Ey CHP! Sen Git Eskin Gelsin Yerine!

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF
Yazar: 
Melike KURTULUŞ
Yazının Yazıldığı Tarih: 
26.06.2012

Kurtuluş Savaşı bitti, Türkiye Cumhuriyeti kuruldu. Cumhuriyet demek, cumhur ( halk ) demek, cumhuriyetle yönetilmek, halk ile yönetilmek demektir. Halk yönetimi, parti yönetimi, seçme seçilme ile oluşum.

Sen partilerin atasısın. Senin sorumluluğun çok büyük. Bu ülke doğduğunda senin ellerine teslim edildi.  Bir anne, bir baba şefkati ile terbiyesi ile kuralları ve şartları ile eline doğan bu bebeği büyütmeye çalıştın. Tabii ki şartlar zor.

Savaşlardan çıkmış bitkin bir ülke. Fakir bir halk, hayvancılık -  çiftçilik ile geçinen bir millet. Tüm bu zorluklar karşısında büyük bir umut var kalplerinde; ATATÜRK ve Silah Arkadaşları, silahları bırakıp kalemleri almışlar ellerine. Koyulmuşlar TC.’nin yeniden dirilişine ve yapılanmasına. . .

Halkın bu milleti eline alıp büyütmesine, gelişmesine katkı sağlaması, yani halkın kendi kendini büyütme ve geliştirme şekli. Ondan dolayı Cumhuriyet Halk Partisi ya. 1923 yılından 1950 yılına kadar, bu ülke senin ellerinde şekillendi. Tüm dünya tehlikelerinden, savaşlarından korudun bizleri, Vatan’ımızı. Belki aç bıraktın ama babasız bırakmadın bizleri, bu milletin çocuklarını. Ellerindeki imkânlarla, en iyi bir şekilde yönlendirdin, insanını ve ülkeni. Ellerinde büyüyen bu ülke, 1940’ların sonuna doğru kurulan, ikinci parti; Demokrat Parti. Senin içinden doğup, çıkan, oluşan bir parti. Bence asli görevini laikiyle yapan partisin sen CHP. Yeni doğan bebek büyümüş, bir de çocuğu olmuş. Daha sonra çocukların çocukları da oldu, yani torunların. Büyük baba CHP. Çocukları, torunları ise diğer partiler . . . DP , AP ve diğerleri . . .

Bir baba ne ister? Çocuklarına bırakılan mirasa sahip çıkılmasını. Haklı olarak onun daha iyi korunup, ileriye taşınmasını ve başarılı olmasını, hangi baba istemez ki?

CHP; 1950’de devretti asli görevini. 1 TL, 1.85 Dolar, 4,5 Mark, değerinde bir para. 1950’den sonra para Başbakanımızın dediği gibi, tuvalette bile 1-2 milyona giden bir ülke olduk. Ne kadar haklı ve tutarlı bir tespit.

İşte baba neden kızıyor çocuklarına, neden bu kadar agresif biliyor musunuz?

Osmanlı’yı bitiren Bizans. Küllerinden doğan TC. Onu kurup, büyüten, tırnaklarıyla kazıyıp yücelten bu millet. Bu milletin partisi, bu cumhurun partisi olan CHP kızmasın da kim kızsın! Bir baba çocuğunun başarılı olmasını ister. 1912 – 1950 arası bir tek CHP iktidarı yoktur. Ama tuvalet 2 milyondur. İşte baba buna kızıyor. Benim sana bıraktığım para nerde diye hesap soruyor. Demokrasi de aslında bu yüzden birkaç kere sekteye uğramış, ama yine yoluna devam etmiştir.

Senin çocukların olan bu sağ partiler, hep batının ve ötesinin etkisinde kalmışlardır ( ABD ). Ne yazık ki sağlıklı gelişmelerimiz olmamıştır. Senin adına verilen kararlar seni ancak bu kadar ilerletir. Örnek: ( CHP ) Ecevit ile 1972’de birinci parti olmuş fakat tek başına hükümet olamamıştır. Ona rağmen 1974’de sadece Ecevit’in gayreti yani CHP kararlarıyla Kıbrıs’ı bu hale getirmiştir. Rumlardan toprağını, namusunu, kişiliğini kurtarmıştır. Tabii babalık da atalık da böyle bir şey olmasını gerektirir.

Hey CHP, sen nereden geldiğini bil, senin misyonun atalık, babalıktır. Sen misyonunu hiçbir zaman doldurmayacaksın. Çünkü Türklerin töresinde ATALAR her zaman yaşar. Senin TC ile göbek bağın vardır. Aslında sen TC ikizisin, değerini bil, ona göre misyonunu değerlendir. Çocuklarına ve torunlarına daha yol gösterici ol. Nedenini biliyorsun.

Her şey T Ü R K İ Y E için. . .

SENİN YAPACAĞIN YANLIŞ, BU ÜLKEYİ KURTARIP KURANLARIN KEMİKLERİNİN SIZLATIR.

ALTI YOL İLE YOLUNU AÇIK OLSUN, AYDINLIK OLSUN. . .

 

Melike KURTULUŞ

iletisim@politikadergisi.com

 

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.