alınmıştır.

 

ANAAAAAAAAAAA boya kimyasal

ANAAAAAAAAAAA boya kimyasal değil yani ilahi sevgili yazar hiç güleceğim yoktu. Ayrıca boya değildi o Vali Mutlu kendide açıkladı kimyasal değil ilaç dedi. Yani onu da anlamış değilim kimyasal değil ilaç derseniz benim aklıma bitek koca karı ilaçları gelir kimyasal olmayan onlar da zatendevletin alamayacağı şeylerdir. devlet aldıysa o ilaçlar kimyasaldır. İlkokulda o fen derslerini boşuna mı veriyorlar anlamıyorum. Neyse eğitim sistemine sarmadan konuyu da dağıtmadan İhsan arkadaşım kendi yaşamış ona ne diyeceksiniz acaba? Bir de chp gençlik kolları diye açılan sahte bir hesa var ise bunu chp gençlik kolları açmamıştır chp gençlik kollarına düşman biri yapmıştır demi yani mantıklı düşünürsek bu durum böyledir. sonuç olarak chp direnişi destekliyor o zaman bu sayfayı direnişi desteklemeyen biri açtı o zaman mesela akp gençlik kolları olabilir bu yalan haberleri ortaya atanlar demi bakın çok basit biraz düşünün biraz mantık. ha chp gençlik kollarında filan değilim gayet partizan bir kişiyim bu arada ama akp gençlik kolları tarafından da kovalanmış biriyim işin bir de bu yönü var. yani yanında sopa olan akp gençlik kollarına müdahal emeyen polisi de savunabilcek durumunuz yoktur heralde ?

Şimdi öğrendiğim bir haber

Şimdi öğrendiğim bir haber göre de Ethem Sarısülük'ü vuran polis. Meşru müdafadan serbest bırakılmış. TEBRKLER TÜRK POLİSİ. Sayın yazar devam edin siz türk polisini savunmaya, düşüncelerinizi geliştirmeyin bir parti taraftarlığı yapmak adına bu kadar bağnazca haraket edin bir insanı vuran biri de böle serbest kalsın evet tekrar teşekkürler türk polisi çok başarılısın gerçekten. Sevgili yazar umarım bu olay biraz da olsa vicdanınıza dokunur da bir daha düşünürsünüz.

video yayinda

Ak parti videoyu yayinladi bak bakalim biraz olsun gercekleri gorebilecekmisinz...Biralari ayakkabilari gormek isteyecekmisin. Ethem hakknda bir fotoda Pkklilarla fotografi var diye sosyal medyada donuyor size ulastirirm. can kayiplarinda bizde uzuluyoruz. 1polisimiz sehit oldu bunu neden konusmadiniz?

Ayrıca evet o sokak köpeğine

Ayrıca evet o sokak köpeğine su sıkan Türk polsi değil, Türk polsi dediğin tekerlekli sandelyedeki adama panzerle su sıkandır(içine de biber gazı koyandır)! Arada ne fark var ? Sadece bu soruya mantıklı bir yanıt veremeni bekliyorum senden sayın HERŞEYİ TEK AÇIDAN İNCELEMEYE ÇALIŞAN BEY.

Polisimiz

Taksimde gazların içinde engelli vatandaşımızı taşıyan gene polisimizdir!

Gazların içinde olmak acaba

Gazların içinde olmak acaba engelli vatandaşımızı mı etkiler yoksa maskesi olan polisi mi ? Durumu alevler içine girmiş bir itfayeciyi anlatır gibi anlatmayınız lütfen. polis o gazın içinde dans bile eder hiç bişi olmaz ona maskesiyle korumalıklarıyla, burda sorulması gereken o engelli vatandaşlarımızı gaz bulutuna sokan yani o gazı onlara sıkan kim ?

Beyfendi medyada videolari vs

Beyfendi medyada videolari vs yansidi gaz maskesi yoktu o polisimizde.. tumevarim yoluyla polislerimizi kotuleyemezsiniz.

Kimyasal Su

TOMA'dan sıkılan suların içinde vücudu yakan bir şey var.  İki gün boyunca da vücudum yandı. Ama ne polise taş attım ne etrafa zarar verdim.

suyun içindeki..

suyun içinde biber gazının ham maddesi var. biber gazı vücudu yakar zaten.. doğaldır. polise taş atmadıysan etrafa zarar vermediysen polisin toma aracının su sıktığı hedefinde niye sen varsın kardeş?

Neden mi? O meydanda olduğum

Neden mi? O meydanda olduğum için olmasın? Atan atmayan fark etmiyordu.  Binlerce kişinin içinde TOMA herhalde ayırt edemez atan atmayan diye değil mi? Biraz mantıklı düşünebilirdiniz cevabı bulmak için.

“Gezi Gerçekleri”, Basit bir Provokasyon Örneğidir!

Sayın Cihan Ünal, işi magazinleştirmede bayağı ustasınız. Bu konuda eğitim aldığınız da belli oluyor. Madem Gezi Parkı olaylarının başlaması için iç ve dış güçler  start butonuna çoktan basmış olduğunu biliyorsunuz; bunların kim olduklarını da mutlaka biliyor olmalısınız!  Haydi söyleyin de biz de öğrenelim. Yoksa kendinize mi bu bilgiyi saklıyorsunuz? Koskoca 11 yıllık Erdoğan hükümetini düşürmeye çalışacaklar, siz bu bilgileri saklayacaksınız, olmaz vallahi! Ayıp olur! Söyleyin de biz de öğrenelim!

Çağımız dijital teknoloji çağı. Dijital teknoloji ise sonradan üretmesi, kopyalanması, çoğaltılması, eklenmesi çok kolay bir tekniktir. Bu nedenle dijital resim, video gibi medya alanlarında olağanüstü manipülasyonların yapıldığı da bir gerçektir. Özellikle Twitter ve Facebook gibi sosyal medya alanlarında manipüle edilmiş resim ve videoların  yayıldığı bir başka gerçektir.

Yani kısaca böyle muazzam bir direnişte elbette bu tür provokatörlerin, manipülatörlerin olması çok normaldir! On binlerce, yüzbinlerce göstericiler arasında polisi de vardır, ajanı da! arlısı da vardır; arsızı da! Bunlar bu olayların muazzam siyasi etkisi karşısında basit ve önemsiz teferruattır sadece!

Ama şimdi sizin burada yapmaya çalıştığınız bence daha büyük bir provokasyondur! Şimdi siz bir şark kurnazlığı yapıyor, basit bir manipülasyon olayından yola çıkarak, üç-beş resim sahteliğini örnek göstererek muazzam bir direnişi itibarsızlaştırmaya çalışıyorsunuz.Bunu ancak görevli olanlar yapar. Maalesef yalnız da değilsiniz! Arkanızda şak şakçılarınız da size yorumlarıyla destek olmuşlar. Birlikte moral bozucu misyonunuzu yerine getirmeye çalışıyorsunuz!

Peki, 4 kişinin ölmesi, 11 kişinin kör olması, binlerce insanın çeşitli şekillerde yaralanması; yine yüzlercesinin gözaltına alınması da mı sahte?

Ama Siz ne yaparsanız yapınız, bu direnişi durduramayacaksınız!

Faşist düzeniniz Diktatörünüzle birlikte pek yakında yıkılacaktır!

Ne korkunun ne de böyle basit oyunların bu yıkıma faydası yoktur!

Dıs guclerin kimler oldugu

Dıs guclerin kimler oldugu somut olaral bilinmesede twitterda geziyle ilgili en.cok twittr atilan yerin ingiltere olmasi sasirtici degil mi? devaminda.almanya yunanistan vs.. Bu isin sosyal medya.unsuru Medyayida biliyoruz Cnn Bbc vs zaten yalan haberlerle dolu. Ve icimizde Erdogana diktator diyip Babadan miras koltukta oturan coluk cocuk katleden yillardir iktidar olan esede.diktator diyemeyen tencere tavayla sanki internetten winzip olarak hukumet indiriyormus gibi hukumet indireceklere selam olsun TEK VATAN TEK MİLLET TEK BAYRAK TEK DEVLET...

Esad'da dikatatördür. Bunu

Esad'da dikatatördür. Bunu kimse inkar etmiyor zaten. Nerden bu hisse kapılıyorsunuz?

gezi olayının düşündürdükleri

taksim gezi direnişini tüm yönleriyle ele alıp değerlendirmek ve geleceğe ait siyasi dersler çıkartmak gereklidir,yazıda daha çok sosyal medya facebook ve twitter de yayılan yalan haberler mercek altına alınmış,evet doğru haberi yalan haberden ayırt etmeliyiz ancak, bu direniş sonucunda polisin aşırı şiddeti ve orantısız güç kullanımı sonucunda 4 gencimiz öldü, yanılmıyorsam 11 kişi görme organını kaybetti taksimde cereyan eden olaylar yandaş medyanın sansürü yüzünden tüm açıklığıyla kamuoyuna yansımadı,halk tv ve ulusal kanal yetersiz yayın imkanlarıyla kamu yayıncılığı yaparak halkın takdirini kazandılar,onları yürekten kutlamak isterim kürtçü bölücü pkk-bdpnin meydana provakasyon amacıyla geldikleri ortada,zaten bu bölücülerin tek yaptıkları budur,şimdiye dek özellikle sosyalist sola bir virüs gibi sızarak,onları bağımsız sınıfsal siyasi mücadele kulvarından kopartıp,hakimiyeti altına alarak kürtçü etnikçi bir sözde ezilen ulus milliyetçiliği rotasına makum etmişlerdir,oysa 68 kuşağından gelen devrimci çizgi de sınıf siyaseti ve marksizm-leninizm eylem kılavuzu olarak sosyalist solun asıl zeminidir,günümüzde kürt hareketinin hiç bir devrimci niteliği kalmamıştır,başta pkk bdp olmak üzere kürt hareketi artık emperyalizmin yedeğine düşmüştür,bugün pkk suriyede abd emperyalizmin çıkarları doğrultusunda bölücü terör faaliyeti içersindedir,dolayısıyla leninizmin ulusların kendi kaderini tayin hakkı ilkesi abd-ab emperyalizmin desteklediği bu kürt hareketi için güncel ve geçerli görülemez,eğer görülürse marksist leninistler,diyalektik,tarihsel materyalizmin verilerini yadsımış olur ve oportünizm bataklığına saplanırlar,pkk-bdp çizgisine sıcak bakan,emep-ödp-sdp(sosyalist demokrasi partisi),esp(ezilenlerin sosyalist partisi) gibi partiler zaten pkknın yedeği olduklarını yeterince kanıtladılar,tkp ve hdp(halkın kurtuluş partisi)ni bunlardan ayrı tutmak gerek,bu iki parti de ulusalcı olup olmama konusunda çok ikircikli bir pozisyon almaktadır,marksizmi batıcı bir tarzda yorumlamaktalar,dolayısıyla işçi partisi burada kilit roldedir,ancak işçi partisi de uzunca bir süredir,marksizm-leninizmi parti programından çıkartmış,salt kemalizmi benimseyen bir yola girmiştir,çin devrimi hayranlığından ve avrasyacı özelliklerinden soyutlanırsa işçi partisinin kitleselleşmemesi için hiç bir neden yoktur,umarım bu özeleştiriyi yaparlar,kaypakkaya konusunda da bazı noktaları aydınlatmak gerekmektedir,ibo,başlarda kemalist devrimi milli demokratik devrimi benimsemekte,deniz ve mahirlerin anti emperyalist,tam bağımsız Türkiye sloganında somutlanan sosyalist devrimci bakışını paylaşırken,daha sonraları maonun kitaplarını okuyarak hatta onu da saptıran,çarpıtan bir çizgiye kayarak,kemalist devrime düşman,emperyalizmin desteklediği bir kürtçü bölücü siyasetin sosyalizmde yer etmesine sebep olmuştur,bunu da sözde burjuva düzenden kopma argümanıyla yaparken,kemalist devrimi anti emperyalist halkçı laik ve devletçi yönlerini görmezden gelerek,kemalizmi burjuva düzen olarak görme yanılgısına düşmüştür oysa kemalizm sınıfsal olarak zaten o yıllarda yetersiz olan burjuva sınıfına değil, asker-köylü-aydın halk katmanlarının kitle tabanına dayanmaktadır,Mustafa Kemal iktisat kongresinden sonra liberal bir ekonomi politikasını yürürlüğe sokarak,ilk kez sınıfsal bir duruş takınmıştır,ancak bunda da şaşılacak bir nokta aramamak lazım,çünkü lenin de nep(yeni ekonomik program) adıyla proleter devrimin kamucu iktisadından çark edip, serbest pazar anlayışına geçici de olsa geri dönmek zorunda kalmıştır, dolayısıyla 68 kuşağının öncüleri deniz ve  mahirin yanına iboyu koymak doğru olmaz,ibo başka sularda balık avlamıştır,tabiiki işkencede vahşice ölümü acıdır,bir devrim şehitidir,sonuçta

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.