Hoş Bulduk, Hoş Gördüm..

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF
  
   Politika Dergisi ve Diğer Çabalara Dair..
   Politika Dergisi, bizim çocuğumuz.. Okurlarımızla birlikte bakıp büyüttüğümüz çocuğumuz.. Her ebeveyn, çocuğu belirli bir büyüklüğe ulaştığında onu biraz olsun yalnız bırakma güdüsüne bürünür veyahut yeni çocuklar düşünür. Biz de öyle yaptık.. Çocuğumuza hem ilgimizi azalttık hem de yeni çocuklar peşine düştük.. İlk çocuğumuzu, Politika Dergisi’ni gereğinden fazla yalnız bıraktık.. Sanırım yine onunla birlikte büyüme vakti; çünkü yeni bireyler yetiştirmek için bazı çabalarımızı tamamladık gibi görünüyor. Bu süreçte öyle çocuklar yetiştirdik ki, elimizden alıp kendileri büyütmek istediler. Ülke sevdası dışında başka sevdamız olmadığı için şimdilik sustuk.. Ama haykıracağız yakında..
   Güzel dostlar edindik; güzel arkadaşlıklar kurduk.. Yeni ebeveynleri gördük, geleceğimize dair umutlarımızı yeşerttik. Tilki gibi dönüp dolaşıp Politika Dergisi’ni bulduk. Bulduğumuzda okurlarımızın; dostlarımızın (İhsan, Edgar, Mert) ve pek tabii ki sonsuz teşekkür borçlu olduğumuz yazarlarımızın sayesinde Politika Dergisi’nin kendisini daha da geliştirdiğini gördük. Uzaktan izlediğimiz, hasta olduğunda başına koşmaktan başka bir şey yap(a)madığımız dergimize geri döndük..
   Amaç yine aynı.. Politik bir toplum ile bağımsız bir politika söylemi geliştirmek. Mustafa Kemal’in bir devrimci, Atatürk’ün bir devrim olduğunu anlatmak; Mustafa Kemal’i anlamayanların Atatürk’ü çözemeyeceklerini söylemek..
   Sözüm, senet.. Bundan sonra Cumartesi, Pazar günleri dışında her gün bir yazı yazacağım Politika Dergisi’ne.. ‘PD’ye. Kötü yazarım, iyi yazarım, orası ayrı; ama yazacağım.. Belki de yetiştirebilirsem her Pazar’da bir akademik makale yayımlayacağım.. Tabii “ömrüm yeter”se..
   Hoş bulduk dostlar.. Hoş gördük çocuğum..
 
   Bir Şey Olmak ya da Diğer Türleri Üzerine..
   Dört farklı durum mevcut bazı şeyler üzerine..
1- Bir şey olursun
2- Bir şey olmazsın
3- Bir şey olmak istersin (Olmamak ve Olmak Arasındaki Durum)
4- Bir şey gibi görünürsün
 
   Kemalist olan gördüm..
   Kemalist olmayan gördüm..
   Kemalist olmak isteyen gördüm..
   Kemalist olmadığı halde Kemalist görünen -geçinen- gördüm..
 
   İlkinde dostu buldum.. İkincisinde tartışabileceğimi, karşıtımı buldum. Üçüncüsünde gururlandım, ağladım. Dördüncüsünde vicdanım sızladı yine ağladım..
   Bugün en saygın “Kemalist Sivil Yapılanma”da dördüncü sırada söylediğim insanlar ağırlıkta.. Nedeni 31 Ocak 1990’da çıkan bir kurşunun yarattığı barut kokusu..
 
  İlk gün bu kadar.. Amacım, sizlere haber vermekti sadece.. Yarın görüşürüz.. Hakkınızı helal ediniz.. Çocuğuma baktınız o kadar.. Bundan sonrada “Sizlere” emanet..
 
   Bunu yazmayı özledim.. Hem de çok özledim..
   Okumadaki sabra ve ilginize teşekkür ederim. Pardon iki noktamı unuttum..
 
Gokhan.Dag@PolitikaDergisi.com
GSM: 0555 557 0000

 

Yorumlar

Hoş Buluştuk..

Politika Dergisi Ayakta Ve Karanlıkla Savaşta Gerek...
Tek bir menfaat barındırmayan,tek kuruş para ile kirlenmeyen,zerre kadar korkusu olmayan
bir milim yolundan dönmeyen,bir adım çizgisinden sapmayan,dürüstlüğünden bir şey kaybetmeyen
kalemini esirgemeyen,bir keskin kalem, bir kırık gözlüğü hatıra gibi yiğitçe saklayan
ilkelerinden vaz geçmeyen,dimdik ayakta,başı dik,saldırılara karşı göğsü pek....
Bizim çocuğumuz O .. Politika Dergisi..
Ömrümüzün,yüreğimizin,bağımsızlık diyerek haykırmamızın,cesaretimizin,kararlılığımızın eseri..
Hoş Geldin Sevgili Gökhan Dağ...

Hoşgeldin Babası...

Biz bu çocuğun, babasının onu istemeyerek de olsa yalnız bırakması sonucu üzülmesin diye elinden tuttuk. Belki ben şahsen elinden tutmadım ama elinden tutan arkadaşlara elimden geldiğince yardımcı oldum. Düştüğünde kaldıramadım belki ama en azından düştüğünü haber verdim. Hergün ama hergün siteye uğradım. Yayında olmadığı zamanlarda bile.

Biz bu çocuğu sadece ayakta tutabildik. Ancak büyümesi için babasına ihtiyacı var...

Faşist iktidarın tüm medyayı susturarak ülkeyi karanlığa mahkum ettiği şu günlerde bu site bir mum ışığı oldu. Zaten internette birkaç mum kaldık. politikadergiside bunlardan biri.

Artık babası geri döndüğüne göre, bu çocuğu büyütme zamanı. Bu mumun şamdanda yerini alarak, diğer mumlarla birlikte ülkeye daha fazla ışık vermesinin zamanı.

Hoşgeldin babası...

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.