Padişahım Sen Çok Yaşa

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

 
 İstanbul Metrobüs açılışında “padişah” gibi karşılanan Başbakan’a duygularını dile getiremeyenlere buradan yardımcı olalım.
 
***
Bana yol yaptınız,
Bana köprü yaptınız,
Bana yardım yaptınız,
 
Son Osmanlı Padişahı 1. Recep Tayip Erdoğan sen çok yaşa!
 
İş istedim iş yerine sadaka verdiniz.
Çiftçilik yapıyordum, elimden aldınız bir hayır vardır dedim,
Hırsızlara el feneri ile değil deniz feneri ile yolsuzluğun yolu gösterildi ses etmedim,
 
Son Osmanlı Padişahı 1. Recep Tayip Erdoğan sen çok yaşa!
 
Cumhuriyeti savunanlar içeri tıkıldı…
Ordu’nun tasfiyesi için, Ergenekon masalı yazıldı seyirci kaldım…
Seçim arifesine gireli, PKK rahat duruyor sorgulamadım…
 
Son Osmanlı Padişahı 1. Recep Tayip Erdoğan sen çok yaşa!
 
Ne var ne yok satalım para kazanalım dediniz,
Batıya açılmak yerine, batılıya yer yurt verdiniz komşudur saygı duyalım dedim,
Ülkemdeki yabancı sermayelerin kendi vatandaşları ile çalışmasını insalarını koruyor dedim,
İşsiz kalan evladımı, dayımı amcamı düşünmedim,
 
Son Osmanlı Padişahı 1. Recep Tayip Erdoğan sen çok yaşa!
 
Medya, medya yandaş medya diye boykot ettiniz,
Haber alma özgürlüğüme engel olamazsınız demedim,
Medya İmparatorluğunuzu görmezden geldim,
 
Son Osmanlı Padişahı 1. Recep Tayip Erdoğan sen çok yaşa!
 
Metrobüs açılışında Ferhat’lar Şirin’lerine kavuşuyor dediniz,
Ne Ferhat gerek ne Şirin bana iş gerek diyemedim,
Ülkem de neden bu kadar huzursuzluk var diyemedim,
Mavi boncuklu balonlar da olmasa Sayın Başbakan,
 
“Nazar etme ne olur çalış senin de olur”  dediğinizi de anlamayacaktım ya neyse,
 
Diyemediklerim şimdilik bunlar,
 
Diyorsunuz ki “güle güle kullanın. Bu da iyi bir ciklet"
 
Siz de haklısınız “vur kafasına al lokmasını ruhuyla” davrandığım sürece daha çok diyemediklerim olacak…
 
Son Osmanlı Padişahı 1. Recep Tayip Erdoğan sen çok yaşa!
 
nuran.talay@politikadergisi.com

Yorumlar

DEMOKRASİ PADİŞAHI

Sonradan görmelerin yapacağı budur.Kendini kaf dağının tepesinde sanması doğal(!).Çünkü yalaka güruhu ile Başbakanlık yapınca ne olduğunu sindiremedi içine.Daha çok azgınlaşır,ta ki attan düştüğü gibi düşene kadar.Ama ülke de yara bere içinde kalacaktır!

yağcılar durağındaki yolcular

aydın akp il başkanı İ.hakkı eser, yaptığı açıklamada erdoğana bağlılığını göstermek için "bizim için erdoğan ikinci peygamberdir" demiştir.şimdi bu açıklamaya nasıl bir yorum getirsek inançsız olduğumuz sölenecektir.siyasi ahlak adına halka yansıttıkları bir tane müspet davranışları görünmemektedir.iktidarının mensupları günden güne zenginleşirken, halk günden güne yoksullaşmıştır.ekonomik krizin teğet geçtiği tek adres akp iktidarının yöneticileri ve onların yandaşlarıdır.bu zihniyet devam ettikçe peygamberim der ,pasişahım der , kralım der çok yaşa varol der. ..mucahit kubi

"Şeyh uçmaz müridleri

"Şeyh uçmaz müridleri uçurur!" denir. Adamımız mizaç olarak uçmaya zaten çok yatkın. İşin içine birde alkış makinası olan o müridlerin;

-Yüzyılın büyük lideri, Davos fatihi, İslamın halifesi, Padişahımız.. şeklinde gaz vermeleri girince artık onu tutabilene aşkolsun!..

Ataturk'e siddetle ihtiyacaimiz var

Su an memlekette issizlik diz boyu ekonomik kriz zaten almis basini gidiyor dis borc desen girtlagimiza kadar padisah recep tayyip erdogan senoryonun basinda bu tablodan bizi kurtaracak olan ulu onderimiz ATATURK'u nasil aramayiz millet!!

bize atatürk değil atatürk ü

bize atatürk değil atatürk ü aratmayacak beyinler lazım bakıyorum da piyasada kalmamış.nerdesin atam, nerdesin paşam .bu ne ? sen nerdesin .ne geldiyse kendisi üretemeyip de başkalarından medet umanlardan geldi.hayalperestliğin kimseye faydası yok ayhan bey.

vay halinize vay

1.recep tayyip erdoğan pankartına başbakan katıldığı bir programda sert bir şekilde karşılık verdi ve terbiyesizlik olarak değerlendirdi.çifçiye ödenen paradan haberiniz yoksa vay sizin halinize. ortaya çıkan ses kayıtlarını asit kuyularını görmüyorsanız vay sizin halinize.ergenekon terör örgütünü masal diye niteleyen insanlar vay sizin halinize .yalan yanlış haberi okumayın kanpanyasını gazete okumayın diye değerlendiriyorsanız vay sizin halinize.o güzelim metrobüsü inkar edecek kadar körseniz vay sizin halinize cumhuriyeti savunmak sahde kemalistlere sahte ulusalcılara kaldıysa vay cumhuriyetin haline .mmtaz er türköne hocamız ne diyor irtica kalmadı osmanlı vereli. bu haftaki yemek teyiz programının ev sahipleri size sesleniyorum bize sunduğunuz osmanlı padişahı yemeği çok kötü olmuş on üzerinden sıfır veriyorum.eksilere düşmedinize şükredin ve hep bir ağızdan hamd olsun deyin..yalan yanlış medyanın yalan yanlış insanları vay sizin halinize vayyyyy

Dadaşlidere alkış

Dadaşlider kardeşimiz döktürmüş yine. Sağolsun bizim dergiyi çok sevdi. Her yazıya muhalefet ediyor, her yazıya karşı çıkıyor. Olsun, o bizi sevmiyor ama dergimizin tek muhalif okuru olarak, ona bayılıyoruz. Gerçi yazdıklarında
doğru dürüst ne imla kuralı var ne de yazım kuralları.
Biraz daha böyle giderse, adresini alıp Erzurum'daki ilkokul öğretmen bir arkadaşımıza rica edip kendisine yeniden okuma yazma öğretmesini rica edeceğiz. Belki okuma yazma öğrenirken bu arada düşünmeyi de öğrenir. Örneğin; AKP'yi destekleyenlerin yaklaşık %80 ilkokul veya eğitimsizlerden çıktığı halde ona karşı çıkanların %70 gibi bir oranda eğitim seviyesi yüksek insanların arasından çıkmasının sebebi hikmetini de bize bir güzel açıklar. Doğru düşünce için belki eğitimin gerekli olduğunu da anlar.

yazım yanlışçıları özlemişim sizleri

bayağı piyasada yoksunuz yazım yanlışçıları. nerelerdesiniz .ne zaman ki objektif adil bir yazı görürsem o zaman değer verir ve yorumlarımı word de yazarım .ikincisi sizn gb bilgisiyar başında ülke elden gidiyor tellahlığı yapmıyor ülkem için çalışıyorum o yüzden yazım yanlışları benim için önemli değil.ama bakıyorum magazin zihinli insanlar hiç kaçırmıyor basit mevzuları.sizi de seviyoruz. sizde olmasanız haklıyı haksızı nasıl ayırt edeceğiz.şu chp türk dil kurumundan gasp ettiği paraları iade etsede güzel bir imla dersi alsak ne dersiniz.ben erzurum da ki arkadaşınız dan ders almaya razıyım.peki ben de sizi halkı küçümsememeniz için halka cahil bakmamamnız için bu cumhuriyeti kuran halka saygılı olmaya davet ediyorum var mısın bu saygıyı göstermeye .

Dadaşlider ve CHP

Bazen ne yazarsan yaz veya ne söylersen söyle farketmiyor.
"Benim oğlum bildiğini okur döner dolaşır yine aynısını okur". Bu söz dadaşlider arkadaşımız için biçilmiş kaftan.
Hayatında CHP'ye oy vermemiş beni bile CHP'li yaptı ya daha ne söyleyeyim. Dadaşlider PD 13.sayısının gündem yazısını okuyuver bir zahmet. Orada AKP'ye yapılan eleştiriler kadar CHP'nin de eleştirildiğini görürsün. Halka saygı konusuna gelince. İşte orada duracaksın, her türlü eleştirine kabul ama çizmeyi de aşmayacaksın. Halkı dilenci konumuna sokan,
aç ve yoksul bırakan, işsiz bırakıp evine ekmek götüremeyecek konumuna sokanlar halka saygılı oluyor ama bunları dile getirenler saygısızmı oluyor. Köylüye ananı da al git diyenler halka saygılı bizler saygısız öylemi. Yada türbanlı kıza telefon açıp özür dileyenler saygılı ama emekli memur başına silah dayayınca şov yapıyor diyenler çok saygılı öylemi? Sevsinler senin halka saygı anlayışını. Eğer senin ve senin gibi düşünenlerin halka saygı anlayışı buysa bırak biz halka saygısız kalalım. Doğrusu ben saygısız bu halimden çok memnunum. Ha burada yine berbat yazmışsın.Ne yazdığını anlamakta oldukça zorlanıyoruz. Yazarken biraz dikkat lütfen.

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.