Aralık 2012

Hapishaneden misin?

Yazar: 
ulaş alp

İstediğin  eylemi düzenleyemiyor,  istediğin konuşmayı toplum önünde yapamıyorsan bana göre öylesin.

Filistin’in Yeni Statüsü

Filistin Devleti, Cuma günü BM Genel Kurulu’nda yapılan oylamada “Üye olmayan Gözlemci Devlet” statüsü elde etti. Filistin Devleti’nin bu başvurusuna 138 ülke, “evet” derken, 41 ülke çekimser kaldı,  9 ülke de “hayır” oyu kullandı.

TSK'da ki İntiharlar


Son günlerin meselelerinden birisi, ‘Ordumuzda ki intiharlar’..

“Ordudaki intiharlar şehit sayısından fazla” şeklinde dile getirilen bu sorun elbette önemli.

Notlar...

Okullarda kılık-kıyafet serbestisinin uygulanacak olması, ülkemizin çeşitli toplum katmanlarında farklı yankı buldu...

Polemik(a)

Yazar: 
Halit DURUCAN
Yazının Yazıldığı Tarih: 
04.07.2011

Ülkemizin her safhasında görmeye alıştığımız polemiğin ne olduğunu ve insanların neden polemiğe düştüğünü biraz düşünmenin faydalı olacağına inanıyorum.

Mümin Model İnsandır

Yazar: 
Halit DURUCAN
Yazının Yazıldığı Tarih: 
04.07.2011

İlk insan ve ilk peygamber olarak gönderilen Hz. Âdem’in (a.s.) oğullarından olan Kabil ve Habil, Allah (c.c) için birer kurban kesmişler. Kabil’in kurbanı Allah tarafından kabul edilmeyince; Kabil bunun sebebini Habil’den bilmiş ve kardeşini ormanda avlandığı bir sırada öldürmüştür. Sonra paniklemiş. Cesedi ne yapacağını düşündüyse de bir çıkış yolu bulamamış. Bir müddet sonra bir karganın yeri deşeleyip, bir çukur açtığını görmüş. Hemen kendisi de bir çukur kazıp, kardeşi Habil’i gömmüş.

Vicdansızlığa ve Haksızlığa “Dur!” Demek İçin Haydi Silivri’ye!

Ülkemizde 5 yıldır süren bir Ergenekon davası var. Son duruşmasında beş yıldır ağır aksak, kör topal yürüyen bu dava birden hızlandırıldı. Bu duruşmada mahkeme heyeti 5 milyon sayfalık dosyayı savcılara vererek “Esas hakkında mütalaa” hazırlanmasını istedi. Yani davanın savcıları, 5 milyon sayfalık iddianameyi 15 gün içinde inceleyerek sanıkların Türk Ceza Kanunun hangi maddesine aykırı davrandıkları konusunda yorumlarını yaparak mahkeme heyetine karar konusunda görüşlerini bildirecekler. Kısaca, Ergenekon davasında birden bire karar aşamasına gelindi!

Politika Dergisi - Cansu Eraydın Mülakatı

PD Roportaj Ekibi: 
Gökhan YILMAZ

CANSU ERAYDIN (BALYOZ DAVASI'NDAN TUTUKLU (E) TUĞAMİRAL HAKAN ERAYDIN'IN KIZI

Gökhan Yılmaz:  Merhaba Cansu, seni biraz tanıyabilir miyiz? Cansu Eraydın kimdir, neler yapar?

Cansu Eraydın: 1991, İstanbul doğumluyum. Galatasaray Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı 4’üncü sınıf öğrencisiyim. Edebiyat ve Tiyatro ile iç içeyim. Bol bol kitap okur, yazı yazmayı oldukça severim.           9 Eylül 2011 tarihinden beri Çarşamba günlerini iple çekerim. 

Bilinmeyen Gerçek; FİLİSTİN

Yazar: 
SADULLAH BAKIRTAŞ
Yazının Yazıldığı Tarih: 
10.12.2012

Filistin bir devlet degildir. Ancak, Islam cografyasinin önemli bir toprak parçasidir. Ayrica Filistin özellikle ülkemizde çok az bilinmekte ve yanlis taninmaktadir. Çagdas emperyalizmin hizmetindeki basin yayin organlari, Filistin topraklarinin önemli bir kismini "Israil" olarak tanittigindan Islami camiada da Filistin'in neresi oldugu tam ve net olarak bilinmiyor. Oysa o bölgede "Israil" diye bir toprak parçasi yoktur. Israil, siyonistlerin kurmus oldugu bir isgal devletidir ve 1099-1187 arasinda devam eden haçli isgalinden farkli degildir. Sonunun da farkli olmayacagini Yüce Kur'an haber vermektedir.

Panele Davet

Uludağ Adt tarafından düzenlenen Gençlik ve Siyaset Konulu Panel'de CHP PM üyesi Gökçe Pişkin ile birlikte konuşmacıyım.


Panel 12.12.12'de saat 13.30 da Uludağ Üniversitesi Mediko Öğrenci Kültür Merkezi'nde.


Selamlar...